Skocz do zawartości
Forum

Zła dieta 1,5 rocznego dziecka


ml0da19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisałam tu już wielokrotnie. Moje dziecko ma obecnie 1,5 roku. Waży ok. 11 kg.
Wiem na pewno że dieta mojej córki jest daleka od ideału ale nic nie poradze (chyba??), że moje dziecko je niewiele i mało urozmaicone jedzenie.
Na dzień dzisiejszy jadłospis wygląda tak:
ok. 7.30 pobudka
ok. 9 śniadanie - ok. 70-90 gr (na gotowo) owsianki z różnymi dodatkami (owoce surowe, ugotowane, dzemy, deserki owocowe ze słoiczka) gotowanej w proporcji ok 2/3 wody i 1/3 mleka zwykłego.
ok. 12 1/4 bułki i mała parówka
ok. 13. 90 ml mm
13.30-15.30 drzemka
16.30 obiadek ok. 80-100 gr (ze sloiczka lub coś "naszego" ale w delikatnej wersji)
ok. 19 pół banana albo 60 gr budyniu lub kisiel własnej roboty
ok. 21.30 80 gr kaszki ml-ryz + 120 mm na dobranoc
ok. 22 spanie

Od razu napisze, że córka nie dostaje zadnych "przegryzek", chrupek, batoników, czekolady chyba jeszcze nie jadła. Wyszłam z założenia ze skoro je mało to gdy będzie sie "pasła" i podgryzała między posiłkami to już mi w ogóle nie zje obiadu czy śniadania.
Na pewno za dużo jest produktów mlecznych a za mało "konkretnych" posiłków. Moja córka nigdy nie przepadała za pieczywem (próbowałam i to wielokrotnie rózne rodzaje chleba, bułek, sama nawet probowałąm piec), Nie chce jej dawać też codziennie tej parówki (własnego wyrobu) bo i tak uważam ze ma baaaardzo monotonne menu. A nie mam pomysłu co dawać jej innego.
Generalnie większość produktów próbowałam jej podawać ok. 10-15 razy zanim stwierdziłam, że czegoś nie lubi.
Uwielbia jogurty i serki homogenizowane w każdej ilości i postaci (ale tylko niestety na słodko, z zieleniną nie chce). Deserki ze słoiczka znanych firm tez lubi wszystkie. Płatki owsiane, kasza jagłana, amarantus tez bardzo lubi.
Z warzyw to prawie wszystkie ale tylko gotowane. Marchewke surowa, pomidora lub ogórka (z własnego ogródka) próbowałam jej dać całe lato i nic.
Z owoców tez prawie wszystkie (truskawka ja delikatnie uczula) ale niestety tez raczej ugotowane.
Jabłko tylko odpada całkowiecie niestety bo córka w ogóle go nie trawi w żadnej postaci (stwierdzone przez gastroenterologa).
Z płynów woda przegotowana rozrzedzona sokami owocowymi (własnej roboty), bardzo mało słodka.
Prosze o jakie propozycje na menu bo już naprawde pomysłow mi brak.
Pozdrawiam

Termin om i usg 11.11.2015

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidgu1rp57j5hst.png

Odnośnik do komentarza

udzielę się bo widzę że temat zapomniany a może komuś się przyda

Ja tak dużemu dziecku już nie podawałam papek z słoików i radzę zrezygnować bo takie jedzenie może doprowadzić do tego że dziecko zrobi się niejadkiem a potem nie będzie chciało gryźć.

to mleko modyfikowane dostarczy potrzebnych składników ale lepiej podać je z pełnowartościowego posiłku niż z sztucznie zrobionej mieszanki na bazie mleka krowiego
obiadek no też powinien być własnej roboty niż papka bo dziecko ma już a może i aż 1,5 roku i raczej ma jakieś zęby by gryźć :)

Waga jak na sposób żywienia dobra

Jeśli dziecko za czymś nie przepada to jest jakiś powód albo miało za mało styczności z produktem albo coś się dzieje po spożyciu produktu,dziecko nie zawsze powie co jest grane.

Zamiast jabłka możesz spróbować z gruszką dzieci na ogół lubią i jest lepiej trawiona

menu jak dla mnie dla niemowlaka a nie 1,5 rocznego dziecka więc musisz je urozmaicić bo czym później się za to zabierzesz tym gorzej będzie z wprowadzeniem nowości

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...