Skocz do zawartości
Forum

Monitoring w przedszkolu


Gość Aneta Maj

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podgląd na to co się dzieje w przedszkolu, bo jest tam zamontowany monitoring. Przedszkole przystąpiło do programu "Bezpieczny brzdąc. Spokojny Rodzic."(informacje o programie tutaj: internetowe-przedszkole.pl) i mamy możliwość wykupienia sobie abonamentu na podgląd on line.

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony fajnie, gdybym mogła zobaczyć jak syn sobie radzi w przedszkolu, ale z drugiej strony kto mi zagwarantuje, że dzieci nie będzie tą drogą obserwować jakiś nieodpowiedni człowiek? Raczej wolałabym, aby nie było monitoringu w takim miejscu. Poza tym ja nie czułabym się komfortowo, gdyby mnie obserwowali rodzice podczas opieki nad ich dziećmi.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

na jakiej podstawie mowisz ze masz zaufanie do przedszkola,na domniemaniu! ? ok krzywda teoretycznie nie powinna sie wydarzyc ale slyszy sie o wypadkach zlego traktowania dzieci.Nie jest to nowosc,.Nie mozna z gory zakladac ze dziecko bedzie krzywdzone ,to fakt, ale tez nie mozna miec 100% pewnosci ze nikt nigdy ,zadna pani przedszkolanka nie szarpnie dziecka! no bo skad.Niezaleznie od przedszkola trzeba trzezwo myslec.A i dla przedszkolanek nerwy puszczaja i takie powinny zmienic zawod!

Odnośnik do komentarza

Raczej nie porównałabym sklepu do przedszkola :) nie mam niczego na sumieniu, ale jakoś ten monitoring budzi mój sprzeciw. Prowadziłam zajęcia z dziećmi. Byłam otoczona rodzicami, czasem stali za szybą obserwując zajęcia. I nie przeszkadzało mi to. Częściej przeszkadzało to dzieciom :p
Gdyby sobie jakaś pani nie radziła i chciała prosić o pomoc, to wtedy łatwiej obserwować poprzez monitoring, niż będąc fizycznie w sali. Ale wyłącznie w takich sytuacjach bym coś takiego zaakceptowała.

Odnośnik do komentarza

Niestety prawda jest taka że rodzić posyła dziecko do przedszkola bo musi a nie dla tego bo chce i ma zaufanie do obcych ludzi. W przypadku dzieci nie możemy nikomu ufać w 100% i nawet nie powinniśmy. Ja byłabym za monitoringiem jednak nie dostępnym dla każdego rodzica. Bałabym się wtedy o prywatność mojego dziecka że mógłoby to trafić w niepowołane ręce, często to właśnie rodzice okazują się najgorsi. Jednak mógłby ktoś np pedagog przedszkolny obserwowac w gabinecie co się dzieje w salach. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23/1/2020 o 11:50 AM, natalia34 napisał:

Cóż.. z perspektywy rodzica może dobry pomysł, ale nie chciałabym być na miejscu wychowawców,którzy jednak cały czas są monitowani. Trochę taka presja na tych nauczycielach.

No i dobrze ze czuli by presję. Bardziej by się przykładali do swojej pracy a tak totalna zlewka. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...