Skocz do zawartości
Forum

Naśladowanie innych dzieci


bukietowa

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jestem tu nowa. moze ktos ma podobne doswiadczenie i cos doradzi? otoz, nauczyciel w przedszkolu zasugerowal mi, ze to bardzo zle , ze moje dziecko nasladuje inne dzieci. wczesniej myslalam , ze to normalne, corka ma 4,5 . wiedzialam, ze tak robi. naprawde nasladuje , nawet probuje rowno mowic z dzieckiem, z ktorym akurat przebywa. nauczyciel powiedzial, ze to zle, ze ona zachowuje sie tak, jakby nie miala wlasnego ,,ja,,. zmartwilam sie, co powinnam zrobic? czy musze udac sie do psychologa? pomozcie...

Odnośnik do komentarza

Czy nauczyciel powiedział Tobie tylko, że to złe? Żadnej sugesti? Porady? Wskazówki?
W takim razie ze strony nauczyciela, to też było 'złe'.
Mój synek ma 4 lata. Też zdarza mu się naśladować starsze dzieci. Dopóki są to dobre zachowania, to nie interweniuję. Naśladując różne osoby uczy się różnych zachowań, wybiera, czyli DECYDUJE. Chyba gorzej, gdyby naśladował jedno zachowanie. Czasem dzieci utożsamiają się z super-bohaterami, dopóki dziecko chce ratować świat, to niech ratuje, jednak, gdy zakłada prześcieradło-pelerynę i wchodzi na parapet w celu skoczenia jak np. Batman/ Superman, to już trzeba reagować. Ja się czasem łapie, że mam zachowania mojej starszej siostry, a nie zawsze u niej mi się one podobają :p

Jeżeli bardzo Cię to niepokoi Twoja córa, to porozmawiaj z psychologiem dziecięcym, żebyś była spokojniejsza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...