Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Angielski z Hello Kitty"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy do nowego konkursu
ANGIELSKI Z HELLO KITTYY

Do wygrania są 3 książeczki do nauki języka angielskiego od Wydawnictwa EGMONT

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/angielski%20z%20hello%20kitty.jpg

Aby wygrać jedną z 3 książeczek

STWÓRZ ANGIELSKIE DOMINO WRAZ ZE SWOIM DZIECKIEM!


Na domina czekamy do 05-10-2013r.
Najbardziej kreatywne prace nagrodzimy książeczką, a wyniki ogłosimy 08-10-2013r.

Zapraszamy do zabawy!

Odnośnik do komentarza

Usiedliśmy. Sprawdziliśmy jakie mamy materiały i wymyśliliśmy następującą grę w domino :)
Wykorzystaliśmy nakrętki, papier kolorowy, aplikacje, pisaki, ołówek, dziurkacze, linijkę, nożyczki itp.
Chciałam, żeby nakrętki-żetony były przyklejone do tych wyciętych karteczek, ale mój syn powiedział, że można się nimi bawić również w memo, więc przyszedł mi do głowy nowy pomysł. Na stole układamy w stosiku wycięte kartoniki z zaznaczonymi polami(koła) do układania żetonów, jeden kartonik kładziemy na środku stołu. Do woreczka wsypujemy żetony. Pierwszy gracz wyjmuje z woreczka dwa żetony. Układa na kartoniku. Kolejny gracz wyjmuje tylko jeden żeton. Jeżeli uda mu się wyjąć taki sam jak poprzednik, to dokłada ze stosika nową kartkę i kładzie na niej swój żeton, może wyjąć jeszcze jeden, jako zadanie dla przeciwnika. Jeżeli wcześniej zgromadził jakieś żetony, których nie mógł umieścić, to nie wyjmuje nowego z woreczka, tylko pozbywa się tych, które miał wcześniej.
Oczywiście podczas zabawy dorośli dbają o pochwały w języku angielskim: good, excellent, perfect itp.
Wygrywa gracz, który jako pierwszy zostanie bez żetonów.

Nasze domino miało być z przeciwieństwami, kilka nam się udało wykonać, ale mój syn, jak zobaczył biedronkę, to koniecznie chciał ją wykorzystać... A w końcu ma to być jego zabawka, więc dlaczego nie :)
Użyliśmy następujących słów (przy okazji bawiliśmy się w skojarzenia):
Soft - to miękka kuleczka;
hot - kolor czerwony (jak na kranie) cold - kolor niebieski
ladybird - biedronka
duck- kaczka
sad - smutna minka
love - serce

Plan jest, by dorobić nowe.
ps. Mój synek nie podpisał wszystkich żetonów samodzielnie, dopiero zaczyna naukę pisania i szybko mu się rączka męczy, ale starał się;)
Karol, lat 4.

monthly_2013_10/konkurs-angielski-z-hello-kitty_4181.jpg

monthly_2013_10/konkurs-angielski-z-hello-kitty_4182.jpg

monthly_2013_10/konkurs-angielski-z-hello-kitty_4183.jpg

monthly_2013_10/konkurs-angielski-z-hello-kitty_4184.jpg

monthly_2013_10/konkurs-angielski-z-hello-kitty_4185.jpg

monthly_2013_10/konkurs-angielski-z-hello-kitty_4186.jpg

monthly_2013_10/konkurs-angielski-z-hello-kitty_4187.jpg

monthly_2013_10/konkurs-angielski-z-hello-kitty_4188.jpg

Odnośnik do komentarza

Moja córcia bardzo lubi oglądać filmy w języku angielskim, często puszczam jej Peppę lub Potwory i spółka w wersji oryginalnej. Mimo iż ma dwa latka wyraża ogromne zainteresowanie tym językiem. Dlatego przy stworzeniu Domina dla niej posłużyłam się postaciami z jej ulubionych bajek i nazwałam je. Kartki papieru powyklejałyśmy postaciami z kreskówek a gdy dobrze zostaną poukładane utworzą koło. Nazwy angielskie to podstawowe słówka np. PIG czy BEAR. Niektóre słówka nawet pięknie powtarza a jej ulubionym jest Daddy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Moj synek i ja podeszlismy do zadania bardzo profesjonalnie :) Do naszego domino wykorzystalismy drewniane płytki od wujka stolarza. Dzieki temu beda one bardzo trwale i posłużą nawet na długie lata.
Z racji tego, ze moj synek ma 4 latka to jedyne słowa, ktore dobrze zna po angielsku to kolory. Tak więc szybko zabraliśmy sie do roboty :D
Udalo sie nam wyczarowac wspaniałe domino!!! Sama jestem pod wrazeniem :P
Dla mojego synka słuzy ono również do budowania domków co sprawia mu duza zabawe.
Dzięki wielkie za ten konkurs!!! Super zabawa byla przy robieniu tego domino.

Zdjecia super obrazuja prace Pawełka i jej wyniki :D

Odnośnik do komentarza

Domino to świetna sprawa, już kiedyś takowe wykonałam na kartonie, ale było to niestety nietrwałe. Dlatego teraz postanowiłam wykorzystać to co jest chyba w każdym domu - klocki :) Na każdy klocek nakleiliśmy taśmą dwustronną nazwę i obrazek - w naszym przypadku owoców. I efekt jest świetny, nic się nie niszczy, nie odfruwa, a małym rączkom wygodnie jest przekładać takie domino. :)

monthly_2013_10/konkurs-angielski-z-hello-kitty_4220.jpg

monthly_2013_10/konkurs-angielski-z-hello-kitty_4221.jpg

monthly_2013_10/konkurs-angielski-z-hello-kitty_4222.jpg

monthly_2013_10/konkurs-angielski-z-hello-kitty_4223.jpg

monthly_2013_10/konkurs-angielski-z-hello-kitty_4224.jpg

Odnośnik do komentarza

nikawa
domi81
Domino moje jest dość duże bo wykonane z kartek formatu A4 a słówka bardzo proste do powtórzenia nawet dla dwulatka.

Podsunęłaś mi pomysł, żeby zrobić w takim dużym formacie puzzle dla córci. Dzięki! :) bardzo fajne domino. Konipecznie podklej tekturą, żeby były na dłużej, warto :)

Dzięki za pomysł :)
Podkleję tylko musze uzbierać tekturę. Słowa nie były wybierane przypadkowo, są idealne dla małego człowieka moja córcia już kilka pięknie powtarza. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...