Skocz do zawartości
Forum

Majoweczki 2014


Gość izzi098

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny tak ogladam te fotki i kurcze musze powiedziec ze te nasze majowkowe najpiekniejsze :)

agataluk ja wlasnie sobie rozmyslam o tym wprowadzaniu. Bo zosi wprowadzalam po 6 i kurcze nic jesc nie chciala. Do dzis ma opory przed probowaniem i ogolnie ubogi wachlarz tego co lubi... i zastanawiam sie czy nie lepiej wczesniej jednak...
btw izzi a moze pediatra ci zaleci wlasnie wprowadzenie juz czegos? Daj znac czy udalo ci sie z nim skontakyowac.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

Odnośnik do komentarza

Jej dziewczyny!uczono mnie w szkole ze pedzluje sie jame ustna jak zaczyna sie cos dziac i zapobiegajaco mozecie od 3m uzywac szczoteczek specjalnych sa wygodniejsze niz gaziki. Jesli dopajamy dzieci tonir trzeba nic robic poniewaz woda-herbata wyplukuje resztki mleka. Ale to wiedza ze szkoly nie wiem jak w praktyce. Co do jedzenua warto probowac z nowymi produktami dziecko poznaje szybciej smaki i przyzwyczaja sie do nich no i zaczynamy szybciej proces uczuleniowy ,poprostu wczesnirj wiemy na co dziecko sie uczula. Eh przez tel ciezko mi dokladnie wytlumaczyc:/ a co do zebow wiecie ze nadmiar fluoru niszczy zeby ? Znam osobe ktora myla zeby tylko woda i ani jednej dziurki.ale moj dentysta przyznal sie ze pasty nie sa takie zdrowe dla zebow.ale co teraz jest zdrowe ...przeciez fachowcy musza zarabiac jakos

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

witam w upalną sobotę
Izzi mam nadzieje że coś wymyślicie z tym jedzeniem choć moja też zjada mniejsze porcje ale ja częściej my używamy butelek z avent i savinex a w smoczku jest jedna dziurka i jak na razie jest to w sam raz bo dopiero przestaje jej mleczko ociekać bokiem buzi a jak próbowałam jej dać wodę z innej butelki gdzie smoczek ma dwie dziurki to pluła bo woda za szybko leciała także na razie ta butelka poszła w odstawę spróbuje jak skończy 3 miesiące z niej podawać wodę bo bardzo chętnie pije
Ja się zastanawia czy już powoli nie zacząć wprowadzać kaszki ryżowej tak po pół łyżeczki do wieczornego karmienia bo małej samo mleko przestaje starczać zaczęła się nam budzić 2-3 razy w nocy fakt zje po 80-90 ml bo usypia
Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry Mamusie :)

To fakt, najpiekniejsze mamy dzieciaczki :D Nie ujmujac oczywiscie zadnym innym maluszkom :) Wszystie do schrupania :)

Z tym wprowadzaniem - wlasnie moja kuzynka, nie wiem jak to dokladnie z jej synkiem bylo, ale jak bylam u niej, a maly mial pol roku, to kompletnie nic nie chcial jesc, oprocz mleka. Wszystko wypluwal, nic nie dzialalo. Musze jej zapytac czy cos sie zmienilo. Moze wlasnie lepiej wczesniej wprowadzac? Nie wiem, nie znam sie :)

Moj maly spi w dzien bardzo malo, max 30 minut przy dobrych wiatrach. je co 1,5h lub moze nawet i czesciej. Sciagnelam ta aplikacje, o ktorej Marciolka wspominala, ale bez kitu, nie mam trzeciej reki, zeby sie w to bawic ;)

Sciagnelam tez aplikacje Wonder weeks, informujaca kiedy i jaki skok rozwojowy nastepuje. A wiec od wczoraj moj synek ma miec niby te gorsze dni :) I wiecie co, dzis, gdy go polozylam na sobie, podiosl glowke i jak gdyby nigdy nic, trzymal ja twardo, bez problemu, bez odpoczynku, patrzyl na mnie, usmiechal sie, rozgladal sie na boki :) Boze, kto by pomyslal, ze takie rzeczy az tak ciesza. Az sie poplakalam :) A wczoraj jeszcze chwiala mu sie glowka, wiec jestem zdziwiona, ze tak to szybko mu poszlo.

Agataluk, moj synek zniosl szczepienie chyba lepiej niz ja :) Wyszlam z gabinetu, sluchac nie chcialam tego placzu, ale i tak nawet w toalecie mnie dopadl. Byl dzielny i malutko plakal. Podalam paracetamol po powrocie i przez dwa wieczory mial stan podgoraczkowy. Lekarka mowila, ze zwlaszcza przy takich upalach goraczka jest bardzo mozliwa. Pomarudzil troszke i tyle. Nastepna dawka za miesiac... Tez trzy szczepienia. Pozniej dwa. Jak teraz niosl dobrze, to moze i nastepnym razem tez? Wlasnie dlatego sie obawialam tych szczepien :/ Tyle tego paskudztwa mi w niemowle pakuja. No ale chyba wiedza, co robia...

http://fajnamama.pl/suwaczki/kxqefby.png

Odnośnik do komentarza

Aaa, co do mycia dziasel... Now iecie co, pierwsze slysze, a tyle czytalam i nie wpadlam jeszcze na ten temat. I nikt mi kompletnie nnic nie mowil o jakims czyszczeniu jamy ustnej takiego dzieciatka. Widzialam te nakladki na palec, ale bylo tam napisane, ze od ktoregos tam miesiaca, wiec tym sie sugerowalam i chyba to tak zostawie.

Jesli chodzi o smoczek, mam kilka w zestawie, zaden nie podpasowal, oprocz tego, ktory polecila mi polozna. Firma MAM. Jest plaski i chyba bardziej przypomina sutek mojemu synkowi niz te z Tommee tippee.

Kurcze, mam problm ze wstawaniem. Jak wstane o 5-6 na karmienie i pieluszke, a potem o 7 i 8, to jakos sie czuje. Zmeczona bardzo, wiec klade sie z powrotem z synkiem. Jak juz pozniej wstane - bala mnie nogi, rece w lokciach, przedramiona i ogolnie jestem wypompowana, zero sil, zeby sie ruszyc. Zasypiam po 2, wiec to nie od za dlugiego spania. Nie wiem co z tym zrobic.

http://fajnamama.pl/suwaczki/kxqefby.png

Odnośnik do komentarza

przy skokach rozwojowych dzieci moga sie budzic w nocy mimo ze wczesniej tego nie robily, moga tez mniej jesc albo wiecej . Budzic sie w nocy moga tez poniewaz jest im za zimno albo za goraco,moze byc mu tez nie wygodnie,niekiedy maluch szybko zasypia, lecz zmęczenie sprawia, że po krótkim czasie znów się budzi. Przyczyną może być nadmiar wrażeń.Czasami chodzi o bliskosc wiec dostajac cyca dostaje bliskosc i smoczka odrazu czyli 2 w 1:)Nie zawsze chodzi o jedzenie.
MAlinka wkazde osiagniecie naszego malca powoduje radosc az sie kreca lezki:) Ja tez czest oto mam, szczegolnie sie rozkleilam gdy zobaczylam jego pierwszy usmiech -swiadomy. co do ucha podotykaj ucha czy go nie boli. Czym bardziej czyscisz ucho z wydzieliny tym wiecej sie jej wytwarza, dlatego czyscie sie ucho ale nie az tak dokladnie troche miodku nawet powinno byc poniewaz to wlasnie chroni ucho przed zawianiem czyli zapaleniem. Jesli przy dotyku ucha go boli to odrazu zasuwaj do lekarza. Kiedy masz kolejna wizyte u lekarza? popytaj sie o te uszka a bedziesz spokojniejsza ,bo mysle ze jak lekarz ci powie to bedziesz spokojniejsza niz jak my cos mowimy:) Ja tez klade sie spac o 2 i wstaje po 2 godzinach na karmienie po czym maly buszuje ok godziny i kladziemy sie spac. ,wiadomo pozniej nastepne karmienia i tak ok 10:00 mowie sobie jeszzcze 5minut i wychodzi z tego 2 gdziny ,przez co mam zawsze dzien zrąbany bo seryjnie wtedy z niczym sie nie wyrabiam. Pocieszam sie tym ze niby ma to sie zmienic :)
A to moj mały:)

monthly_2014_07/majoweczki-2014_13934.jpg

monthly_2014_07/majoweczki-2014_13935.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Izzi twoje dziecko albo nie lubi butli(moze nie smoczek ten, nie mowie tu o ilosci dziurek ale z czego jest zrobiony ,czasami dzieci silikonu nie chca), albo mleka ,moja tesciowa wprowadzla jedzenie (zupki ,kaszki ) od 3m zycia dzieciom bo nie jadly mleka,poprostu pluly nim i nie jadly. Pila wczesniej z butelki bez problemu ? jak z waga?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Witacie dziewczynki.
Moja mała jest dziś tak nieznośna ze maskra... w nocy co godz pobudkę mi robiła.. jak nie na picie to najedzienie... i ciągnie się to cały dzien... Robi sobie krótkie drzemki godz... i znów jesc, pic... Już się bałam, że może mieć zapalenie ucha czy cuś.... ale wydotykałam ją... i nie reagowala płaczem..
Izi ja moją małą z poczatku karmiłam butelką z awentu- ale jej kompletnie nie podeszły.. piszczała, płakała no masakra była... Dopiero kupiłam jej butelkę z Nuka... (cumel jest spłaszony i ma jedną dziurkę).. ale co są dwa rodzaje tego cumla... Ja wybrałam ten mniejszy. Teraz mała nie ma problemów z jedzniem...Woda też z niego w miare fajnie leci wiec nie ma problemów z połykaniem jej. Aaa jeszcze firma Nuk ma w sprzedazy takie stare cumle jakimi my byłyśmy karmione... jest dwa razy miększy normlanie wygląda jak piers :D i mała też lubi strasznie pic z niego pszyssa się jak wamiprek:D
Malinka- podotykaj go pod uszkiem jak zacznie płakać to znaczy, że ma zapapenie ucha... Mi połozna mówiła ze dziecią jako tako w środku nie wolno czyścić uszów... bo ta wydzielina chroni przed zapaleniami.. , a dwa dzieci mają taką zdolnosc,ze te uszka same się czyszczą... - tak jakoś mi to tłumaczyła.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie chodzi o to, ze ja patyczkiem czyszcze tylko platek ucha i takie cuda ma tam i przy wylocie, nie w srodku. Jak stary, niemyty dziad ;)
Monika1709, ja wole najpierw Was zapytac, bo tu to dla lekarza wszystko jest normalne i zawsze nie ma sie czym martwic ;)
Czy Wasze dzieci tez leza i "pedaluja"? Moj synek to chyba naprodukowalby energii, gdyby go wsadzic na rowerek z dynamo ;) Kupilam mu taka dluga gosienice Lamaze, moj synek macha nozkami, raczkami, gada i patrzy jej sie w oczy :))))

http://fajnamama.pl/suwaczki/kxqefby.png

Odnośnik do komentarza

Moj to na maratonach biega:) moj maly ma zly humor i zeby go polozyc lulu to wielokritnie musialam go uspokajac bo mu cyc nie pasowal a to nie leci a to ucieka i wiecznie placz wiec na uspokojenie smok po tym cyc i tak w kolko az w koncu sie najadl i zasnal:) dzis przez okno dokarmialam psa niedoszlego samobojce ,polozyl sie najezdni ,trabienie aut nie robilo nanim wrazenia:) zawolalam go,grzcznie przyszedl wiec dostal karme najpierw przez okno nastepnie w woreczku pod klatka i zabral karme na wynos:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Monika, sliczny ten Twoj maluszek. Ja nie wiem, to wszystkie dzieci maja takie slodkie buzie czy jak? :D

Oli jakos nie reaguje w ogole jak mu czyszcze to uszko, tylko przestaje sie ruszac, gdy mu tym patyczkiem miziam raz w jednym, raz w drugim.

Musze sie pochwalic, ze moj synek coraz dzielniej znosi kapiele :) Sa dni, kiedy chyba nie jest odpowiedni moment i placze jak szalony, a kiedy indziej jakby nie zauwazal co sie teraz dzieje.

Upaly u nas, siedze w domu, bo bez sensu wychodzic - i ja sie spoce, i maluszek sie zgrzeje. Powiem Wam, ze ja zawsze odciagam mleko na spacer, czasem jak sie uda, to karmie go w przymierzalni, a tak, to sie krepuje. Jestem lekka niezdara i juz widze jak sie przykrywam pieluszka czy kocykiem i wiatr zawieje albo sie zsunie i juz cycek goly. Gdy jestem z tata malego, to czuje sie pewniej, nie mam oporow.

Agataluk, wyprobowalam ten Perspirex - posmarowalam raz we wtorek chyba, nad ranem musialam zmyc, poniewaz obudzilam sie ze swedzacymi/piekacymi pachami. Nastepnego wieczoru postanowilam powtorzyc, minelo kilka minut i niestety musialam sie tego pozbyc. Kolejne dni obylo sie bez dezodorantu :) Dzis poprawilam, teraz siedze i czekam na ten ogien. Dodam, ze druga aplikacja podraznila bardzo, skora zrobila sie sucha, jak wior. Ale summa summarum, cos wkoncu dziala :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/kxqefby.png

Odnośnik do komentarza

U nas była wczoraj położna i doradczyni laktacyjna w jednym :-) Jeśli maluszki nie mają jeszcze ząbków to nie trzeba przemywać jamy ustnej - pokarm z piersi zawiera właściwości antybakteryjne. Nie wiem jak wygląda sytuacja u dzieci karmionych mm.
Pytałam również o rozszerzenie diety - dzieci karmione naturalnie mają rozszerzaną dietę dopiero po ukończonym 6 m.ż., zaś dzieci na mm w 4 m.ż.
A co do moich kłopotów z piersią to okazało się, że mam zatkany kanał mleczny tuż przy samej brodawce, na sutku miałam jasny pęcherzyk, który trzeba było...nakłuć i następnie udrożnić kanalik... Ukłuta byłam kilka razy, bo nie można było go odetkać...bolało, aż się spociłam, ale żyję i jest lepiej ;-)
Amelka załapała się również na oględziny - ma 3 miesiące, a rozwojowo jest na etapie 4,5 miesięcznego dziecka :-) Cieszy nas to ogromnie :-)
Dobrej nocki dziewczyny !

http://suwaczki.maluchy.pl/li-67853.png

Odnośnik do komentarza

Fasolinka jaka mala ksiezniczka:) i tez zycze z Aaronkiem milych snow:)
malinka dziekuje za komplement ,jak ktos pisal ze majoweczki jakies takie ladne sa :)
Malinka ale podotykaj go paluszkiem a nie patyczkiem w guzek nadskrawkowy albo w skrawek (musialam sprawdzic budowe ucha zew. na google,odrazu skopiowalam obrazek ) :) ale mysle ze jakby cos sie dzialo z uszkiem to nawet patyczkiem by sobie nie dal nic zrobic. Co do kapieli my tez mielismy problemy , trzymasz sie jednej temperatury czy kombinujesz? podkladasz np pieluche do dzidzie? Moj nie lubil zmieniajacych sie temepratur (mial gesia skorke) i wtedy mu dmuchawe ciepla puszczalam i byl spokoj ale wiadomo teraz jest cieplo to raczej nie o temperature chodzi chociaz kto tam wie o co chodzi naszym pociechom. NA spacery w upaly nie wychodze dopiero na wieczor ok 18 ale na krocej np godzinke i nawet maly lepiej mi spi po takim spacerku i kapieli.A jak mi sie nie chce to tez nie wychodzimy ,nic mu sie nie stanie:)JA tam nie mam oporow z karmieniem :) moze dlatego ze z gory przewiduje pewne sprawy ,mianowicie wiem ze moj je co 2 godziny wiec jak sie zbliza pora jedzenia ja juz mam przygotowana miejscowe do karmienia np laweczka w ustronnym miejscu. I na spokojnie sobie karmie nie wadzac nikomu:)
JA bede dawac jabuszko wczesniej niz 6m niech poznaje inne smaki ,a co:)z reszta ja widze jak moj syn patrzy sie na mnie tymi slipkami jak ja jem obiad normalnie jak moj pies:) Mnie uczono ze grzybow nie podaje sie do 12 roku zycia stwierdzilam ze absolutnie tak nie zrobie , mala porcje(bo wiem ze sa ciezko strawne) dostanie wczesniej bo po 12r.z to on w ogole mi nie ruszy grzybow. Wyrabiac smaki bedziemy wczesniej(ale z rozwaga), z reszta podobnie jak z gadaniem o tym ze nie mozna w czasie laktacji jesc tego czy tamtego ,do poki nie sprobujemy to sie nie przekonamy czy faktycznie uczulaja czy powoduja bole brzuszka i tak teraz jestem szczesliwa bo jem prawie wszystko .Hihi

monthly_2014_07/majoweczki-2014_13951.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Odkrylam wczoraj ze jak poloze malego na podozke na brzuszku to maly mi dluzej polezy bo tak to odrazu sie prezy i wkurza. Tak samo jak na oczy klade pieluche to maly szyciej zasypia spewnoscia ma mniej bodzcow z zewnatrz :)jak macie patenty nawet z pozoru wydawajace sie ze sa glupie to dawajcie je bo moj syn dziala na "kodach"normalnie jak w grzr jakies:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
nie bylo mnie caly weekend ogarnialam chrzciny i juz jestesmy po... ale nogi mi w d...e wchodza jeszcze dzis. wczoraj na wieczor jak sprzatalismy to juz ledwo lazilam a nogi mi tak spuchly ze czulam jakby ktos mi za kostki rwal.
musze wam powiedziec ze moja Lenka byla bardzo grzeczna i dzielna. balam sie ze w ten upal bedzie bardzo plakac bo goraco a ja tak ja ciagam.. a to kosciol potem zdiecia chwila oddechu tort. ale w kosciele mialam wrazenie ze jak ja polali woda to jej sie błogo zrobiło hehe
ale co najlepsze mialam jasna sukienke a w kosciele od lawki mi sie pobrudzila i caly tylek mialam brodny.... no ale coz zrobic wrocilismy poroblismy zdiecia i sie przebralam, mam nadzieje ze ta sukienka sie odpierze. musze do pralni zawiesc bo sie boje ze ja zniszcze.
przyjecie mielismy w domu bylo 23 gosci wiec troszke latania bylo a najgorszy ten upal. ale mama siostra ciocia pomogly wiec raz dwa i po obiadku i potem bylo juz lzej. bo reszta na stole stala i nie trzeba bylo latac miedzy kuchnia a pokojem.
torcik tez nam sie udal zrobili bardzo ladny.
generalnie dzis caly dzien mi sie pewno zejdzie zanim ogarne wszystko do konca...

a teraz w tematach majowkowych
ja karmie naturalnie i moja lenka nie chce pic z butelki.. co prawda mleka z butelki jej nie podawalam jeszcze ale wody niechce z butli pic wogole. pociagnie zobaczy ze woda i koniec i ryk. wiec nawet w te uplay niechce.
co do dziaselek ja teraz tez nie myje niczym. dopiero jak cos sie wykluje to wlasnie mylam u syna takim nakladanym na plaec a potem mala szczoteczka.

dzieciaczki super. jak sie ogarne troche to wstawie swoja ksiezniczke ze chrztu.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3k2b7bgeta.png
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h5v4kvtu1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpf6fogdwx.png

Odnośnik do komentarza

Hej. My też po chrzcie- wszystko się udało super jestem bardzo zadowolona. W Kościele co prawda było strasznie gorąco i Franek sam moment chrztu bardzo płakał jako jedyne z 8 dzieci ale dał radę :D Był elegancki - kupiłam też to ubranko z Cocodrillo tak mi się u Kasi111 spodobało :)
Potem Wam opowiem loty jakie mi teściowa urządziła i cały czas mi dosrywa- a myślałam że po 10 latach małżeństwa i przy 3 dziecku potraktuje mnie jako dorosłą osobę.. no cóż ona zawsze będzie wredna tylko czasem mniej a czasem bardziej. Ale wszyscy skomentowali, że jest wredna nawet moja babcia czyli de facto teściowa mojej mamy która swego czasu mamę gnębiła :D Teraz nie mogę pisać bo teściowa inspektor nawet w ekran mi zagląda :D:D:d

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b82c3h0lgfyq6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

wrocilismy od lekarza znowu ... 3 raz... i 3 inny pediatra...
mala od ponad tygodnia kaszle , i kaszle bez konca do tego ten zatkany nos....
nie dala nam zadnych lekarstw ale kazala przyjezdzac przez 3 dni 2 razy dziennie na infalacje , nie wiem jak to nazwac ale daja jej na twarz takie urzadzenie ktore w srodku ma lekarstwo i ona sb poprostu to wddycha....
wazy juz 5 kg mimo tych ypijanych 30 ml... ale slyszalam ze dziecko gdy jest chore to na ogol malo pije mleka i moze dlatego moja tak reaguje , dziwi mnie to ze wasze takie lamkome gdy cieplo bo tu codziennie te 40 stopni a moje dziecko nie dosc ze wody nie lubi to na dodatek mleka malo pije ....

malinka- ta gasienica lamazo tez wlasnie sie za nia ogladam na aukcjach, jest funkcyjna tzn wydaje jakies dzwieki itp i co najwazniejsze dziecko jest nia zainteresowane?

a we wrzesniu startuje z nowym posilkiem dla mojego dziecka jak myslicie co jest najlepsze na pierwszy posilek?

a i co do tych 30 ml nie chodzilo tu o butelke sprawdzalam tylko z aventu najlepiej na nia dziala moje dziecko przyjmuje wszystko co u innych zle to samo mam z kosmetykami z jonhsons tylko te sa najlepsze na nia po innych zaraz mi czerwienieje i wysypuje ja...
a i mojej juz zniknal ten "tradzik" niemowlecy a miala tego calkiem sporo...

a i co juz oficjalnie potwierdzam ze mala trzyma glowke nie chwieje sie juz jej nie asekurujemy tak z dnia na dzien trzyma twardo jak sie zmeczy to kladzie ale po paru chwilach znow podnosi....

a i co jak na rekach to musimy ja brac tak by widziala wszystko wokol tzn klade jej tylnia czesc ciala na moja klatke piersiowa tak ze glowke ma z przodu i doskonale widzi co sie przed nia znajduje i tylko w takiej pozycji jest spokojna na dodatek smieje sie nawet bez pobudzania jej do smiechu , pobudzania.... czasem wystarczy cos glupiego powiedziec a dziecko smieje pare chwil....
czyli moje to juz takie rozumne sie robi ...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-67958.png
mój suwaczek

Odnośnik do komentarza

udało mi się Nikosia położyć spać. oczywiście dał niezły koncert przed tym, bo chyba z tego gorąca nie mógł zasnąć. też nie wychodzę w takie upały bo w wózku mi się zawsze tak upoci, że do przebrania, a jest tylko w cieniutkiej koszulce. teraz otworzyłam mu okno w sypialni i się chłodniej zrobiło i jakoś usnął. na szczęscie kąpanie strasznie lubi, więc chyba w ciągu dnia też go czasem do wody wrzucę dla ochłody. z tego co patrzyłam na prognozy to te upały mają się utrzymywać jeszcze przez dwa tygodnie minimum :/
oho mały się kręci, to sobie pospał... 25 min całe.

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...