Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość yvonne278

Pneumokoki, meningokoki - szczepienia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yvonne278

Witam. Dziewczyny szczepiłyście swoje dzieciaki?? Wszystko jest ok?? Szczepie syna na 6-ke + rotawirusy, a teraz po skończeniu 2 lat lekarz proponuje właśnie ww. Jestem zwolenniczką szczepień, ale od mnogości skrajności na temat tych-zgłupiałam. Jakie jest Wasze doświadczenie?? Mam na myśli jedną dawkę, bo w tym wieku tylko tyle wystarczy, chociaż to pewnie bez różnicy.... Łączyłyście oba szczepienia na jedną wizytę??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja na to nie szczepię i nie wiem w zasadzie co ci odpowiedzieć, zastanów się, czy dziecko idzie do przedszkola, jakie jest ryzyko zachorowania...możesz też napisać do naszego pediatry na forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość yvonne278

Właśnie chciałabym go w końcu posłać do dzieci, bo ma silną potrzebę przebywania z rówieśnikami:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja szczepię na pneumokoki zarówno syna jak i córkę. Zalecała nam pediatra ze względu na przedszkole u syna i styczność dzieciaków ze sobą. Na meningokoki nie szczepiłam, ale też nam zalecała. No i u nas żadnych poszczepiennych odczynów czy efektów ubocznych nie było.

Ale decyzja łatwa nie jest i dla mnie też nie była.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z zalecanych szczepiłam tylko pneumokoki i rota. Szczepić można w tym czasie co obowiązkowe i tak na początku robiłam z braku świadomości niestety. Później już każde szczepienie oddzielnie, to jest jednak spore obciążenie dla organizmu dlatego lepiej odczekać te 1,5-2 m-ce między szczepieniami

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aż tyle? Myślałam, że tydzień wystarczy. Dlaczego naleźy tyle czekać? Ja syna nie szczepiłam dodatkowo, tylko 5w1. Córa szła podobnym torem, ale po izycie u kardio okazało się, że pneumo będzie za darmo...więc skorzystamy. Jednak nie sądziłam, że trzba robić takie odstępy. Wiem, że niektórzy szczepiom na wszystko jednego dnia, ja chciałam tydzień odczekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja baaaaardzo długo rozważałam wszystkie możliwe opcje i praktycznie już w ciąży zastanawiałam się, czy szczepić moją Julcię i jak to wszystko ogarnąć. Ostatecznie zdecydowałam się na tzw. „program na 5-tkę” (możecie tutaj zobaczyć jak to wygląda mniej więcej: http://dzidziusiowo.pl/mamy-dziecko/zdrowie/711-kalendarz-szczepie-0-3-lat ). Wątpliwości, czy tego potrzebuje bylo sporo, ale koniec końców po rozmowach z pediatrą postanowiłam zaryzykować. Póki co, wszystko przebiega zgodnie z planem i bez żadnych zaburzeń, więc chyba mogę taką metodę polecić. Ale wiadomo, to sprawa subiektywna.

Czytaj swojemu dziecku codziennie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...