Skocz do zawartości
Forum

Pneumokoki, meningokoki - szczepienia


Gość yvonne278

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziewczyny szczepiłyście swoje dzieciaki?? Wszystko jest ok?? Szczepie syna na 6-ke + rotawirusy, a teraz po skończeniu 2 lat lekarz proponuje właśnie ww. Jestem zwolenniczką szczepień, ale od mnogości skrajności na temat tych-zgłupiałam. Jakie jest Wasze doświadczenie?? Mam na myśli jedną dawkę, bo w tym wieku tylko tyle wystarczy, chociaż to pewnie bez różnicy.... Łączyłyście oba szczepienia na jedną wizytę??

Odnośnik do komentarza

Aż tyle? Myślałam, że tydzień wystarczy. Dlaczego naleźy tyle czekać? Ja syna nie szczepiłam dodatkowo, tylko 5w1. Córa szła podobnym torem, ale po izycie u kardio okazało się, że pneumo będzie za darmo...więc skorzystamy. Jednak nie sądziłam, że trzba robić takie odstępy. Wiem, że niektórzy szczepiom na wszystko jednego dnia, ja chciałam tydzień odczekać.

Odnośnik do komentarza

Ja baaaaardzo długo rozważałam wszystkie możliwe opcje i praktycznie już w ciąży zastanawiałam się, czy szczepić moją Julcię i jak to wszystko ogarnąć. Ostatecznie zdecydowałam się na tzw. „program na 5-tkę” (możecie tutaj zobaczyć jak to wygląda mniej więcej: http://dzidziusiowo.pl/mamy-dziecko/zdrowie/711-kalendarz-szczepie-0-3-lat ). Wątpliwości, czy tego potrzebuje bylo sporo, ale koniec końców po rozmowach z pediatrą postanowiłam zaryzykować. Póki co, wszystko przebiega zgodnie z planem i bez żadnych zaburzeń, więc chyba mogę taką metodę polecić. Ale wiadomo, to sprawa subiektywna.

Czytaj swojemu dziecku codziennie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...