Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
paris81

Szczepionka przeciw grypie- warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wszystkich mam- szczepiłyście swoje dzieci przeciwko grypie? Pediatra zasugerowała mi, że warto nad tym pomysleć z uwagi na częste choroby dziecka. Przyznam szczerze, że do tej pory nigdy nie brałam tej opcji pod uwagę...
Proszę o Wasz rady :)

http://www.suwaczki.com/tickers/7v8rdqk3zxg98vhb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja nie zastanawiałam się nad taką szczepionką dla swojej dwuletniej córeczki, nie wiem, ona nie chodzi do przedszkola nie ma więc regularnego kontaktu z dziećmi, jeśli pediatra sugerował, to ja bym się zastanowiła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość IWA23

Moje dzieci to astmatycy i zimę często chorowali i też mi polecił lekarz te szczepienie i szczepię co roku i jestem bardzo zadowolona,większych chorób typu oskrzela,angina itp nie ma są jedynie przeziębienia co mogę sama w domu opanować,ciągłe podawanie antybiotyku się skończyło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowałam, że jednak nie będę szczepiła syna.
Szczepionka uchroni go przed chorobami wirusowymi, a syn chorował głównie na anginy ropne a jak wiadomo to nie są choroby wirusowe.

http://www.suwaczki.com/tickers/7v8rdqk3zxg98vhb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AnkaKotulanka

Warto, warto. Dzieciaki strasznie źle znoszą chorobę wbrew obiegowym opiniom, gł. dlatego, ze ta choroba odciska się na ich zdrowiu poprzez różne powikłania - szcz. niewydolność nerek i zapalenie mózgu! Koszta są naprawdę nieduze wiec fundusze to ostatni powod by tego nie zrobić, my w Certusie (prywatna placówka) w Poznaniu płacimy 36 zł, nie sądze, żeby różnice były duże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ida

IWA23
Moje dzieci to astmatycy i zimę często chorowali i też mi polecił lekarz te szczepienie i szczepię co roku i jestem bardzo zadowolona,większych chorób typu oskrzela,angina itp nie ma są jedynie przeziębienia co mogę sama w domu opanować,ciągłe podawanie antybiotyku się skończyło :)

Iwa, ale jak szczepionka przeciw grypie może zapobiegać anginie i innym chorobą ? Przecież jak nazwa wskazuje jest to szczepionka zapobiegająca jedynie grypie ??? Zresztą szczepionki przeciw grypie są tworzone zawsze w oparciu o wirusy ubiegłoroczne, a grypa wciąż ewoluuje i co sezon jest troszeczkę inna...Ja należę do osób uważających, że wiele szczepionek to po prostu nabijanie portfeli firma farmaceutycznych, ale wiadomo, że opinie są różne i trudno jednoznacznie powiedzieć kto ma rację .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ida

~AnkaKotulanka
Warto, warto. Dzieciaki strasznie źle znoszą chorobę wbrew obiegowym opiniom, gł. dlatego, ze ta choroba odciska się na ich zdrowiu poprzez różne powikłania - szcz. niewydolność nerek i zapalenie mózgu! Koszta są naprawdę nieduze wiec fundusze to ostatni powod by tego nie zrobić, my w Certusie (prywatna placówka) w Poznaniu płacimy 36 zł, nie sądze, żeby różnice były duże.

marketing szeptany ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...