Skocz do zawartości
Forum

Szczepionka przeciw grypie- warto?


paris81

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dzieci to astmatycy i zimę często chorowali i też mi polecił lekarz te szczepienie i szczepię co roku i jestem bardzo zadowolona,większych chorób typu oskrzela,angina itp nie ma są jedynie przeziębienia co mogę sama w domu opanować,ciągłe podawanie antybiotyku się skończyło :)

Odnośnik do komentarza
Gość AnkaKotulanka

Warto, warto. Dzieciaki strasznie źle znoszą chorobę wbrew obiegowym opiniom, gł. dlatego, ze ta choroba odciska się na ich zdrowiu poprzez różne powikłania - szcz. niewydolność nerek i zapalenie mózgu! Koszta są naprawdę nieduze wiec fundusze to ostatni powod by tego nie zrobić, my w Certusie (prywatna placówka) w Poznaniu płacimy 36 zł, nie sądze, żeby różnice były duże.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Moje dzieci to astmatycy i zimę często chorowali i też mi polecił lekarz te szczepienie i szczepię co roku i jestem bardzo zadowolona,większych chorób typu oskrzela,angina itp nie ma są jedynie przeziębienia co mogę sama w domu opanować,ciągłe podawanie antybiotyku się skończyło :)

Iwa, ale jak szczepionka przeciw grypie może zapobiegać anginie i innym chorobą ? Przecież jak nazwa wskazuje jest to szczepionka zapobiegająca jedynie grypie ??? Zresztą szczepionki przeciw grypie są tworzone zawsze w oparciu o wirusy ubiegłoroczne, a grypa wciąż ewoluuje i co sezon jest troszeczkę inna...Ja należę do osób uważających, że wiele szczepionek to po prostu nabijanie portfeli firma farmaceutycznych, ale wiadomo, że opinie są różne i trudno jednoznacznie powiedzieć kto ma rację .

Odnośnik do komentarza

~AnkaKotulanka
Warto, warto. Dzieciaki strasznie źle znoszą chorobę wbrew obiegowym opiniom, gł. dlatego, ze ta choroba odciska się na ich zdrowiu poprzez różne powikłania - szcz. niewydolność nerek i zapalenie mózgu! Koszta są naprawdę nieduze wiec fundusze to ostatni powod by tego nie zrobić, my w Certusie (prywatna placówka) w Poznaniu płacimy 36 zł, nie sądze, żeby różnice były duże.

marketing szeptany ;) ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...