Skocz do zawartości
Forum

Jestem w ciąży - co najlepszego na rozstępy?


Gość ciezarna24

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny,
ja jestem w 14 tyg i od jakiś 2-3 tyg muszę się codziennie smarować, naoliwiać. Jeśli tego nie zrobię mam wrażenie, że zadrapie się na śmierć!
Na samym początku kupiłam w Rossmanie specjalny krem do biustu i na brzuszek Perfecta Mama. Ale poszły w odstawkę, sama nie wiem dlaczego. (zapach kapusty?)
Bardziej teraz odpowiada mi na noc najzwyklejsza oliwka Bambino, a na dzień żeby za tłusto nie było i żebym mogła normalnie się ubrać do pracy stosuję BIO-OIL.
Naprawdę go polecam. Cały czas zostawia na skórze taki przyjemny film. Nie zostawia plan na ubraniach i skóra super się po nim zachowuje. Zobaczymy, co będzie później ale na razie super :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja niestety mam ograniczony dostęp do polskich produktów ale nabyłam w tutejszej aptece balsam na rozstępy firmy sebamed. Jakiś chyba szwedzki wynalazek. Bardzo fajnie sie wchłania i przyjemnie pachnie. Dobrze ze mi przypomnialyscie o regularnym nawadnianiu. Mam z tym problem bo nie odczuwam pragnienia:). Polecam niezbyt mądra lecz skuteczna aplikacje na telefon :). Alarmuje ze czas pic:)

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fyx8dtv3v29zb.png

Odnośnik do komentarza

To jak w końcu z tymi kremami i balsamami - kupować czy nie kupować ;)?

Koleżanki które porody mają już za sobą polecają najzwyklejsze oliwki - smarować smarowałam, przytyć gwałtownie nie przytyłam a rozstępy na piersiach zaczęły już się pojawiać więc teraz pytanie , inwestować w "dobry" krem czy stawiać dalej na oliwkę?

Odnośnik do komentarza

Kwestia rozstępów to niestety genetyka i jej nie oszukamy. Stosując kremy nie mamy 100% pewności ze ich unikniemy. Jak wcześniej dziewczyny pisały o wodzie to chyba najlepszy sposób. Dodatkowo polecam delikatne masowanie ciała, szczególne piersi uda brzuch. Możecie to robić podczas kąpieli gąbką która nie będzie zbyt szorstka - w rossmanie as takie gąbki peelingujące, na pewno to nie zaszkodzi a może poprawić strukturę skóry.
Z kremów to tu zdania są podzielone, jedne mówią że działają cuda, a inne że nic nie pomagają. To, że kobieta nie ma rozstępów a stosuje kremy to ich działanie według mnie to zbieg okoliczności. Stosowanie takich kremów to raczej kwestia psychicznego samopoczucia i myśli że "ja nie będę miała rozstępów bo stosuje super krem" niż ich skuteczność.Wiele kosmetyków tak właśnie na nas działa - reklamy super opisy i świadomość, że o to nam pomoże, że będziemy mieć super skórę. Dla eksperymentu kilka kobiet stosowało ten sam krem bo się zgadały i dowiedziały o super ekstra kremie - nie pamiętam nazwy. Wszystkie go zakupiły. Stosując ten krem jedna z nich miała rozstępy mimo regularnego jego stosowania. Druga stosowała od przypadku do przypadku i zero rozstępów, trzecia natomiast stosował regularnie i też miała rozstępy na piersiach i brzuchu. Genetyki nie oszukamy. Jedyne co możemy to pić dużo wody i jak pisałam wcześniej masować partie ciała. Na pewno to nie zaszkodzi.

Dziewczynki ale dla takich małych kochanych istotek warto się poświęcić i mieć kilka pamiątek na skórze w postaci rozstępów :)

Odnośnik do komentarza

nie ważne że śmierdzi :)
wiele kosmetyków śmierdzi a niby cuda działają :) hi hi

W wielu artykułach można wyczytać, że taki krem powinno stosować się od początku ciąży a nie od momentu pojawienia się pierwszych rozstępów, bo wtedy już jest po fakcie.
I tak samo często piszą teksty, że jeśli twoja mama albo siostra miały rozstępy to prawdopodobnie ty też będziesz je miała :) to dopiero optymistycznie napisali :)
hihi

Odnośnik do komentarza

Mi bardzo podpasowało ostatnio mleczko z babydream do kąpieli. Ja używam jak żel pod prysznic i mam po nim fajnie nawilżoną skórę :).
Ja niestety nie uchroniłam się w poprzedniej ciąży od rozstępów i dziady wyszły w ostatnim miesiącu. Nic specjalistycznego nie stosowałam, po każdej kąpieli oliwka dla dzieci lub jakaś dla mam w ciąży, ale ja mam w wielu miejcach rozstępy (po okresie intensywnego wzrostu w czasie dojrzewania), więc się spodziewałam.

Odnośnik do komentarza
Gość Myszka897

Po co szukac nie wiadomo czego i gdzie jak mamy polską marke , która ma super linie dla ciężarnych...Bielendę. Na pewno znacie, na pewno mieliście w domu cosik tej marki. Linia dla kobiet w ciąży Vege Mama serio jest super. I mają tu preparaty na rozstępy, ja akurat olejku używała, ale i super żel na obolałe popuchniete nogi

Odnośnik do komentarza

Gdyby to wszytsko było takie szkodliwe i tak bardzo wpływało to naprawdę mnóstwo dzieci miało by problemy.

Sama jestem już na końcówce ciąży i naprawdę staram się żyć świadomie i dbam o dietę ( na tyle na ile mogłam w tej ciąży bo niektórych rzeczy na pewnych etapach nie byłam w stanie jeść) i też staram się dbać o pielęgnację i uwierz mi więcej złego zrobi dla dziecka Twój stres czy na pewno wszytsko wyeliminowalas niż to że użyjesz czegoś co zawiera w składzie np soje.

Poczytaj sobie o Strialys:

https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/29959,krem-na-rozstepy-pokonaj-problem-rozstepow

Bardzo dobry i naturalny skład, powinnaś być zadowolona. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...