Skocz do zawartości
Forum

Ile mleka dziennie?


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry:) moje dziecko ma 2 lata i 4 miesiące, pije mleko czasem trzy razy dziennie, do tej pory podawałam jej mleko bebiko 4, dziś podałam dwa razy mleko łaciate, bo nie miałam innego i chętnie wypiła. I mam teraz dylemat, jakie mleko podawać i jakie mleko jest dobre dla dziecka (ostatnio słyszałam, że mleko i jego przetwory nie są wskazane dla dzieci i w ogóle dla ludzi, bo bardziej szkodzą niż są zdrowe), co Pani myśli o podawaniu mleka? Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Margaritko,

Mleko w ostatnich latach ma zły piar, niestety bowiem jest zdrowe. To nadmiar białka, który otrzymujowy spożywając głównie mięso i wędliny powoduje odwapnienie kości. A małe spożycie wapnia, którego dobrym źródłem jest mleko - dość dobry stosunek wapnia do fosforu. Ponadto w niewielkiej ilości dostarcza kwasy CLA, witaminę A i D.

2,5 letnie (do 3 roku życia) dziecko powinno mieć podawane mleko m, bowiem jest wzbogacane w witaminy i sole mineralne, których w diecie malucha może zabraknąć. Białko jest pocięte w związku z tym rzadziej uczula. Ponadto zawiera znacznie mniej laktozy, który u dzieci z nietolerancją laktozy może powodować bóle brzucha, wzdęcia.

Szklanka mleka UHT dziecku napewno nie zaszkodzi o ilo nie jest uczulone na białka mleka krwiego.

Wiele badań wskazuje że dzici mają niedobory wapnia, rozwija się ostepopenia. Proszę spojrzeć na siebie, męża, znajomch, rodziców, dziadków, oni w tym i Pani za dziecka piliście mleko i jesteście zdrowi. Nie ma problemu z chorobami.

UHT - to rodzaj pasterzacji, mleko na kilka sekund poddawane jest wysokiej temperaturze. Kiedyć mleko prosoto od krowy, czy ze sklepu przed spożyciem się gotowało.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...