Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla cieżarnej


jestem

Rekomendowane odpowiedzi

To, że tarczyce mam na granicy normy wiedziałam od dawna... dzis po badaniach wyszło mi tsh 3,7 gdzie w 15tc powinna być [przynajmniej wg mojej pani ginekolog] na poziomie do 2,5 i wysłała mnie do endokrynologa - na którego szansę [na NFZ] mam dopiero po nowym roku [ale do meritum]

Chodzi mi o to, że zawsze byłam krągła... tzn od momentu dojrzewania - ok 10-11 lat - w wieku 11 lat dostałam okres, w pierwszej ciąży od razu przytyłam 5 kg... do końca ciąży ponad 20 [pewnie z mojej winy, starałam się nie jeść 'za dwoje' ale zachcianki czy słodkiego też sobie nie odmawiałam.]
Po ciąży schudłam 4-5kg - tzn tyle zabrał mi poród... pozniej schudlam jeszcze 5-6 kg i tak stałam przez dobre 3 lata - w koncu wzielam sie za siebie [dieta mz - i to niezbyt zdrowo - bo dochodzilo do 300-500kcal/dzien - nie czułam się źle, nie byłam głodna, ale staralam sie ogolnie aby posilki byly w miare zbilansowane - i staralam sie dobijac do 800 kcal... schudlam 12-13 kg, przez pol roku - nie duzo [jak na długość czasu], ale w miare stabilnie [z okazji swiat wielkanocnych nie przytylam co biore za jakis sukces], teraz ze wzgledu na ciaze, zamowilam sobie zbilansowana diete 1000 kcal i niestety moja waga stoi [od 2 tyg, na chwile spadla do 62,5, ale zaraz wrocila do 63kg i ani drgnie]

to tyle z opowiadania, a teraz pytania: co i jak jeść aby:
1. nie przytyc za duzo [nie wrzucic w siebie tony smieci, ktore nijak sie maja do stanu ciąży i zostaną na długo po porodzie]
2. jak postepowac przy tarczycy - i czy TSH na tym poziomie [3,7] to faktycznie moze być groźne?

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,

Popierwsze kobieta w 15 tyg ciązy nie moze być na diecie 1000 kcal. Zastanwawiam, się który dietetyk ułoży taką kobietę w ciąży.
Twoja dieta powinna wynosić około 2000kcal. Posiłki powinnaś jeść regularnie, o małej objętości ale 4-5 razy dziennie.
Jeśli będziesz jadła za mało, płód nie będzie rozwijał się prawidłowo, ciąża będzie powikłania, a Ty wykończona. Za chwilę pojawi się anemia, problemy z zębami, wsypki skórne, wypadanie włosów.. itp.

Podwyższone TSH, może świadczyć o subklinicznej niedoczynności tarczycy. Powinnaś jak najszybciej skonsultować się z endokrynologiem - bowiem ciąża może być zagrożona, wady płodu. Podczas umawiania terminu koniecznie poinformuj że jesteś w ciązy!
Być może Twoja waga stała spowodu zaburzeń hormonalnych, podanie leków oraz prawidłowe odzywianie powinno spowodować że zbytnio nie przytyjesz, a dziecko będzie zdrowe.

Do swojej diety dodawaj produkty bogate w kwasy omega -3 - olej słonecznikowy, oliwa z oliwek - warunkują prawidłowy rozwój układu nerwowego / mózgu dziecka.
Od 1 łyżki oliwy dziennie nie przytyjesz,a tłuszcze zostaną zużyte na potrzeby dziecka.
Artkuły powinny trochę pomóc.
http://parenting.pl/portal/dieta-kobiety-w-ciazy http://parenting.pl/portal/dieta-kobiety-ciezarnej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...