Skocz do zawartości
Forum

Borelioza u dziecka


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Właśnie się dowiedziałam że synuś mojego kolegi zachorował na Boleriozę. Pilnie poszukuje sprawdzonego lekarza zajmującego się tą chorobą i mającego pozytwyne wyniki leczenia. Najlepiej na Śląsku ale każdy inny namiar na dobrego specjalistę bedzie mile widziany.

znacie może kogoś takiego?

Jeśli tak proszę was o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze: BORELIOZA, a nie bolerioza.
Po drugie: lekarz rodzinny powinien przepisać min. miesięczną kurację antybiotykową. Tylko szybkie jej przeprowadzenie od momentu ukąszenia przez kleszcza-nosiciela daje szansę całkowitego wyleczenia.
Oczywiście nie wiem dokładnie jak to jest w przypadku dzieci - nie jestem lekarzem. Wypowiadam się jako żona chorego na boreliozę i obracająca się w kręgu osób narażonych na kontakt z nosicielami.
Co do badań pod kątem boreliozy to niestety są niejednoznaczne. Warto o tym poczytać, a przede wszystkim udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgef8c2f49t.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli antybiotykoterapia nie została zastosowana zaraz po zarażeniu to późniejsze leczenie jest o wiele trudniejsze- i przede wszystkim nie jest to niestety leczenie, a tylko zaleczanie. Moja siostra ma późno stwierdzoną boreliozę i lekarz zaproponował jej wielomiesięczną, kosztowną kurację antybiotykami, bardzo obciążającą dla organizmu, a nie dającą gwarancji poprawy. Nie zaryzykowała ze względu na niezbyt uciążliwe objawy choroby...

Odnośnik do komentarza

U mojej córki 15 dni po wyciągnięciu kleszcza pojawił się rumień,poszłam od razu do pediatry i mała miała silny antybiotyk na 10 dni.Z tym nie ma co czekać im wcześniej wykryta borelioza tym lepiej.W wcześniejszym stadium da sie wyleczyć kuracją antybiotykową,w późniejszym czasie może dać o sobie znać i wtedy to już tylko leki do końca życia.Znajomy bierze leki na boreliozę i płaci miesięcznie za nie ponad 500 zł także bardzo dużo.Najgorsze jest też to że nie zawsze może się rumień pokazać!Warto o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza

Bardzo ważne jest, żeby po ukąszeniu przez kleszcza wykonać odpowiednie badania [reklama usunięta]. Nie każdy typ boreliozy objawia się rumieniem nie każdy rumień to borelioza. Dopiero badania są w stanie to stwierdzić i ewentualnie wtedy należy rozpocząć leczenie.

Odnośnik do komentarza
Gość anna- justyna

[quote="dariolka195"]U mojej córki 15 dni po wyciągnięciu kleszcza pojawił się rumień,poszłam od razu do pediatry i mała miała silny antybiotyk na 10 dni.

10 dni???
Boreliozę w przypadku wykrycia świeżego zakażenia leczy się antybiotykami przez okres 6 tygodni....
Powtórz koniecznie testy, bo Twoje dziecko nie jest wyleczone.
I zmień lekarza :(

Potrzebujesz takiego, który specjalizuje się w leczeniu boreliozy metodą ILADS. I koniecznie wykonaj wszystkie badania na obecność zakażeń towarzyszących, które występują przy boreliozie.

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu kontaktowałem się z panią z Łodzi, która wyleczyła się z boreliozy po wielu latach udręki. Do tego stopnia, że drętwiały jej ręce. Pisała, że wyleczył ją jakiś gość, który niszczy przetrwalniki tego szczepu metodą magnetyczną. Potem ta pani sama się tym zajęła, bo stwierdziła, że problem jest na tyle poważny i sama go na tyle mocno przeżyła, że warto to robić. O ile pamiętam miała stronę internetową wyleczona-z-boreliozy, czy wyleczonazboreliozy , jakoś tak. Myślę, że warto poszukać.

Odnośnik do komentarza

Moja córka też ma podejrzenie boreliozy, chociaż nigdy nie była ugryziona przez kleszcza... Boreliozę przenoszą też meszki, komary, pająki. Wykrycie boreliozy też nie jest proste- podstawowe badania Western Blot, ale one są w 50% wiarygodne. kolejny problem to fakt, iz w Polsce nie ma standardyzacji co do wyników - różne laboratoria mają swoje standardy- no więc jak wynik traktować za wiarygodny. Następnie co do objawów jeśli chodzi o boreliozę- może to byc tak naprawdę wszystko. Są ludzie, u których stwierdzono strwadnienie rozsiane, a potem okazuje się, że to borelioza. Czy np. depresja, zaburzenie mowy, wzroku, utraty świadomości, zaburzenie rozwoju np. u dzieci - jest to podstępna choroba, a mało jest lekarzy jest którzy znają się na leczeniu. Leczenie trwa często latami i jest na koszt chorego :( dr. Żak Gdynia i dr. Felska - do nich jeżdżą ludzie z całej Polski.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...