Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Kamilo u nas dwuowodniowa dwukosmowkowa ;) będziemy mieć dwóch chłopców a w domku są już dwie dziewczynki i jeden przystojniak ;) idę do lekarza w czwartek aż się boję bo szyjka się skraca...jak bylam dwa tyg temu to jeden miał 511 drugi 530 :) także zobaczymy teraz
Przygotowania no cóż ...Jakoś idą kompletuje wszystko dla skarbów bo nic mi nie zostało wszystko wydalam nie myślałam ze zostań mamą jeszcze a tu podwójnie ;) jakos idzie łóżeczko jedno będę mieć póki co za to wózek dla trojaczkow bo najmłodsza nie opuszcza mnie na krok i musi mieć swoje miejsce ;) Plus ze można zaś zrobić normalny bliźniak ;) :)boję się wszystkiego naprawdę....

Odnośnik do komentarza

Zawsze marzyłam o trzech synach, ale nie będę się już raczej o nich starać :P No u mnie szyjka też się skraca. Tak przynajmniej twierdzi jeden z lekarzy. Drugi mówi, że wszystko jest ok. Mimo tych sprzecznych informacji, idę jutro do szpitala na założenie krążka na szyjkę :/ Brzuch stawia się już nie na żarty, także faktycznie muszę chyba zwolnić tempo. Trzymam za Ciebie kciuki, żeby czwartkowa wizyta była źródłem radości ze spotkania z maluszkami. Wszystko będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Coraz bliżej końca, więc mam dylematy :-( Dzisiaj mam ogółem kiepski dzień i jakąkolwiek decyzję podjąć mi jest ciężko....
1.Co proponujecie do noska?Slyszalam,że Frida jest super.. Ale przyznam, że nie wiem czy dam radę z niej korzystać, koleżanka twierdzi że mimo iż kochane dziecko,to potrafi zbierać na wymioty. Czego Wy używacie lub macie zamiar używać? Czy przy blizniakach też należy kupić razy dwa,czy używać jednego?
2.Łóżeczko.Bylam przekonana, że kupimy łóżeczka które dadzą się przerobić na tapczaniki,ale teraz myślę, że nie wiem czy za rok-dwa będę chciała akurat takie łóżka dla chłopców -może wtedy kupimy nowe inne... i temat łóżeczka szybko się zmienił. Zastanawiam się czy dobrze myślę alby kupić tylko łóżeczko dla niemowląt.Tu odpada chyba wg mnie używane łóżeczko -bo materacyk chyba lepiej mieć nowy, bo byłabym się go prac ;(
Przepraszam jak zadaje proste i śmieszne pytania, ale dziś do niczego się nie nadaje, a mam lęki, że z niczym się nie wyrobię... Więc same wiecie...

Odnośnik do komentarza

Twinsy który to tydzień ciąży ??dziś chyba taki biometr nie korzystny bo też mam słaby dzień...H kupiłam fride używałam też do starszakow jednak dla maluszków bedzie osobna :) łóżeczko mam jedno po córce która ma w tej chwili 20 Msc ona miała nowe więc nie zmieniam materaca bo Młoda śpi że mną ;) teraz będzie ciężko jak dojdą maluszki ;) jak się w ogole cZujesz czy lekarz mówił cos kiedy planuję rozwiązać ciąże ?czy miałaś zastrzyki N rozwinięcie płuc?mi cos wspominano...pytań pełno się nasowa...

Odnośnik do komentarza

Twinsy, tak jak pisze Kukurydza-ewidentnie dopadł Cię syndrom wicia gniazda ;) Ja wiele eksperymentowałam z łóżeczkami, wózkami itp. przy pierwszym dzieciątku. Skłaniałabym się ku łóżeczku typowo niemowlęcym, bo za jakiś czas może się okazać, że nie służy dzieciątkom albo nie spełnia Twoich oczekiwań. Co do pielęgnacji noska, to ja z kolei używałam najzwyklejszej gruszki z canpola, z tym, że można było ją rozłożyć i po każdym użyciu umyć dokładnie w środku. Jeśli chodzi o sterydy na rozwój płuc dzieciątek, to moja Pani Doktor zapowiedziała, że będą podane profilaktycznie w 28 Tc. W związku z tym, że aktualnie jestem w szpitalu, to dzisiaj dostanę drugą dawkę i będę miała już to z glowy (obecnie mamy za sobą 25+6 Tc). Pozdrawiam Cię serdecznie, nie zamartwiaj się na zapas, wszystko będzie w jak najlepszym porządku :) :-*

Odnośnik do komentarza

Twinsy, nie zamartwiaj się "detalami" ;) dla mnie to pierwsza ciąża i uznałam, że oprócz czytania porad muszę też zaufać intuicji, jeśli coś się nie sprawdzi, trudno, kupi się coś innego. Poza tym, masz jeszcze sporo czasu. Ja dziś 34tc+6dni i nie mam spakowanej torby do szpitala, a pokoik przygotowaliśmy dopiero w ostatni weekend. Dla mnie chyba najtrudniejszy był wybór wózka:)

Odnośnik do komentarza

Kasiu, z krążka zrezygnowano. Szyjka jak u żyrafy, 4.2 cm :P Nie ma żadnych medycznych wskazań do zakładania krążka. Samopoczucie w porządku, nic złego się nie dzieje. Dzięki sterydom i mega dawkom magnezu jestem przynajmniej zabezpieczona na ewentualność przedwczesnego porodu. Chociaż tyle z tego pobytu, którego celem było zapchanie dziury na oddziale ;) Dzieciaczki mają po ok. 800 g, także też nieźle. Ogólnie jest wszystko w porządku :)

Odnośnik do komentarza

Stanowisko obojga moich lekarzy prowadzących jest takie, że kobieta w ciąży bliźniaczej powinna zostać objęta profilaktyką przedwczesnego porodu, do której zalicza się właśnie podanie sterydów na rozwój płuc Maluszków. Odbywa się to zazwyczaj ok. 28 Tc. Wiąże się to z krótkim pobytem w szpitalu. Steryd podawany jest w dwóch dawkach w odstępie 24 godzin-jest to zastrzyk w pupę. Zaczyna on działać po 48 godzinach od podania. Tak to przynajmniej było u mnie. Zlecił to zarówno lekarz, który strasznie panikuje, jak i ten, który z reguły ma wszystko gdzieś. Także może faktycznie jest to istotne w naszym przypadku. Dopytajcie o to swoich specjalistów, być może i Wy je dostaniecie.
Pozdrawiam :-*

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się ,że starydy są podawane jeśli coś się dzieje. Ja podawanych nie miałam a mój lakarz raczej do lekko panikujacych należy ;-)
Byliśmy u chirurga- operacja dopiero za miesiąc ! 13 maja (piątek) oby okazał się szczęśliwy ;-). Liczylam ,że trochę szybciej będziemy mieć z głowy ta przepukline a tu tyle czasu jeszcze trzeba tego pilnować by nie uwiezlo :-(

Odnośnik do komentarza

Twixxy - wytrzymacie do 13-ego i będzie szczęśliwy. Jeszcze trochę. Wierzę, że nastawialiście się na szybszy termin skoro czynnikiem decydujàcym miało być osiągnięcie 5kg wagi.
Odnośnie sterydów w szpitalu ni Ich nie podawali - byłam jakoś w 30 - 31 -wszym tygodniu ciąży - krótka szyjka macicy. Lekarze twierdzili, że nie było zagrożenia porodem przedwczesnym a później już w 35-tym tygodniu jak wylądowałam z lekkim rozwarciem twierdzili, że już nie ma sensu Ich podawać tzn. że płuca sobie poradzą. Udało Nam się wytrzymać jeszcze 2 pełne tygodnie.
Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...