Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczynki
pocieszyłyście mnie z ta wagą, tez mam ok 15 kg na plusie i czuję ten nadbagaż w kregosłupie a gdzie tam jeszcze do końca:) dzis mam wizytę to sie dowiem dokładnie. chociaz zawsze moja waga pokazuje ok 3 kg mniej niż w gabinecie.
Mami Tobie to zostało już tylko oczekiwanie, w sumie jesteś gotowa.
Mnie czeka gigantyczne prasowanie ale jakoś nie mam weny, tak sobie tłumacze ze im później sie za to zabiorę tym dłużej dzieci posiedzą w brzuchu.
Wozka to nawet nie mam upatrzonego, przeglądam i przeglądam i nie mogę się jakoś zdecydować. Wiem tylko że chce jeden obok drugiego i pewnie kupimy jakiś po porodzie.
Natomiast zabieram się za kompletowanie takich drobiazgów typu smoczki czy rzeczy higieniczne i mam pytanie do mam karmiących piersią i mm, jakie polecacie butle? chciałabym jakieś takie, które nie zaburzają rytmu ssania a kompletnie sie w tym nie orientuję.
I jak długo korzystałyście z ubranek tych najmniejszych? dużo ich trzeba? wiem że to zależy od wagi urodzeniowej i jak szybko rosną dzieciaczki, ale tak pi razy oko ile?
Dziewczyny a jak często odczuwacie skurcze B-H? bo ja kilka razy dziennie i niby to normalne ale i tak się martwię.
A pisałyście jeszcze o liczeniu ruchów, ja to sie wogóle nie orientuję jak dzieciaczki są ułożone, co sobie rozkminię ich położenie to na wizycie okazuje sie że ułozone sa kompletnie inaczej:) grunt że się ruszają.
29w1d 2KO

Odnośnik do komentarza

Hej
My dosc dlugo korzystalismy z rozmiarow 50 i 56 . Moze na poczatek po 7 kazdego rozmiaru na dziecko? Ja poprosilam babcie o te zakupy. Byly zachwycone ;)
Co do butelek. My korzystamy z medeli . Jak tylko dziewczynki byly silniejsze wlaczylam smoczki calma.
Smoczki uspokajajace po 6 tyg dopiero i teraz ( 4,5 mies) zaczynamy odzwyczjac. Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza

Agibagi - ja mam już kupione butelki tommee tippee- takie mi siostra poleciła bo u niej się sprawdziły przy synku.

Ajka- gondole w naszym wóżku maja 78 cm (jedna za druga) i ponoć własnie takie są mniejsze i dzieci szybciej z nich wyrastaja niestety, jednak wózek jeden obok drugiego u mnie nie przejdzie, bo nie wjade do mieszkania ;)

Mami87-mam dokładnie to samo, chcę mieć juz wszystko naszykowane zanim przyjdą dzieci na świat, nie wyobrazam sobie jak bedzie za miesiać skoro juz bywa ciężko i wtedy prasowac, układać itd.

Z tego co rozmawiam z mamami dzieci z pojedynczych ciąż to im tez bywa ciężko i mają napady myśli " po co to mi był", to nie jest tylko domena ciąż bliźniaczych ;) chociaz wiadomo ,ze jest podwójnie ciężko i pewnie częściej takie myśli napadają.

Odnośnik do komentarza

Ajka88 - ja wybrałam właśnie wózek jeden obok drugiego ale starałam się nie kierować tym co mówią sprzedawcy - bo tutaj akurat nie wiadomo czy sprzedawca ci coś rekomenduje bo ma na stanie (zazwyczaj w sklepie mają 2 modele a resztę sprzedawca sprowadzi jak się człowiek zdecyduje) czy z doświadczenia? W wa-wie jest sklep z rzeczami dla bliźniąt ("blizniacze szczęście") -prowadzi go właśnie mama bliźniaków i jak tam byłyśmy to stwierdziła że nie ma idealnego wózka dla 2-ki a ze tam jest wystawionych ok 10-15 różnych modelu to mogłam na "żywo" popatrzeć i się zdecydować. Najważniejsze w tym typie wózku ("obok") to aby miał mniej niż 80cm (mój ma chyba 76cm) bo taka jest standardowa szerokość drzwi. Ale też wiem ze jest dużo mam które wolą wózek jeden za drugim - więc najlepiej wypróbować i taki i taki i się zdecydować ( aha w tych "obok" gondole są standardowej długości ale węższe a w "za" standardowej szerokości ale krótsze

37tc+5 2k2o

Odnośnik do komentarza

Tak, kupiłam Dorjana i jestem zachwycona, choć czy to był dobry zakup okaże się po porodzie. Próbowałam jeździć po sklepie jeden za drugim, dla mnie porażka a co by było z dziećmi w środku i po naszych chodnikach? Sprzedawca polecał jeden obok drugiego jak na moje wymiary, z reszta taki chciałam od początku bo taki mi się podoba a ten jeden za drugim jak pociąg, ale każdy ma inny gust i wybiera pod siebie. Wózek na razie jeszcze w sklepie, bo kończymy pokoik, odbieramy w połowie grudnia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv73xilqq216.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) fajnie ze juz dużo z was jest przy terminach, oby każda donosiła zdrowo :)
Moi chłopcy skończyli miesiąc, pięknie wiosną i śpią w nocy :) także naprawdę nie ma tragedii :) śpiew 4-5h łącznie i mi to wystarczy :) oby tak dalej i in się nic nie poprzestawiało :) bywa ciężko, w sensie logistycznym, ale co ja tu wyprawiam czasami to każdy się śmieje. Jest gorzej jak chcą jeść w jednym momencie, wtedy niestety jeno przy cycu a drugiego w poduchy i ustawiam butle tak żeby się sam karmił i tylko czuwam. Tym sposobem są obaj najedzeni :) czasami brzuszki bolą, używam windi i sub simplex profilaktycznie, kolek póki co nie ma.
Także dziewczyny trzymam kciuki i przede wszystkim organizacja :)

Odnośnik do komentarza

Czesc Kochane ;)) przepraszam ze sie nie odzywalam ale tak! Zostalysmy rozpakowane w rowno 38 tyg ;)) mamy dwie piekne dziewczynki 2700 i 2500 48cm i 49 cm obie po 10 punktow ;)) wyszlysmy ze szpitala po 5 dobach z powodu zoltaczki maluszkow. teraz staramy sie to wszystko jakos ogarnac... mam troszke baby bluesa ale staram sie z nim walczyc ;) odezwe sie w wolnej chwili i napisze cos wiecej :**

Odnośnik do komentarza

Martys86 chyba ściągnęłam Cie myślami ;-) gratulacje :-D dużo zdrówka dla Ciebie i dziewczynek. Zobaczysz wszystko jakoś się ułoży..

Tak jak napisała Ewa wszystko da się zorganizować najważniejsze to synchronizacja ;-)

Ostatnio dołączyłam do grupy na Fb o bliźniakach, sporo można się dowiedzieć, poradzić..tylko nie jest już tak kameralnie jak tu ;-)

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!
Martys - gratulacje;) gdzie rodziłas?
Co u Was? My już chyba zadomowieni;) dziewczynki są już taakie dorosłe- przespały 3 noce pod rząd od 19:30 do 6:45-7:30 a ja głupia zamiast sie cieszyć to czekam tylko na moment aż to sie zmieni i znów będzie gorzej! I budzę sie z przyzwyczajenia kilkanaście razy w nocy i przez to chyba nie jestem wyspana.
Ola potroiła swoją urodzeniowa wagę... Natalce brakuje jeszcze 700 gram. Przez to niejedzenie w nocy dziewczyny trochę gorzej przybierają, ale chyba w normie bo ok 150g/tydzien.
Dziewczyny kiedy Wasze bliźniaki zaczęły sie zauważać? Mam wrażenie ze moje łypią na siebie okiem ale nic z tego nie wynika póki co;) nie ukrywam ze czekam na ten moment bardzo;) moze chwila spokoju będzie.
Zaczęłam ostatnio trochę ćwiczyć znow;) do biegania maratonów jeszcze daleka droga ale kiedyś trzeba zaczac. Kondycja uh jaka kondycja?
Moze jakieś rady na monotonię? Już nie mam sił do wszystkich tak samo wyglądających dni... Skok na kawę pomaga jak jest sie na kawie;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...