Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Karolina - ja na zwolnienie poszłam w szóstym miesiącu, dokładnie w 23 tygodniu ciąży. Pracę miałam siedzącą, co też nie podobało się lekarzowi, kazał mi często zmieniać pozycje, ale generalnie pracowało mi się dobrze. Nie chciałam siedzieć bezczynnie w domu, ale w końcu opinia lekarza zwyciężyła, a zresztą mnie pod koniec było coraz trudniej skupić się na obowiązkach i należycie do nich przykładać, byłam rozkojarzona, bo to akurat był czas podejrzenia TTTS.

W poniedziałek znów położyłam się w szpitalu, diagnostyka TTTS negatywna :) Profesor powiedział, że jeśli dotychczas nie ma zespołu podkradania, to już raczej być nie powinno. A było groźnie - 19% różnicy mas, małowodzie u mniejszego dzieciątka. W tej chwili różnica wynosi 9%, chłopcy są duzi jak na swój wiek, a stan wód w obu workach w normie :) Jedyne co mnie martwi to twardnienia brzucha i marudzenie lekarzy odnośnie szyjki. Mam dużo odpoczywać, przyjmuję luteinę 2x2 i asmag 3x2.

Jak byłam w szpitalu to na mojej sali była dziewczyna z zespołem TTTS, już po zabiegu laserowego rozdzielania niewłaściwych połączeń w łożysku. Bardzo jej współczułam i jednocześnie nie mogłam się odnaleźć w tej sytuacji, bo mnie rozpierało szczęście, że moje dzieciątka te zabiegi ominęły.

Odnoście współżycia w ciąży - mnie nie zabroniono, ale ostatni raz zdarzyło się to w połowie grudnia, czyli coś koło 20 tyg. Teraz się boję. Jakoś nie mogłabym się skoncentrować, rozluźnić. Mąż by chciał, ale musi się wstrzymać. Mam nadzieję, że po porodzie wszystko wróci do normy :)

Dziewczyny, w szpitalu na sali leżały ze mną trzy dziewczyny, dwie w bardziej zaawansowanej ciąży, a zdecydowanie wygrałabym w konkursie na największy brzuch. Jest ogromny. Nie wiem co to będzie dalej, chyba nie będę mogła się ruszać... Przytyłam około 9 kg.

Czy kupujecie swoim maluchom pościel? Na początku podobno nie ma potrzeby, wystarczy rożek/becik i kocyk. Ja kupiłabym dopiero na jesieni, gdy zrobi się chłodniej. Moje smyki będą miały już wtedy pół roku i zastanawiam się czy wtedy jest jeszcze sen kupować taką małą kołderkę? Na długo to wystarczy? Ile w ogóle dzieciatka śpią w łóżeczkach? Do dwóch lat? Trzech?

Odnośnik do komentarza

Anetterainbow - zdjęcia z sesji noworodkowej wprost boskie ... prześlicznie dziewczynki wyszły, a kocyki się wypierze ... cudowna pamiątka :)

Byłaś zaopatrzona w takiej sporej ilości, żeby podmieniać za każdym razem - czy akurat kocyki należały do fotografa i on się teraz martwi ??? :)

Myszkie77 - dziewczynki Twoje również są słodziutkie i naprawdę bardzo, ale to bardzo do siebie podobne ... próbowałam na wspólnym zdjęciu rozpoznać każdą z osobna, ale to chyba bardziej było w formie strzelania, bo tak naprawdę - nie wiem która, to która :)

Strzelam, że Haneczka - jest w różowym ubranku / bluzeczce, a siostrzyczka Zuziulka - w białym z czarnymi zwierzątkami ... ewentualnie / w ostateczności - odwrotnie :)

Opowiedz, więc jak u Ciebie wygląda kwestia rozpoznawania księżniczek ... no i czy starszaczek (nie pamiętam dokładnie, ale chyba masz jeszcze synka) rozpoznaje siostrzyczki ??? :)

No i coś ostatnio napomknęłaś, że byłyście siedem dni w szpitalu ... co się działo / dlaczego ??? ... mam nadzieje, że wszystko już okey i limit szpitala "na zawsze" wyczerpałyście :)

Karolinathetwin - pytałaś o dziewczynki moje, a więc one są dwujajowe i jak dla mnie nie ma problemu najmniejszego z ich rozpoznawaniem ... czemu dziadki się gubią - nie umiem odpowiedzieć, bo normalnie nie mam zielonego pojęcia, ale moja najstarsza córcia też czasami ma problem i przeważnie mam wrażenie, że najczęściej zgaduje ... w sumie nie rozumiem i sama się dziwię :)

Jakby się jednak ktoś pogubił, to jedna z bliźniaczek jest naznaczona ... na skroni został nam ślad po ospie :)

A jeśli chodzi o seks ciążowy, to ja osobiście żadnego zakazu od lekarza nie miałam ... więc abstynencji nie prowadziłam :)

Po porodzie - odczekaliśmy standardowe "przykazane" sześć tygodni i jako tako poszło choć faktycznie z pewnym oporem ... no i przyznaję, że również z początku bolało :/

Felka - a jak tam Twoja cukrzyca ciążowa ??? dieta pomogła, czy wyższy stopień zaawansowania i masz insulinę zaaplikowaną ??? ... mnie również to "paskudztwo" pod koniec ciąży dopadło, ale przynajmniej końcowa waga - była w normie :)

Odnośnik do komentarza

A odnośnie tej dziewczyny z TTTS, bo nie dokończyłam - bardzo jej współczułam, bo jedno dzieciątko zmarło. Akurat w dniu gdy ja się dowiedziałam, że moje dzieci są zdrowe, ona dowiedziała się, że jej córeczka nie wytrzymała. Trwa walka o życie drugiej.

Odnośnik do komentarza

LiuAnne - to bardzo smutna historia tej dziewczyny ze wspólnej sali, więc teraz tylko trzymać kciuki i wspomagać modlitwą, żeby drugie dzieciątko dało radę i miało silną wolę walki do życia ... może pytanko nie na miejscu, ale co w takiej sytuacji się dzieje ??? - bo nie wiem czemu, ale wywnioskowałam, że dziewczynka jeszcze w brzuszku zmarła ... chyba, że dzieciątka są już na świecie, to wtedy wszystko jasne - choć naprawdę bardzo, bardzooo smutne :(

A jeśli chodzi o pytanko okrycia dzieciątek, to faktycznie z początku rożek wystarczy w zupełności plus kocyk i jest okey ... moje dziewczynki wczoraj skończyły 15 miesięcy i w sumie kołderki jeszcze im z szafy nie wyciągnęłam - chętnie śpią pod kocykiem raz grubszym / raz cieńszym ... bo chyba fakt, ze nie marzną jest najważniejszy :)

Pamiętam natomiast, że moje starsze dziewczynki spały oczywiście również pod niby "niemowlęcą" jeszcze kołderką ... czyli wcześniej, czy później jednak się w końcu one przydają i nie odnotowałam faktu, żeby np.: był to jakiś zbędny zakup i wystarczał na zbyt krótko ... łóżeczko swoje również bardzo lubiały i spały w nim do plus minus trzech latek - ale to również pojęcie względne, bo to wszystko zależy przede wszystkim od rodziców, kiedy podejmą decyzje o transporcie do "większego" łóżka :)

Odnośnik do komentarza

Esemellka - o rany, ale cudowna wiadomość i data podwójna, bo lutowa ... piękna - cieszę się niesamowicie razem z wami :)

Mega ogromne gratulacje za wytrwałość w realizacji swojego planu - normalnie bombowo i potwierdziłaś po raz kolejny, żeś stworzona do ciężarnego stanu i szybkiego porodu ... dla mnie wygrywasz - szacunek kochana :)

Chłopcy cudowni niczym z obrazka i bardzo ładnie wagowo się ulokowali - niech się zdrowo teraz tylko chowają i rosną na pociechę swoim rodzicom i dziadkom oraz starszym siostrzyczkom każdego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Esemellka brawoooo jesteś moim mistrzem ja też chciałam swoje urodzić sn.dlatego tak bardzo Ci kibicowałam :)
MC tak Hana różowa a Zuza w zwierzątka :) Zuza ma małego naczyniaczka na czole i starszak tak je rozpoznaje :)
A szpital długa historia obiecuje że opowiem ale dziewczynki więcej chorowały niż nie.
Wiedziałam, że nie powinni ich 5 tyg wcześniej wyjmować żadnego TTS nie było jak podejrzewali :/ teraz same problemy przez wcześniactwo :(

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, ja kompletnym żółtodziobem jestem dlatego ciagle mnie zaskakują nowe rzeczy- czy w mojej ciazy- dwujajowe, dwukosmowkowa i dwuowodniowa tez grozi zespol podkradania?
Mam tez pytanie o badanie genetyczne usg- mamy za dwa tygodnie w szpitalu św. Zofii. Przeczytałam, ze pełna diagnostyka ew. Chorób genetycznych to ne tylko usg ale tez badanie krwi tzw. Test paapa czy cos takiego. Mnie nikt nie mowil ze bede miała tego dnia pobierana krew etc. I teraz sie zastanawiam jak to powinno byc.

Odnośnik do komentarza

Karolina - nie, nie grozi Ci zespół podkradania. On dotyczy tylko ciąż jednokosmówkowych.

Nie pamiętam kto pytał - dziecko tej dziewczyny umarło w brzuszku. To 20 tydz więc poza brzuszkiem drugie nie miałoby szans. Głupio mi było pytać co dalej, ale trochę rozmawiałyśmy no i to zmarłe dziecko musi nosić do końca, potem urodzić je wraz z łożyskiem. Teraz dostaje mnóstwo leków przeciw zakrzepowych, itd., żeby ten zmarły płód nie spowodował zakażenia i innych komplikacji. Ma się obkurczać.

To chyba kupię jednak pościel od razu, nawet jeśli przyda się dopiero za pół roku. Jakoś w zestawach na allegro wydaje mi się taniej. Chciałabym żeby chłopcy spali w łóżeczkach jak najdłużej, bo nie bardzo mam jak wstawić dwa duże normalne łóżka, a nie planujemy żadnego remontu ani urządzania pokoju dla dzieci, dopóki nie pójdą do przedszkola. Teraz po prostu wstawimy łóżeczka do naszej sypialni. Oprócz tego mamy tylko salon, więc z biegiem czasu my się do niego przeniesiemy a chłopcom oddamy sypialnię.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dzwoniłam do mojej lekarki w sprawie tego testu paap i usg i powiedziała ze usg zrobimy zgodnie z planem a Pap nie ma potrzeby na razie bo nie mam obcazen genetycznych ani nie jestem po 30. Jak sądzicie, upierać sie na to badanie? I tak cześciowo leczymy sie odpłatnie wiec nie ma tu problemu ze np. Lekarz nie chce zrobic bo naraża placówke na koszty. Jak uważacie? Miałyście takie badanie?

Odnośnik do komentarza

esemelka gratuluje! alez piękne Maluszki i takie duże....spisałaś sie kobieto!

pozostałe Mamuśki też dzielnie się spisałyście. Cudowne są Maleństwa :-)

Ja walczę z podejrzeniem leukocytozy i na dodatek po obciążeniu glukozą po 2 godz. mam za niski poziom glukozy niż przed wypiciem glukozy.

Karolina ja miałam USG genetyczne + PAPA z krwi. Jestem spokojniejsza bo ryzyko wad wyszło ponad 1:4000 dlatego jest niskie. Zrobiłabym nawet odpłatnie choć mi już z NFZ przysługiwało.

Mamuśki czy Wy od samego początku Maluszki w oddzielnych łóżeczkach macie czy na początku w jednym? mnie mówią, zeby dzieci na razie nie rozdzielac i juz sama nie wiem co robic

http://www.suwaczek.pl/cache/64d6685245.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie bliźniąt :) też jestem szczęśliwa przyszłą mama obdarzona dwoma chłopcami :) obecnie jestem w 33 tygodniu ciąży..zaczyna dopadać mnie stres przedporodowy..na ostatniej wizycie moja pani ginekolog powiedziała mi, że za dwa tygodnie dostanę już skierowanie do szpitala, ze to normalne iż kieruja w 36 tygodniu do szpitala.. Czy u Was też tak jest?
Mam jeszcze pytanko, czy macie też problem z ułożeniem się do spania? Bo ja mam straszny, moj synuś z prawej strony tak skopal mi zebra, że są chwile, że płakać mi się chce z tego powodu..
Ps żałuję, że wcześniej nie znalazłam tego forum..

Odnośnik do komentarza

Ja planuję, że na początku maluszki będą w jednym łóżeczku.chociaż w pogotowiu jest i drugie. W jednym łóżeczku na pewno jest wygodniej :-) ale jak będzie w rzeczywistości to dam znać jak urodzę i wypróbuję ;-)

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję Wam dziewczyny za ciepłe słowa i gratulacje, dla Was i dla Waszych dzieciątek też przesyłam gorące pozdrowienia.

Mnie wzieli do szpitala dopiero jak rodzić zaczełam od razu na porodówkę, to było w 37+3 tc, ale tylko szyjka mi się przygotowała do porodu i dlatego krwawiłam, bez szyjki i z rozwarciem na 2 palce akja ustała i tak sobie w szpitalu lezałam na patologii aż do 38+1 tc aż się samo zaczęło, później na partych znów akcja zwolniła i dokończyłam poród na oksytocynie.

Moja ciąża jest dwuowodniowa, dwukosmówkowa. Wiem że inne typy ciąży bliźniaczej są bardziej monitorowane i skłonne do powikłań.

Moim zdaniem jedno łóżeczko na początek to bardzo dobre rozwiązanie, moje chłopaki śpią w nim w szerz, takie są malutkie.

Odnośnik do komentarza

M.C - przepraszam że z takim opóźnieniem ale już nadrabiam ;) tak moja cukrzyca dietą jest hamowana co puki co wystarcza w zupełności :) ale co miesiąc muszę jechać na kontrolę do szpitala do poradni diabetologicznej dla kobiet w ciąży :)
Na ostatniej wizycie we wtorek Pani Doktor co mnie przyjęła sprawdziła tylko wielkość dzieciaczków i w 27,6 tyg.c. wyszło że synuś waży 1058 g a córuś 1046 g podsumowując powiedziała "Mały brzuch duże dzieci" :) a i miałam pierwszy raz KTG robione.
Powiedzcie mi dziewczyny czy Wy też potraficie zemdleć podczas leżenia na kozetce na wznak?? Mi się to zdarzyło podczas badania prenatalnego drugiego w 24 tyg.c. i tłumaczyłam sobie to tym że dzieciaczki coś uciskały a dodatkowo lekarka wykonująca USG dociskała sondą mój brzuch i tyle, ale na KTG teraz też już byłam chwilkę przed omdleniem i musiałam mieć wykonywane później na boku..

esemellka - Gratuluję z całego serca syneczków :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yd2d6aw8se.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...