Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, też jestem przyszłą mamą bliźniaków jednojajowych . Teraz jestem w 17 tyg ciąży. Znoszę ją dobrze, chociaż już miewam dolęgliwości kregogosłupa i w nocy często nie mogę spać. Ogólnie razem z partnerem jesteśmy szczęśliwi i już doczekać nie możemy sie rozwiązania . A Ty jak się czujesz?

Odnośnik do komentarza

Witam, też jestem przyszłą mamą bliźniaków jednojajowych . Teraz jestem w 17 tyg ciąży. Znoszę ją dobrze, chociaż już miewam dolegliwości kręgosłupa i w nocy często nie mogę spać. Brałam tabletki na podtrzymanie, które lekarz zalecił. Boję się troszkę obowiązków, bo będę sama a chłopak w pracy, ale liczę na to że dam radę, muszę bo wyprowadziłam się od rodziny, dzieli nas 400 km. Ogólnie razem z partnerem jesteśmy szczęśliwi i już doczekać nie możemy sie rozwiązania . Płeć poznamy może już za tydzień. Nie czytaj głupot na necie, wszelkie pytania kieruj do lekarza prowadzącego, nikt Ci lepszej odpowiedzi i rady nie udzieli niż lekarz. A Ty jak się czujesz?

Odnośnik do komentarza

hej kaarola,
gratuluje :D ja wlasnie zaczelam 18 tydzien, czuje sie dobrze , w nocy też nie moge spac . brzuszek zaczyna mi coraz bardziej odstawac wiec moje malenstwa rosna:D wiem wiem , ze internet to sterta roznych "śmieci" ale i tak uważam ze jest mało wątków , stron i portali poświęconych blizniakom a zwlaszvcza przyszlym mamom :D za tydzień mam wizyte u lekarza wiec tez moze poznam płeć dziecie , tylko sama do końca nie wiem , czy chce , moze zrobie niespodzianke wszystkim :D
zaczelas juz gromadzic , kupowac rzeczy dla dzieciątek??

Odnośnik do komentarza

paulaam My strasznie chcemy poznać płeć, bo chcemy przystroić pokoik dla maluchów. :P Zaczęłam już powoli kupować drobne rzeczy, troche ubranek, no i rodzina oczywiście już nie może się powstrzymać od kupowania produktów itp maluchom :p U mnie będą jednojajowe, więc wystarczy że jedna dzidzia nam się pokaże. Ja liczę na synków, chłopak na dziewczynki :p Dużo już przytyłaś, brałaś luteine?

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fqqmzj7bumxe4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3krntounn6i65.png

Odnośnik do komentarza

to ja napoczatku troche schudlam , ostatnio widze ze sporo przybralam i jak sie wazylam w domu to tak wyszlo ze 5 kg ale nie wiem czy wage mam dobra :D:D nie mam zadnych dolegliwosci , nawet na poczatku nie mialam problemow z wymiotami :) teraz tylko ciśnienie mam niskie i czesto boli mnie glowa. i czasami jak dlugo postoje w kuchni to troche odczuwam kregoslup , juz nie moge sie doczekac wizyty we czwartek zeby zobaczyc moje maleństwa :d a bylas na usg genetycznym ??

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamy bliźniaków, właśnie dziś pisałam na "starszym" forum bliźniaczym i juz się zastanawiałam czy nie ma "dubeltowych" mam, a tu widzę "bliźniaki 2014"

Moje ciąza jest dwujajowa 25tydzień. Jestem prawie od początku na zwolnieniu, bo jeszcze przed pierwszą wizytą u lekarza trafiłam do szpitala z krwotokiem. Brałam luteinę- do wczoraj.
Mam 6letnią córkę, a w brzuszku mieszka chłopiec i na 80% dziewczynka ;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny. Ja jestem w 18tyg. ciąży bliźniaczej dwyjajowej. Wstępnie powiedziano nam że bedzie to parka. Boję się strasznie bo to nowość w naszej rodzinie a do tego dwójkę już mamy w domu:) Będzie wesoło;) Mąż zachwycony, ale on jeszcze nie zdaje sobie sprawy co go czeka;)
Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza

Ja również się witam. Jestem w 14tc więc pewnie będę korzystać z waszych doświadczeń :). W domu mam synka ma 8 lat, w brzuszku jeszcze nie wiem co x2. Jena kosmówka i dwie owodnie więc pewnie jednojajowe. Płeć chcę znać ale niestety jeszcze nie widać.
Jak na razie chodzę do pracy ale już jest coraz ciężej. Brzuch zaczyna ugniatać i przeszkadzać a swoją drogą jego rozmiary jak na 14 tc mnie przerażają, no ale w końcu 2 to nie 1 więc musi być różnica.
Usiłowałam znaleźć info o wysokości dna macicy w poszczególnych tygodnia ciąży mnogiej ale niestety nie udało mi się.
Liczę na Wasze doświadczenie :)

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny , jak wasze samopoczucia??
bylam wczoraj u lekarza i z moimi dzieciakami wszystko dobrze , maluchy rosna jedno ma 526 g. a drugie 412 g . (dodam ze jestem w 22 tc) . Niestety juz po raz drugi nie moge poznac plci maluchów , tzn jedno to napewno dziewczynka a drugie niestety nie chce sie pokazac juz po raz drugi :) . lekarka troche mnie zmartwila , mowiac zebym dotrzymala do Nowego Roku , mam prowadzic siedzacy i lezacy tryb zycia , odpoczywac w sumie to nic nie robic. a jak u was?? jak sie miewaja dzieciatka??

Odnośnik do komentarza

Hejka :) co do wysokosci dna to moja lekarka za kazdym razem mowila o jest do tad a powinno byc tu jakby bylo pojedynczo :) teraz juz tak nie mowi bo siegaja do zeber,teraz bede sie rozrastac :o
Tez mam zalecony kanapowy styl,ale mam obawy,ze po takim leniuchowaniu przez kilka m-cy jakby mi kazali rodzic sn to zadnej kondycji nie bede miala :/ Dodam ze mysl o porodzie przeraza mnie straszliwie

Odnośnik do komentarza

Hej! Kończę 20tydzień i powiem Wam szczerze, że mam dość... a gdzie tu do końca;) brzuch mam jak w 8miesiącu przy poprzedniej ciąży. Dzieciaki rosną jak w ciąży pojedynczej a ja przytyłam 1kg. Lekarka mówi, że super a ja czuję jak ubywa mi sił z kazdym dniem. Przywykłam do ciągłegu ruchu i choć przeciwskazń nie ma, to sił również brakuje. O 20-tej wieczorem padam jak mucha i "bez kija nie podchodzić";) Może jakieś super witaminy znacie, bo ten mój prenatal to chyba coś słaby. No i ból biodra!!!!!!!!!! Może są jakieś sposoby, żeby tak nie bolało? Do tego pogoda coraz gorsza i "chandra" gotowa:(

Odnośnik do komentarza

Paulam, jak tylko możesz to idz na cesarkę. Ja mam syna z autyzmem. Lekarze nie przyznają się bo wiadomo jak to jest, ale mój syn był przyduszony podczas porodu. Tylko jedna stara lekarka na całym oddziale, powiedziała mi że ma sobie go obserwować. Teraz cesarkę mam gwarantowaną, ale nikomu nie życzę tego co ja przechodziłam gdy mój sym miał 3latka. Cesarka i już!!! A jak nie to sama sobie ten brzuch rozetnę;)

Odnośnik do komentarza

Ja dopiero zaczęłam 17tyg a brzuch mam jak w 6-7m-cu w pierwszej ciąży. Jeszcze chodzę do pracy ale tylko na 3-4 godzinki. Padam przeważnie popołudniu na jakieś 2 godzinki no i wieczorem 21-22 to max. Sił już też zaczyna brakować ale nie chcę się tak całkiem położyć w domu bo jakoś nie jestem przyzwyczajona do takiego statecznego trybu życia. Walczę więc dzielnie ze swoim zmęczeniem.
Co do porodu, u mnie są dwie owodnie i jedno łożysko więc raczej też cesarka.
Nawet przy położenie 2xgłówkowe często zdarza się, ze na 2 dziecku trzeba zrobić cięcie na cito. Wynika to z faktu, że po urodzeniu pierwszego temu drugiemu robi się miejsce więc obraca się poprzecznie ("spada") a zaraz później wędruje z powrotem do góry tylko że czasem na miejsce z którego "spadł" czyli główkowo a często gęsto na drugą stronę i wtedy przy miednicowym połozeniu trzeba robić szybko cesarkę. Ufff ale się rozpisałam.

Odnośnik do komentarza

dzieki dziewczynki za odpisanie , nigdy bym sie nie zgodzila na naturalny przy 2 i jeszcze pierwszy porod, moja siostra urodzila tydzien temu , ale tez do ostatniej chwili ja przetrzymali do naturalnego a w ostatecznosci cesarke na szybko robili , dobrze ze maluszek caly i zdrowy :D:D ja mam teraz maly problem, od wczoraj popoludnia tuz pod pepkiem boli mnie brzuch i dzis od rana to samo, ide zaraz do lekarza bo nie ukrywam ze jestem troche przestraszona , jest to bol kujacy i dosc nie przyjemny i do tego czuje jakbym miala scisniety caly brzuch.
mi lekarka przepisala FEmbion najpierw bralam 1 a teraz mam 2 (tyle ze jak kupowalam w aptece to nie bylo i dala mi prenatal dha , bo to juz weekend mial byc i zebym bez niczego nie zostala). .

Odnośnik do komentarza

Bylam dzis na wizycie i moje blizniaki fiknely. Byly poprzecznie a sa teraz glowami do gory ale co mnie zaskoczylo podczas nadania jedno przesunelo sie w dol i jest troche w poprzek. Jestem w szoku to 28 tydz niee spodziewalam sie ze moga sie tak swobodnie wiecic. Rozmawialam tez dzis o porodzie i wg mojego lekarza to zal od b wielu czynnikow zeby zezwolic na sn. Tylko co zrobic jak wszystko zezwoli na sn a ja nie chce?uciekac :/ wiadomo jak jest u nas w szpitalach nawet ze skierowaniem na cc moga kazac rodzic naturalnie.
Dzieciaki waza po 1,1 i 1,08 :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...