Skocz do zawartości
Forum

Rotawirusy i pneumokoki - szczepicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość NataliaOsi

Cześć, właśnie się zastanawiam czy zaszczepić swojego synka (4 msc) na pneumokoki. Trochę już czytałam w internecie opinii na temat tych szczepionek i zdania są podzielone. Dodam, że starszej córki nie szczepiliśmy (ma 8 lat) , bo jakoś wtedy nikt mi nie zasugerował, że mogę ją zaszczepić na pneumo.

Odnośnik do komentarza

Ja zaszczepiłam swoją córeczkę dopiero, gdy skończyła roczek i posyłaliśmy ją do żłobka. Wcześniej w ogóle nie rozważałam tej opcji, bo wydawało mi się, ze to zbędny wydatek. jednak zaszczepiłam i nie żałuję. Myślę, że powinnaś porozmawiać z pediatrą, najlepiej zaufanym, który pomoże Ci podjąć właściwą decyzję. Na ten moment mogę Ci tylko polecić stronę na której znajdziesz dużo informacji o szczepionkach na pneumokoki http://szczepimy.com.pl/pneumokoki/szczepienia/

Odnośnik do komentarza

Mnie satysfakcjonuje ta zmiana, bo uważam, że dzieci powinny mieć wszystkie szczepienia za darmo. Pneumokoki to dość duży wydatek. Jak szczepiłam ostatnio Lilkę PCV13 to za dwie dawki zapłaciłam prawie 500 zł, a wiadomo, że rodzice, którzy szczepią dzieci jeszcze wcześniej wydadzą więcej, bo potrzeba więcej dawek.

Odnośnik do komentarza
Gość Malineczka233

Ja się zastanawiam, gdzie można się dowiedzieć o akcjach bezpłatnych szczepień? Rozmawiałam ostatnio z kuzynką spod Poznania i powiedziała mi, ze u nich pneumokoki są darmowe. Gdzie można zasięgnąć takich informacji?

Odnośnik do komentarza

Ja zdecydowałam się na szczepienie dziecka 5w1 i nie żałuję. Mały zniósł super, żadnych reakcji. Nie płaciłam jakoś strasznie dużo, bo 120 zł (oczywiście fajnie, jakby były za free). Teraz zastanawiam się nad pneumokokami (synek ma 10 miesięcy). Nie będzie chodził do żłobka, o przedszkolu myślę za jakieś 2 może 3 lata... nie ma jeszcze rodzeństwa. Kompletnie nie wiem co zrobić.

Odnośnik do komentarza

Czytałam, że pneumokoki występują powszechnie i nie zawsze wywołują infekcje czy choroby, natomiast warto zaszczepic dziecko bo jesli już dojdzie do choroby, może być ona ciężka i mogą po niej wystąpić powikłania. Ja dla pewności zaszczepiłam dziecko, gdy syn miał 14 msc czyli dwoma dawkami. Miał po szczepieniu stan podgoraczkowy 37C i był ospały, ale po dobie mu przeszło.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, mam takie pytanie: chcę zaszczepić dziecko na pneumokoki ale mam dość ograniczony budżet i zastanawiam się, czy zaszczepić dziecko teraz (ma 6 i pół miesiąca) i to będą cztery dawki czyli ok. 1000 zł, czy poczekać aż skończy rok i dawek będzie tylko dwie? Skłaniałabym się bardziej do tej drugiej opcji, jeśli chodzi o moje finanse natomiast czytałam, ze lepiej zaszczepić dziecko w pierwszym roku życia. Nie wiem co mam robić...

Odnośnik do komentarza
Gość IwoneczkaN

Dorot, rozumiem Twoje obawy, bo każde dziecko dotknięte NOP to wielka tragedia. Jednak nie wszystkie dzieci chorują po szczepionkach, nie można przewidzeć że coś się zdarzy, chyba że wcześniej wiemy, że dziecko jest uczulone na taki a taki składnik szczepionki. Pewnie gdyby coiś się stało moin synom po szvczepieniu miałabym taką samą postawe jak Ty, teraz natomiast szczepię, bo uważam że to jest dobre dla moich dzieci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...