Skocz do zawartości
Forum

Kwietniowe maleństwa 2014 :)


Paullinna

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jest bardzo ważny etap. Jak pewne podstawy pokażemy maluszkom i przyzwyczaimy do tego potem będziemy miały łatwiej. Nie wolno bić, nie wolno kopać, nie wolno krzyczeć, układać zabawki, takie proste rzeczy. Jak Amiś ma chwilę kiedy się denerwuje ją przytulam i poprawiam zabawkę. A jak bryka za mocno i boję się że zrobi sobie krzywdę mówię
" Amelka jak nie przestaniesz zaniosę Cię do łóżeczka" w ciągu dnia kojarzy jej się ze spaniem i dlatego woli omijać łóżko z daleka. Wtedy patrzy na mnie i myśli zaraz się uspokaja i bawi się spokojniej. Na szczęście nie mamy problemów z zasypianiem. Przychodzi godzina spania kładę się z nią na dużym łóżku mówię do niej opowiadam różne rzeczy. Wtedy ona się uspokaja i oczki zamykają się same. Podzielcie się wrażeniami jak u Was to przebiega ?!

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4pxr2ctu4f.png

Odnośnik do komentarza

witajcie mamusie ;)
oj jak dawno nie pisalam, ja wróciłam do pracy gdy Jakubek mial około 8 miesiecy, łatwo nie jest i nie było. I u nas rowniez pojawil sie bunt ;( czasem juz nie mam siły, bo potrafi płakac okolo pół godziny. teraz ida piatki i synek jest rozdrazniony i ten bunt dochodzi. jestem po pedagogice i staram sie postepowac tak jak mnie uczono ale czasem niestety ponosze glos ;/ i wlaśnie jest tak jak ktoras dziewczyna pisala jest fajnie przez tydzien a potem jest bardzo marudny, wszystko na nie. mysle chwilai ze jestem w domu wariatów ;P ech dziewczyny musimy reanimowac nasze forum ;D

I kobietki mialam po dniach plodnych przez chwile doslownie jasna krew na wkladce a potem nic, za kilka dni okres wiec sie dowiem co to bylo ;) ale wiecie co sobie mysle. brzuch mnie pobolewa jak przed miesiaczka ale i w ciazy tak mialam. piesci tez bola ale bolaly i przed miesiaczka i w ciazy, wiec nic mi tu nie podpowiada, odzywajcie sie !!!! :))

Odnośnik do komentarza

I jaWam wszystkim zyczę spokojnych i szczęśliwych Świąt.
Zaglądacie tu czasem? U nas leci dzień za dniem, mała rośnie. Niedługo juz dwa latka będą, kiedy to zleciało?
Jaga jesienia zaczyna przedszkole, mam nadzieje, że pójdzie gładko. Na razie odprowadzamy starszą siostrę i mała też chce zostawać - muszę ja wynosić albo cos obiecać bo inaczej jest ryk i ucieka do sali. Oby do jesieni jej się nie odmieniło :) Najbardziej boję się chorób, bo na razie łapie wszystkie infekcje jak leci, niestety, choć "siedzi" w domu, a co będzie jak pójdzie między dzieci?

Odnośnik do komentarza

Kwietniowka ale pannica duża już z twojej Weroniki :) Rosna te dzieciaczki, rosną. A dopiero niedawno się rodziły, jakby to wczoraj było.
Tort pierwsza klasa, maszowo-misiowy. U nas była kraina lodu, bo młodsza ze starszą baje ogląda, więc jest na etapie pięciolatków. A w tym roku się zbiesiłam i tort zamówiłam w cukierni

Odnośnik do komentarza

Żadnych wiekich aktów zazdrości nie zauważyliśmy. Tak troszkę starsza była, ale wszystko w normie. Zrobiła się bardziej "przytulaśna" i wróciła do naszego łóżka :) Generalnie od początku była bardzo opiekuńcza w stosunku do młodszej siostry.
Co ci mogę poradzić to za dużo nie opowiadajcie o młodszym rodzeństwie. To znaczy, oczywiscie trzeba dziecku wytłumaczyć, że będzie mieć rodzeństwo, że młodszy braciszek czy siostrzyczka na początku nie będą się z nim bawić, bo będą na to za mali. Pilnujcie by osoby trzecie zbyt często nie wypytywały Werci o "dzidziusia" - wiesz o co mi chodzi, babcie, ciotki, sąsiadki maja takie zapędy by przy każdej okazji wypytywac czy się cieszy, a bedzie sie bawić, a to a śmo - ucinać krótko.
Są różne książeczki na temat pojawienia się rodzeństwa - możesz się posiłkować nimi i czytać córeczce, ale to raczej bliżej rowiązania. Teraz dla malucha dzidzius to abstrakcja totalna.
Żadnych duzych zmian w okolicy urodzin maluszka - jeśli chcecie posłać Weronisie do placówki, wyprowadzić do innego pokoju itp. to albo teraz, albo po kilku miesiącach od pojawienia sie maluszka. Żeby rodzeństwo nie kojarzyło się z odsunięciem od rodziców. To samo jeśli mała śpi jeszcze w łóżeczku, a docelowo chcecie je przeznaczyć dla nowonarodzonego - już czas na zmianę na "dorosłe" łóżko (oczywiście najlepiej z "wielką pompą" jaka to Wera duża i wspólnym wybieraniem pościeli).
U mnie w szpitalu wpuszczali rodzine w odwiedziny, więc mała przychodziła do mnie po porodzie z tatą czy dziadkami. Przy wyjściu ze szpitala też była.
Mielismy dla niej zabawkę "z okazji narodzin siostrzyczki" (nie "od dzidziusia", jak radzą niektórzy, bo przeciez noworodek raczej prezentu nie przyniesie ;)). Młoda od razu zapytala, czy dla malutkiej też mamy zabawkę, a my zdębieliśmy :DD Poleciała i przyniosła swoją i podarowała siostrzyczce, żeby też miała nową zabawkę - poryczałam się wtedy.

Bliżej narodzin możesz pokazywać Werci zdjęcia, kiedy sama była bobasem, zdjęcia maluszka z usg itp. Wybierajcie razem ubranka, zabawki - niech córcia czuje się zaangażowana w powitanie nowego członka rodziny, ale też trzeba robić to tak, by nie odczuła, że teraz świat kręci się wokół dzidziusia. Ona tez jest ważna - ja zawsze tłumaczę, że serce mamy jest duże i dla każdego miejsce tam jest :)

Zastanów się, które czynności po porodzie będzie ci ciężko wykonywać, a do tej pory to robiłaś głównie ty (np. odprowadzanie do przedszkola, usypianie itp) - niech pomału przejmuje je tata.

I się nie przejmuj za bardzo - będzie dobrze :)))

Jak cos to pytaj.

Odnośnik do komentarza

Hej, ja w sumie od czasu do czasu zaglądam. Ale pewnie tylko my.
Mam wiadomość, pamiętasz Anitaa z kwietniowek? Też jest w marcowkach :) fajny zbieg okoliczności...
miałabyś mi za złe gdybym zacytowala Twoje rady co do starszego rodzeństwa w drugim forum? Uważam że sa naprawdę pomocne.
Myślę że masz rację, wszystko jakoś musi się ułożyć ;)
Miłego dnia ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/2g9whb1.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgh64qcgnz.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)
Oj, jakoś dawno nie zaglądałam.

Mam wiadomość, pamiętasz Anitaa z kwietniowek? Też jest w marcowkach :) fajny zbieg okoliczności...

O proszę i jest więcej naszych kwietniówek znów w dwupaku :)

miałabyś mi za złe gdybym zacytowala Twoje rady co do starszego rodzeństwa w drugim forum?
Nie ma sprawy, bierz co chcesz :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...