Skocz do zawartości
Forum

Kamica nerkowa w ciąży, lubuskie


Gość emaila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje porady co robic z kamica w ciazy, mialam juz 2 ataki kolki i 2 razy lezalam w szpitalu, podali mi leki rozkurczowe i przeciwbolowe i wypuscili do domu. Kazali lezec, boje sie kolejnego ataku. Mam kamienie w nerkach i zastoje. Czy mozna cos z tym zrobic? Termin porodu mam dopiero na listopad... Jestem w 27 tyg ciazy. Pomozcie

Odnośnik do komentarza

hej, przykro mi, że musisz przez to przechodzić...moim zdaniem trzeba się słuchać lekarza i leżeć, poza tym pić dużo wody niegazowanej, jak najwięcej filtrować nerki, żeby nie robiły się zastoje, poza tym moim zdaniem powinnaś częściej wykonywać badanie moczu (częściej niż standardowo raz w miesiącu) i być pod opieką ginekologa i urologa, trzymaj się dzielnie! do listopada wbrew pozorom nie długo, a im większe dziecko, tym lepiej z leczeniem, bo mozesz już dostawać leki, których nie można brać do 12 tygodnia ciąży

Odnośnik do komentarza

Dzieki Margeritka, milo przeczytac, ze ktos odpowiedzial na moj post. Nio narazie stosuje sie do zalecen, duzo leze i pije duzo wody, latam do toalety co chwile, ale lepsze to niz atak kolki i strach o dziecko, oby do listopada bez atakow, ale lekarze mowili, ze jeszcze bede w szpitalu ladowac... Wlasnie w poniedzialek jade do urologa prywatnie bo na fundusz dlugo sie czeka, zobaczymy jak to wyglada. Moj ginekolog widze troche umywa rece bo jak bylo wszystko oki to do rany przyloz, a teraz jak gdyby chciala sie pozbyc problemu... mam nadzieje, ze jakos przetrwamy z corcia do listopada. Dziewczyny moze ktoras ma lub miala podobny probl czego nie zycze ale moglaby cos doradzic jeszcze?

Odnośnik do komentarza

Hej, ja tez 2x przechodziłam kolke nerkowa w 15tg i 21tyg.jednak u mnie sytuacja była na tyle ciezka ze musieli mi założyć cewnik DJ.ułatwia on filtracje i zapobiega zastojom.jednak po 2tyg nie mogłam wstac i chodzic, cewnik mnie uwierał miałam ciągły krwiomocz z bólu nie mogłam chodzić,i zdecydowali się go wyjac.jednak i to już było nie możliwe bo cały się okamienił: obecnie jestem w 36tyg ciąży, w poniedziałek ide do szpitala, prawdopodobnie będą szybciej rozwiązywać ciążę.a potem długie leczenie urologiczne tak więc trzymam kciuki abyś nie przechodziła takiej traumy jak ja.pozdr

Odnośnik do komentarza

Kamica nerkowa jest bardzo nieprzyjemną dolegliwością. Wiem ponieważ sama chorowałam jak byłam w ciązy i były dni kiedy myślałam,ze po prostu zwariuję tak mnie bolało. Operacja nie wchodziła w grę. Udało się jednak wypłukac kamienie. Urodzenie kamienia było niesamowicie nieprzyjemne. Ale potem dolegliwości ustąpiły. Najlepiej jakbyś wybrała się do dobrego urologa. On powiedziałby Ci co robić. Zapoznaj się jeszcze z informacjami tutaj: http://kamicanerkowa.net.pl/

Odnośnik do komentarza

Wiem, że temat jest stary, ale może będę mogła doradzić komuś, kto ma ten problem obecnie. Oczywistym jest, że kobieta ciężarna nie może być poddana żadnemu zabiegowi, dlatego jedyną nadzieją jest zmiana diety - odkrycie tego, co nam szkodzi. Sama miałam ten sam problem, nie wiedziałam, co mi szkodzi, dlatego zdecydowałam się wysłać swoje kamienie do Instytutu Euksi, a oni, po kilku tyg. wysłali mi pełną analizę.

Odnośnik do komentarza

Witam w 2020;) chce napisać, że nie zawsze musi być beznadziejnie...pisząc to dokładnie 2 tyg temu miałam1 atak  kolki nerkowej w ciąży, ale ponieważ miałam z tym do czynienia rok wcześniej (2019)wiedziałam co ten ból oznacza. W czasie covid trafiłam na sor aby tylko coś podali od bólu i tak trafiłam (w szpitalu I)na patologię ciąży gdzie powiedzieli, że tak musi być do porodu i nie ma wyjścia. Leki jakie można dostać w ciąży i są bezpieczne to niestety tylko paracetamol, rozkurczowe No spa, buscolisyna albo tramal (lek na opioidach)-najlepiej zadziałał. Ogólnie ponieważ jestem we wczesnej ciąży 8tydz wyjście z tego koszmaru było o czym poinformował mnie urolog. Ostatecznie w szpitalu II miałam wykonany zabieg urs i kamień ok 1cm, który utknął w moczowodzie został skruszony.zabieg w znieczuleniu w kręgosłup jak do cesarki- tez najbezpieczniejszy dla płodu. Mam też cewnik dj by zeszła opuchlizna wewnątrz. Co będzie dalej zobaczymy bo właśnie piszę to leżąc po zabiegu. :) Moja rada- warto sprawdzić nerki przed planowaną ciążą bo zabiegi są wskazane w 1 trym gdyż później mogą prowadzić do wczesnego porodu. Ja mimo, ze o kamicy wiedziałam nie zdawałam sobie sprawy, że podczas ciąży może dojść do jej ponownego uruchomienia. Jeśli ktoś nie wie czy w ogole ma kamienie to lepiej zrobić rtg i być świadomym niż później przezywać katusze z kolką i zastojem moczu w ciąży gdzie możliwości są mocno ograniczone!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...