Skocz do zawartości
Forum

Marcowe cudeńka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie brzuszek może minimalnie się powiększył, ale sama nie wiem, czy mi się nie wydaje ;)
Na pewno lekko powiększyły mi się piersi i cały czas mnie jeszcze bolą-właśnie-czy to normalne?To już prawie koniec 8 tygodnia..
Właśnie piersi i zmęczenie to moje główne objawy, ja też ciągle jestem zmęczona i nie mam na nic siły, co trochę mnie wkurza, bo lubię ciągle coś robić :) Nudności miałam dość intensywne zanim jeszcze potwierdziła się ciąża, teraz się jeszcze zdarzają, ale już rzadziej no i póki co nigdy nie skończyły się wymiotami. Nie wiem, czy to oznacza, że już mnie to ominie, czy niekoniecznie. Apetytu nie mam prawie wcale, przeważnie nie jestem głodna, no ale wiem, że muszę, więc jem. W sumie nawet jak poczuję głód, to trudno stwierdzić, co bym zjadła :)
Ja w pracy zamierzałam jeszcze poczekać, ale z uwagi na zeszłotygodniowe upały wzięłam 4 dni zwolnienia, więc poinformowałam kierownictwo.
A jeśli chodzi o samo zajście w ciążę, to za pierwszym razem (kiedy poroniłam) udało się w drugim cyklu, a teraz w czwartym i też powiem, że już mi się wydawało, że to strasznie długo...

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!
malinowaaa... mój apetyt też sięga ostatnio zenitu. A najbardziej to właśnie wieczorem. Przed ciążą to jadłam śniadanie ok 8, w pracy jakiś jogurt, i dopiero po powrocie z pracy koło 17:30 jadłam obiad. To było tyle. A teraz to co chwilę mnie ssie po żołądku. A najgorsze jest to, że jak czegoś nie zjem to jest mi od razu słabo. Dzieciątko wie jak mnie zmotywować do jedzenia :) SKUTECZNE!
A co do piersi to masakra. Tak bolą, że szkoda mówić. A najgorzej jak ściągnę biustonosz. Może są już trochę za małe i temu. Ale piersi też urosły i to znacznie- ku uciesze mojego męża ;)

Anu ja tak się właśnie zastanawiam kiedy powiedzieć szefowi o ciąży. W mojej firmie pracują tylko 3 osoby włącznie z szefem. Więc muszę go wcześniej poinformować, żeby mógł sobie jakoś zorganizować pracę. Nie mam pojęcia jaka będzie jego reakcja. Ale doszłam do wniosku, że powiem po następnej wizycie u gina. Wówczas wezmę sobie zaświadczenie o ciąży.

http://www.suwaczek.pl/cache/e710095463.png

Odnośnik do komentarza

czesc wszystkim:)
ja juz po 1szej wizycie u mojego ginekologa. termin mam na 10.03.2014 czyli jeszcze 6 mscy i 25 dni:) fasolka ma juz 3 cm. raczki i nozki na swoim miejscu. slyszalam 1szy raz serduszko i to bylo chyba najfajniejsze. nastepna wizyta 5.09.czeka mnie wtedy badanie przezierności karku. bedziecie mialy takie badanie? chodze prywatnie i wizyty bede miala co miesiac. wybieracie sie na badanie 3d? ja chyba tak. jak wasze samopoczucie? u mnie ok tylko zmeczenie i sennosc doskwiera.

Odnośnik do komentarza

Eire dziękuję za pomoc z suwaczkiem ;)
Chyba się udało ;p
Trochę techniki i człowiek się gubi ;)

Jak tam dziewczyny Wasze samopoczucie dzisiaj?
Ja nie czuję się najlepiej od kilku dni... Na przemian boli mnie głowa, albo kręgosłup :(
Też tak macie? Czasem tak mnie ściska w krzyżu, ze cięzko mi wstać :(

Bartuś - 19.06.2009 Milenka - 7.02.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgta9wray4.png

Odnośnik do komentarza

ale sie rozpisałyscie, super, ze forum się rozkręca.

dziewczyny, mi z OM wychodzi na 17 marca a z usg na 28 marca. Ja się tym nie przejmuje, bo smerfik rośnie prawidłowo (porownanie 3 wyników usg).

Co do piersi- mój M. mówi, że urosły bardzo, ja widzę, że trochę. Już nie bolą, a bolały dość mocno.

Basia88 ból głowy dokucza mi od początku ciąży, biorę na to apap i pomaga. Ale zmęczenie jest ogromne, wciąż chce mi się spać a nie mogę, bo mój synuś (3,5 roku) nie pozwala.

Eire tez mam usg genetyczne, bedzie ogladane przede wszystkim serduszko, bo ja urodzilam sie z wada wrodzona. Pierwsze dziecko bylo zdrowe, mam nadzieje ze drugie tez bedzie. Termin mam na 16 wrzesnia.

Angie przeziernosc karku sprawdzana jest w kazdej ciazy miedzy 11-14 tc, przynajmniej tak powinno byc. USG 3d i 4d robie obowiązkowo, tez oczywiscie prywatnie, z 1 ciazy mam nagrane na plytach i to naprawde fajna pamiatka.

co do apetytu to wieczorem mam najwiekszy, a rano nie chce mi sie wcale jesc, pierwszy posilek kolo 12-13. Nie zmuszam się- robilam tak w 1 ciazy i przytylam 20 kg :-O masakra. O ciąży moj pracodawca wie, bo jestem od miesiaca na L4, pracuje w budzetowce.

malinowaaaa a Ty mlodziutka chyba jestes, widze ze zdjęcia ;-) zdradz ile masz lat

wczoraj bylam na wizycie u gin na NFZ, wziela cyto i mam jakiegoś polipa na szyjce, jakos na wejsciu :-/ moze sie wchlonac albo peknac, jak to 2 to do szpitala ... fu*k. Mial ktos z was takiego twora ???? wielkosci borowki amerykanskiej :-D

http://s4.suwaczek.com/201402195564.png

Odnośnik do komentarza

Asi_ek nie martw się na zapas :)
Ja na pierwszym USG miałam torbiel o srednicy 5 cm i też mi lekarz powiedział, że jak będzie bolała to czym prędzej do szpitala...
Zrobią laparoskopię, ale to w I trymestrze może bardziej zaszkodzić niż pomóc...

Wróciłam do domu to cały internet na ten temat przeszukałam i tylko się nastraszyłam...

Po tygodni miałam ponownie zrobione USG i po torbieli ani śladu :))) Wchłonęła się, albo pękła...

Bartuś - 19.06.2009 Milenka - 7.02.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgta9wray4.png

Odnośnik do komentarza

asiek dobrze, że o nim wiesz bo w razie gdybyś zaczęła plamić to pewnie będzie z niego. Nawet gdyby wydarzyło się to drugie to dziecko jest zabezpieczone więc nie powinno się nic złego dziać, dobrze, że jesteś pod opieką lekarza. trzymam kciuki za usg oby z serduszkiem było wszystko dobrze!
moje piersi od zawsze duże więc nie wiem czy urosły, cały czas bolą ostatnio troszkę mniej i nie są już takie jak z kamienia ale je czuje.

basia dr google to zły doradca ;) a torbiele zwykle się wchłaniają, więc to normalka, czasami nawet kobietka nie wie, że jakaś się pojawiła.

Angie tak jak pisze asiek przezierność to standard niektórzy właśnie nazywają to usg genetycznym czyli to co ja będę miała 30.08

ja dziś nie śpię od 5, pęcherz znowu dokucza, dr rzekł, żeby zgłosić się na oddział jak nie przejdzie do jutra, mam nadzieję, że tylko po leki a nie po to aby tam zostać, zobaczymy...
a czy któraś z Was miała badanie przepływów krwi w macicy w czasie usg? ja nie ukrywam będę cisnąć dr o takie badanie zwłaszcza po tym co przeczytałam: http://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/jestes-w-ciazy-przeczytaj-moze-uratowac-zycie-twojego-dziecka-19582/

Odnośnik do komentarza

Cześć:)
Odkąd zobaczyłam dwie kreski na teście ciążowym to oszalałam:) nie wierzyłam, że uda nam się za pierwszym razem. Nasłuchałam się historii koleżanek jak to rok, pół roku, 3 m-ce starali się o dziecko a tu proszę jeden strzał i jest :) Bolał mnie brzuch a do wizyty u mojego ginekologa jeszcze dużo czasu było, więc poszłam prywatnie. Było widać tylko małą czarną kropeczkę, dr zapisał mi luteinę i dał zwolnienie na 2 tyg.( co mnie bardzo zdziwiło). Wróciłam do domu i nie dawało mi to spokoju, więc postanowiłam zadzwonić do mojego ginekologa, kazał mi od razu przyjechać. Zbadał mnie i przepisał duphaston, w tym samym czasie przyszedł także wynik cytologii i w związku z tym,że miałam zapalenie zapisał mi macmirror dopochwowo. Następna wizyta była za 2 tyg. Biło już serduszko. Ogólnie męczą mnie mdłości, ale staram sobie radzić domowymi sposobami, zanim wstanę z łóżka na czczo banana albo herbatniki jem, piję herbatę z imbirem:) Były dni, że nie mogłam w pracy wytrzymać, bo albo mnie muliło albo miałam rozwolnienie albo potworny ból głowy. Wczoraj byłam na wizycie u mojego ginekologa gdzie założył mi kartę ciąży i sprawdził moje wyniki i w związku z tym, że mam anemię i niedobór żelaza zapisał mi żelazo i duphaston cały czas jeszcze mam brać. Mam torbiel 5 mm w prawej piersi, ale nic z tym teraz nie będą robić, bo być może się wchłonie samoistnie, ale po porodzie mam od razu się zgłosić na ponowne usg piersi. za 3 tyg mam zrobić usg doplerowskie, które robi się między 11 a 13 tygodniem ciąży, a na test pappa nie wyraziliśmy zgody. Nie wiem czy Wy także miałyście podobne badania albo będziecie miały?? Ja termin mam na 22 marca 2014 r. Dostałam także zwolnienie na 2 tyg. chciał dać mi na m-c, ale się nie zgodziłam, bo chcę pracować:) Powiedział, że jestem jedną z nielicznych pacjentek, która nie chce zwolnienia:) Brzuszek mam delikatnie już zaokrąglony:)
Tak w skrócie wyglądają moje początki:)

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3dqk35p4z5xmz.png

Odnośnik do komentarza

Tak jak czytam Wasze wpisy to ja także mam nabrzmiałe i powiększone piersi:) na usg piersi lekarka powiedziała, że moje piersi wyglądają jakbym miała implanty :D
Co do imion to Nela to zdrobnienie od Kornelia:) tak na koleżankę mówimy:) a Nel jest super:) Mi dla dziewczynki także podoba się Anastazja, ale mój mąż coś nie bardzo:) podoba mi się także Rozalia, ale większość to neguje:/ ale przy nadawaniu imienia będę konsultowała to tylko z mężem:)
A macie tak, że czujecie co w sobie nosicie? Czy dziewczynka czy chłopiec??:)

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3dqk35p4z5xmz.png

Odnośnik do komentarza

Eire
~Angie ja też mam termin na 10.03 :) na usg genetyczne idę 30.08 i troszkę się lękam... trzymam kciuki za Twoje. Już nie długo zaczynamy II trymestr :)
u mnie dzisiaj doszedł nowy objaw ból głowy :(

Super:) no to jedziemy na tym samym wózku:) Oj jak się cieszę że idziesz pierwsza na genetyczne.opowiesz mi jak bylo bo ja tez mam stracha. ja mam 5.09.

http://www.suwaczek.pl/cache/7b919fe46b.png

Odnośnik do komentarza

Monia5275
Tak jak czytam Wasze wpisy to ja także mam nabrzmiałe i powiększone piersi:) na usg piersi lekarka powiedziała, że moje piersi wyglądają jakbym miała implanty :D
Co do imion to Nela to zdrobnienie od Kornelia:) tak na koleżankę mówimy:) a Nel jest super:) Mi dla dziewczynki także podoba się Anastazja, ale mój mąż coś nie bardzo:) podoba mi się także Rozalia, ale większość to neguje:/ ale przy nadawaniu imienia będę konsultowała to tylko z mężem:)
A macie tak, że czujecie co w sobie nosicie? Czy dziewczynka czy chłopiec??:)

Hej! ja czuję dziewczynkę:) ale nie wiem dlaczego. co do imienia to jakoś żadne jeszcze nie spodobalo się. a Ty co czujesz? tak apropo to mam wrażenie że rodzi się sporo dziewczynek ostatnio..

http://www.suwaczek.pl/cache/7b919fe46b.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...