Skocz do zawartości
Forum

Poszukuję elektronicznej niani


Gość MilenaM

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno powiedzieć, to moje pierwsze dzieciątko i nie wiem co jest zbędnym bajerem a co się faktycznie przydaje :) Chciałabym coś porządnego, ale jednocześnie nie bardzo mogę sobie teraz pozwolić na ogromny wydatek. Wydaje mi się, że kamera to raczej niekoniecznie, a monitor oddechu to chyba w przypadku problemów z oddychaniem maluszka się przydaje?

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

Ja miałam okazje używać dwóch niań. Pierwszą kupiłam, przyznam się szczerze, praktycznie najtańszą na rynku: Firmy Baby Ono. Sądziłam, że będzie spełniać swoją podstawową funkcję, czyli będę słyszeć, gdy synek będzie płakać i to mi wystarczy. Nie potrzebuję bajerów. Jednak okazało się, że w przypadku tej firmy niska cena oznacza bardzo słabą jakość wykonania. Niania miała tendencje do piszczenia i nie wiem jak to nazwać "pykania" co chwilę. Mimo, że dziecko było cicho, to niania "pykała" i sugerowała, że coś się dzieje. A to uniemożliwiało korzystanie z niej w nocy. W tym przypadku zdecydowaliśmy się na zakup innej niani. Z tym, że tym razem postanowiliśmy postawić na jakość. Kupiliśmy nianię Tommee Tippee. I jesteśmy bardzo zadowoleni. Szczególnie sprawdza nam się funkcja dwukierunkowej komunikacji. Możemy mówić do synka i go uspokajać idąc do niego z drugiego końca domu.

Odnośnik do komentarza

Ja używam AngelCare 401 z jedną płytką (jest też wersja z dwoma plytkami, droższa, ale wydaje mi się, że jedna wystarczy). Jeśli zastanawiasz się czy nie jest to zbędny wydatek, to myślę, że lepiej oszczędzić na czymś innym, a monitor oddechu to podstawa. Nawet u zdrowych niemowlaków zdarza się śmierć łóżeczkowa, więc myślę, że monitor oddechu to absolutnie niezbedne wyposażenie. Ja mam taki i sprawuje się bez zarzutu https://www.mall.pl/elektroniczne-nianie/angelcare-monitor-oddechu-niania-ac401-1-plytka

Odnośnik do komentarza

Niania elektroniczna Angelcare + monitor oddechu AC 401 z dwiema płytkami to trafny wybór i dobry wydatek
Monitor Angelcare dzięki płytkom, które umieszcza się pod materacem w łóżeczku, wykrywa każdy ruch dziecka i sygnalizuje go wizualnie (migająca zielona lampka) i opcjonalnie dźwiękowo. - Płytki sensoryczne są tak czułe, że odbierają nawet najlżejszy ruch wywołany oddechem śpiącego niemowlęcia. Płytki te nie przewodzą prądu i nie emitują żadnej formy energii, dlatego są całkowicie bezpieczne dla dziecka.

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem taka niania z monitorem oddechu czasem wywołuje więcej strachu u rodziców niż pożytku, nie jestem za tym modelem, poza tym okres niemowlęcy naprawde szybko mija i skoro jest taka wrażliwa na ruch, to przy większym dziecku, które się wierci a śpi, nie będzie się sprawdzała, bo rodzice będą co chwilę zaglądać, to już chyba lepsza opcja z kamerą, każdy wybiera, co tam uważa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...