Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Czy wiesz, jak kreatywnie bawić się z dzieckiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NatBET

Polecam stronkę na FB https://www.facebook.com/szczepimy- tam można znaleźć pomysły na kreatywne zabawy z maluchami. Sama nie miałam pomysłu, w co się bawić z dzieciaczkami a teraz mam! No i udało mi się w ten sposób ograniczyć czas spędzany przed telewizorem lub komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marinka

u nas też nastał renesans gier planszowych w domu :) ostatnio graliśmy atak dinozaurów co w połączeniu z cudownym warczeniem naszych pociech sprawiło że był to jeden z najśmieszniejszych dni w tym miesiącu :) kocham moje dzieciaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jakub

Naszym domem też ostatnio zawładnęły dinozaury po powrocie z parku jurajskiego. Gry planszowe, maskotki, a nawet kubki mają logo dinozaurów i sam zaczynam się czuć powoli jak prehistoryk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość semi

u nas na szczęście obyło się bez burzy materialnej ale po kinie następny weekend w jura parku był raczej obowiązkowy :) polecam taki pakiet bo można sobie zobaczyć i porównać skalę tych gadów a wyobraźnia zrobi resztę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sevi

Ciekawy pomysł z tym jura parkiem po jurassic parku biorąc pod uwagę że fabuła filmu rozgrywa się w parku rozrywki o dinozaura :) we need to go deeper :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bigben

super pomysł z tym jura parkiem :) nie wpadliśmy na to a przecież to wydaje się dosyć oczywiste, dzięki za pomysł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

my się staramy angażować dzieci we wszystko co robimy, a co one też mogą robić, gotowanie, majsterkowanie (mąż) porządki. Wiadomo, że nie robią rzeczy niebezpiecznych, ale cały czas mam je na oku a i widzę ze im się podoba na sypanie mąki na blat czy ukłądanie na talerzykach tu marchewki a tam groszku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie za poradnik. Staram się spędzać dużo czasu ze swoimi dziećmi w sposób aktywny i kreatywny. Nowe pomysłu na pewno się przydadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kreatywnej zabawy nigdy nie za dużo. :) My z Kinią bawimy się na różne sposoby: w wodzie, w kuchni, przyborami plastycznymi, podczas zwykłych czynności i co tylko wpadnie nam do głowy. :) O niektórych pomysłach pisałam na blogu: zabawy w domu i zabawy na dworze.

Mama-AsiaLM - blog parentingowy. Znajdziecie tutaj opisy/recenzje książek, gier i zabawek dla dzieci. Czasami trafia się jakaś recenzja książki dla mamy, oraz twórczość mamy i córki - czyli propozycje zabaw, oraz różności tworzone z filcu rękami mamy. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zgadzam się... kreatywnych zabaw nigdy nie za dużo. Są warte wymyślania i powielania.. dlatego zbiór własnych pomysłów i inspiracji zaczerpniętych z kreatywnych stron spisujemy z koleżanką "po fachu"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

my uwielbiamy czytać. Moje maleństwo uwielbia oglądać książeczki, obrazki a jak mu czytam to patrzy tymi wielkimi oczkami i słucha z zapartym tchem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje dzieci bardzo rzadko oglądają telewizję, a laptopy telefony i tablety dla nich nie istnieją, z reguły poświęcam im znacznie więcej czasu na różnego rodzaju zabawy które wymyślamy sami, najczęściej są to jakieś prace ręczne ponieważ ja uwielbiam to robić. Jednak kiedy nie mam czasu na zabawę z dziećmi puszczam im audiobooki. Jest mnóstwo ciekawych bajek które warto puścić swoim dzieciom, oczywiście nie zastąpi to czytania bajki przez rodziców, ale lepsze to niż granie na tablecie czy laptopie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość żudek

przepisy biorę z neta. Ost na pannaoceanna.pl było wiele fajnych przepisów. Ona robi same fit i zdrowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja córeczka ma 17 miesięcy, u nas na topie jest zabawa w chowanego, oczywiście ja się chowam a ona mnie szuka, mogła by tak cały dzień latać.
Ale oczywiście tez piłka, klocki, lala, samochodziki. Czytamy książki.
Układamy garnczki w kuchni, woreczki foliowe.
Teraz tez już kupiłam farbki i zaczyna malować.
Czasem nawet orzechy przekłada z pudelka do pudelka uwielbia to. Jednak bardzo lubimy także nasze wspólne rękodzieła teraz przymierzamy się już do wykonywania ozdób świątecznych i oczywiście własnoręcznych kartek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może spodoba się Wam zabawa z wykorzystaniem naszych mebli? Mamy nadzieję, że Wasze dzieciaki czerpałyby dużo radości z takiej formy spędzania czasu. Dzieci same wiedziałyby jak móc się bawić – a możliwości jest wiele. Te meble, co już wiemy, sprawiają też dużo frajdy także rodzicom podczas wspólnej zabawy z dziećmi.
Szafa na ubrania, która jest jednocześnie kuchenką pozwala wyczarowywać niespotykane potrawy. Regał jest także sklepem, w którym można sprzedawać np. ulepione wcześniej z ciastoliny przedmioty. W trakcie zabawy w warsztat samochodowy, który może też być szafką, dzieci mogą ćwiczyć swoje zdolności manualne. "Tak" dla twórczego spędzania czasu i bajkowego świata!

monthly_2016_02/czy-wiesz-jak-kreatywnie-bawic-sie-z-dzieckiem_44205.jpg

monthly_2016_02/czy-wiesz-jak-kreatywnie-bawic-sie-z-dzieckiem_44206.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam szczęście, że moje dzieciaki lubią rysować , bo to moje wielkie hobby. Chyba im to przekazałam w genach. :D A ciepło-zimno też u nas ostatnio przeżywało okres świetności, ale teraz już są mniej chętni do tej zabawy. Za to baseny kulkowe, takie jest są w Ikei albo w anikinie, są zawsze wielkim hitem. Wypoczywaliśmy ostatnio w Hotelu Klimek w Muszynie i tam też był taki basen, strasznie się to młodym podobało. No ale w domu takiego przecież nie zainstaluję. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...