Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Czy wiesz, jak kreatywnie bawić się z dzieckiem?

Rekomendowane odpowiedzi

kratywnie dzieci uczą się przez doświadczenie, trzeba wyjść z domu i odbyć dziką podróż np. na bukrach w mieście albo za wybrać się za miasto np rowerami, wziąć ze sobą badmintona, piłkę do siatki, przyda się to później na wf.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość speleolog

polecam wyprawy do lasu w stylu szkoła przetrwania, zaplanowanie celu i zdobycie go, ćwiczenie umiejętności, wiązania lin, orientacji w terenie no i kondycji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim synom by się przydała taka zielona szkoła, bo nic tylko gry planszowe. Ciągle proszą o kolejne a nie ma gdzie ich trzymać, ale i tak znajdą sposób żeby np: z kolegą się wymienić i grają. Chłopcy twierdzą, że planszówki rozwijają myślenie. Dobrze, że przynajmniej nie komputerowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kreatywnie to znaczy wspólnie - a nie podanie dziecku jednej rzeczy by samo się rozwijało bo oprócz kratywności liczy się też bycie ze sobą

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karo.lina86

w stu procentach się zgadzam, za mało czasu organizujemy "żeby go fajnie razem spędzić", jest tyle obowiązków, że ledwo z nimi dajemy radę, ale na prawdę warto wybrać się gdzieś razem z mężem i dziećmi na jeden dzień, czy chociaż znaleźć miejsce w parku/za miastem gdzie jest więcej przyrody, niech dzieciom się nie kojarzy, że z rodzicami się tylko siedzi w domu albo ewentualnie u cioci i się tylko nudzą z dorosłymi, to wszystko przekłada się na nasz kontakt z dziećmi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tom_Dan_1

Dokładnie tak... Później nie dziwota, że dzieci ukrywają przed rodzicami swoje problemy, zamist wspólnie je rozwiązywać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AnitaŁomża

No niestety teraz coraz ciężej jest dzieci czymś zainteresować... Jak widzę mojego syna, który nic tylko na komputer się pcha, to dostaję białej gorączki. Próbowałąm zainteresować go książkami, piłką nożną, grami zespołowymi - nic. A Wy jak sobie radzicie z takimi przypadkami? Boję się jakie będą następstwa tego jego zachowania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna_N

AnitaŁomża - Jaki ma kontakt z rówieśnikami? Być może jest jakiś problem w relacjach z kolegami i dlatego ucieka w swój świat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Majka80

polecam Park Nauki i rozrywki, byłam wczoraj na otwarciu na pikniku za darmo i wirtualny świat oglądany przez noszone na głowie hełmy wirtualnej rzeczywistości sprawiał bardzo realne wrażenie. Technologicznie lepiej niż kino 3d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mąż Majki80

potwierdzam, park nauki w Krasiejowie pokazał nie tylko ewolucję w rozwoju człowieka ale też ewolucję w możliwościach technologicznych prezentacji multimedialnych - chylę czoła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie dzieci od ilości atrakcji później w nocy nie mogły spać :)) Fajnie to brzmi, można ogarnąć wypad ze znajomymi, trochę się ukulturalnić i dokształcić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamilaa

pamiętam jak byłam mała to nie lubiłam jak rodzice się mną interesowali w ten sposób, że codziennie o wszystko wypytywali, pytanie jak było w szkole odbierało mi radośc z powrotu do domu. Rodzice musza bardziej się postarać i zrobić coś żeby fajnie spędzać czas, o nic nie pytać a w końcu dziecko samo przyjdzie, tylko musi poczuć ze ma fajnych rodziców ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość olesssska

No i oczywiście nieocenione jest wspólne spędzanie czasu w rodzinnym gronie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lukierek

Mnie też przeraża jak moje dziecko ciągnie do gier na telefonie ,komputera nie pozwalam ale czasem mąż mu włączy bo nie widzi w tym nic złego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czasem można ale nie codziennie przez kilka godzin - ale to prawda że dzieciaki zdecydowanie wolą spędzać razem czas przy komputerowych rzeczach

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lukierek

niestety chyba biorą przykład z rodziców Szwagierka też synkowi wynajdzie bajeczki ulubione a on chętnie ogląda bo akurat nie ma w tv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tomski

No własnie... Rodzice nie mają pomysłów na kreatywną zabawę z maluchem, to odpalają komputer...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My z mężem nie mamy komputera w domu i jesteśmy szczęśliwi z tego powodu bo dzięki temu nasza córeczka nie traci czasu slepiąc się na monitor. Mam świadomość, że jak pójdzie do szkoły to komputer trzeba będzie zakupić ale do tego czasu na pewno nauczy się spędzać przyjemnie czas bez tego pożeracza czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem zdania że najlepszą zabawa jest taka która prowadzi do nauki, obojętnie czego, czy to nowych umiejętności typu chodzenie czy mówienie w pierwszych latach życia, czy też liczenie i czytanie w nieco późniejszych. Można też na przykład odbyć ciekawą podróż do jakiegoś miejsca żeby maluch poznał trochę świata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aneta33

Kiedyś to dzieci uwielbiały podróże! A teraz jest niesamowicie ciężko je z domu wyciągnąć!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tomski

Ludzie stają się coraz bardziej leniwi i niestety nie chcą już podróżować i zwiedzać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi