Skocz do zawartości
Forum

Czy wiesz, jak kreatywnie bawić się z dzieckiem?


Rekomendowane odpowiedzi

u nas też nastał renesans gier planszowych w domu :) ostatnio graliśmy atak dinozaurów co w połączeniu z cudownym warczeniem naszych pociech sprawiło że był to jeden z najśmieszniejszych dni w tym miesiącu :) kocham moje dzieciaki

Odnośnik do komentarza

u nas na szczęście obyło się bez burzy materialnej ale po kinie następny weekend w jura parku był raczej obowiązkowy :) polecam taki pakiet bo można sobie zobaczyć i porównać skalę tych gadów a wyobraźnia zrobi resztę ;)

Odnośnik do komentarza

Kreatywnej zabawy nigdy nie za dużo. :) My z Kinią bawimy się na różne sposoby: w wodzie, w kuchni, przyborami plastycznymi, podczas zwykłych czynności i co tylko wpadnie nam do głowy. :) O niektórych pomysłach pisałam na blogu: zabawy w domu i zabawy na dworze.

Mama-AsiaLM - blog parentingowy. Znajdziecie tutaj opisy/recenzje książek, gier i zabawek dla dzieci. Czasami trafia się jakaś recenzja książki dla mamy, oraz twórczość mamy i córki - czyli propozycje zabaw, oraz różności tworzone z filcu rękami mamy. :)

Odnośnik do komentarza

Moje dzieci bardzo rzadko oglądają telewizję, a laptopy telefony i tablety dla nich nie istnieją, z reguły poświęcam im znacznie więcej czasu na różnego rodzaju zabawy które wymyślamy sami, najczęściej są to jakieś prace ręczne ponieważ ja uwielbiam to robić. Jednak kiedy nie mam czasu na zabawę z dziećmi puszczam im audiobooki. Jest mnóstwo ciekawych bajek które warto puścić swoim dzieciom, oczywiście nie zastąpi to czytania bajki przez rodziców, ale lepsze to niż granie na tablecie czy laptopie

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka ma 17 miesięcy, u nas na topie jest zabawa w chowanego, oczywiście ja się chowam a ona mnie szuka, mogła by tak cały dzień latać.
Ale oczywiście tez piłka, klocki, lala, samochodziki. Czytamy książki.
Układamy garnczki w kuchni, woreczki foliowe.
Teraz tez już kupiłam farbki i zaczyna malować.
Czasem nawet orzechy przekłada z pudelka do pudelka uwielbia to. Jednak bardzo lubimy także nasze wspólne rękodzieła teraz przymierzamy się już do wykonywania ozdób świątecznych i oczywiście własnoręcznych kartek

Odnośnik do komentarza

Może spodoba się Wam zabawa z wykorzystaniem naszych mebli? Mamy nadzieję, że Wasze dzieciaki czerpałyby dużo radości z takiej formy spędzania czasu. Dzieci same wiedziałyby jak móc się bawić – a możliwości jest wiele. Te meble, co już wiemy, sprawiają też dużo frajdy także rodzicom podczas wspólnej zabawy z dziećmi.
Szafa na ubrania, która jest jednocześnie kuchenką pozwala wyczarowywać niespotykane potrawy. Regał jest także sklepem, w którym można sprzedawać np. ulepione wcześniej z ciastoliny przedmioty. W trakcie zabawy w warsztat samochodowy, który może też być szafką, dzieci mogą ćwiczyć swoje zdolności manualne. "Tak" dla twórczego spędzania czasu i bajkowego świata!

monthly_2016_02/czy-wiesz-jak-kreatywnie-bawic-sie-z-dzieckiem_44205.jpg

monthly_2016_02/czy-wiesz-jak-kreatywnie-bawic-sie-z-dzieckiem_44206.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja mam szczęście, że moje dzieciaki lubią rysować , bo to moje wielkie hobby. Chyba im to przekazałam w genach. :D A ciepło-zimno też u nas ostatnio przeżywało okres świetności, ale teraz już są mniej chętni do tej zabawy. Za to baseny kulkowe, takie jest są w Ikei albo w anikinie, są zawsze wielkim hitem. Wypoczywaliśmy ostatnio w Hotelu Klimek w Muszynie i tam też był taki basen, strasznie się to młodym podobało. No ale w domu takiego przecież nie zainstaluję. :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...