Skocz do zawartości
Forum

Dzieciątka Styczeń 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Ale tu cisza..Pochwalcie się swoimi 9-ciomiesięcznymi smykami:) Moja Jula to prawdziwy łobuz. Raczkuje, wspina się po meblach i chodzi wokół łóżeczka trzymając się balustrady:) Ma już siedem zębów, więc ich uścisk nie jeden raz poczułam na sobie.. Daje jej do spróbowania różne smaki. Ostatnio zasmakowała w kiszonych ogórkach :) Oczywiście uwielbia słodkości. Dałam jej ostatnio pół delicji i trochę czekolady do polizania więc była zachwycona i śmiesznie się oblizywała :) Napiszcie, jak tam rozwijają się wasze skarby. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Faktycznie pusto tu... My ostatnio mieliśmy rotawirusa, masakra jakaś, najgorsza chyba ta gorączka i już niby przez weekend wszystko ok a tu dziś biegunka :( starsze dziecko szczepiłam i nigdy nie miało, a małego jeszcze nie zdążyłam na nic szczepić a na rota już za późńo :( mój mały też chodzi przy wszystkim przy czym może nawet jedną ręką trzymając się ściany, a od kilku dni stoi sam i sprawia mu to ogromną frajdę bo śmieje się w głos :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mme3uu5ydd.png

Odnośnik do komentarza

Hej, mnie też już dawno nie było. Moja mała ma dopiero 2 zęby ale już spuchło jej dziąsło od górne i chyba beda szły od razu 4 zeby. wspina sie teraz do mnie i uderza w klawiature.staje juz sama w łózeczku ale jeszcze nie potrafi chozić przy barierce.Włosy za to jej bardzo rosną , musiałam jej ostatnio podciąć po w oczy jej wchodziły.
Pozdrawiamy

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bio4pv0g0kqi2.png

Odnośnik do komentarza

Hej niqa, to już nieaktualne, ma już osiem zębów... :)
Cztery na górze i cztery na dole :) Ja mojej podaje jogurciki owocowe albo czekoladowe takie po 9 miesiącu. Kupuje je w Rossmanie. Ostatnio kupiłam danonki i też je ze smakiem jada. Moja Jula biega po całym domu w chodziku :) Ostatnie noce są niespokojne, głównie dla mnie, bo mała podczas snu wędruje po całym łóżeczku. Kładę ją normalnie, przykrywam, w po 15 minutach ma główkę tam, gdzie miała nogi.. Zauważyłam, że siada i przewraca się na drugą stronę, nieraz uderzy się przy tym o szczebelki. I tak parę razy w ciągu nocy. Kiedy słyszę, to podchodzę, przykrywam spowrotem i układam w jakiejś normalnej pozycji do snu, bo miewa po tych przewrotkach najdziwniejsze.. Ale i tak jak się przebudzę i spojrzę do niej to leży odwrotnie niż ją zostawiałam. Nie wiem z czego to wynika, może z aktywnego dnia i jej się to śni? Dziwne jest to, że się przy tym nie budzi :) Czytałam w necie, że takie wędrówki po łóżeczku to nic dziwnego i z czasem mija. Nieraz trwa do 1,5 roku albo i dłużej. Nic to, trzeba będzie przetrwać jak nocne karmienia ;) A jak to u Was dziewczyny wygląda? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)

Edi30 moja Zuzia "śpi" identycznie jak Twoja. Też kilka razy w nocy siądzie przez sen, trochę pomarudzi i się kładzie głową w nogach oczywiście odkryta. Guzów też ma dużo po uderzeniach o szczebelki. Chodzić nie chodzi wokół łożeczka, ale wstaje w jednym miejscu tak jak córa Tinki7. Mamy już 5 ząbków. Raczkujemy i wstajemy, a przy "popychaczu" zrobimy kilka kroczków.

Dziewczyny a budzą się Wam jeszcze dzieciaczki w nocy? jak tak to co wtedy robicie? no bo kurczę już było tak ładnie, że przesypiała całe nocki, a tu od paru dni wstanie raz i płacze.. żadne lulanie nie pomaga ani nucenie i muszę jej dać mleka, a wieczorkiem po kolacji ząbki były myte na marne wtedy..

Tinka7 a nie wierzysz w przesądy, że przed 1 urodzinami się nie obcina włosków? :)

aaa i jeszcze coś gotujecie same czy dajecie słoiczki?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm42xg6qv1.png

http://s5.suwaczek.com/20120901310123.png

Odnośnik do komentarza

Hej laseczki.
Dawno mnie nie było, Anastazja mnie pochłonęła. Ale mam newsa.... Chyba znów jestem w ciąąży! Przypadek, oczywiscie... Musiałam odstawić tabletki, bo dostaje te jednoskładnikowe, a one mnie rozgromiły, mdłości, krwawienie, skurcze jak do porodu, pryszcze... No i bęc! Ponad Miesiąc nie biorę tab , a okres się spoznia, boli mnie brzuch i plecy, mam większy apetyt. Robiłam test, raz wyszły dwie kreski, druga bardzo słaba i to po długim czassie ( jak już chciałąm wyrzucić test po kilku godz ), następne jedna kreska, ale kurcze nie wiem czy na początku ciąży wyjdzie na tescie, moja koleżanka do 4 tc nie miałą żadnego pozytywnego testu. Nie wiem co myśleć...

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, ja znów tylko z wtrąceniem redakcyjnym: komunikat od redakcji, kolejne zmiany na forum:
Witam,
przedstawiamy kolejną propozycję zmian na naszym forum. Chcielibyśmy zebrać fora "Bazarek", "Polecam, odradzam", "Katalog produktów", "Prezenty i pomysły" oraz "Zakupy" w jedną kategorię. Forum "Sprzedam" zostało by przeniesione w całości, a pozostałe fora z kategorii "Bazarek" zamienione w wątki.
Do końca tygodnia czekamy na Wasze opinie.

tu wpisujecie sugestie: http://forum.parenting.pl/komunikaty/3150385,zmiany-na-parentingu,2
pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

hej, co do przesądów to nie wierze. Coś tam mówiły chyba że nie będzie dziecko mówić o ile dobrze pamiętam, ale moja córka już ładnie mówi mama, tata, dziadzia i baba. albo takie słówka np "am am" niam niam" ładnie się rozwija i fizycznie i psychicznie. dużo rozumie. Imprezy na roczek chyba nie będziemy robić bo raz ze nie mamy za bardzo gdzie a dwa to trochę takie wyciąganie prezentów od bliskich. Za to co miałabym wydać na jedzenie to sama jej kupię.Moja księżniczka już ładnie chodzi trzymając się mebli. Nie potrafi stać bez trzymanki, ale na to jest jeszcze czas. Zęby ma nadal dwa co mnie martwi bo słyszę ze inne mają już 8!!!Zaczynam już jej dawać coraz więcej smaków, nawet tak jak jedna z Was kiszone ogórki.Obiadki robię a to rybę na parze z ryżem. zacierkową, pulpety z wołowinki z kaszą jaglaną. gotuje i wkładam w słoiki i na kilka dni mam. Kupne dawałam jej tylko kilka razy, takie awaryjne miałam w razie jakbym nie miała czasu ugotować. zasmakowała ostatnio w pomarańczach i mandarynkach, nie nadążam jej obierać.Uczycie swoje pociechy robić na nocnik? moja odkąd skończyła 6 miesięcy prawie codziennie rano robi kupkę na nocnik, nawet nie potrafiła jeszcze dobrze siedzieć i nóżki jej nie dostawały do podłogi ale wtedy ją trzymałam lub podkładałam koc pod stopy.tak się przyzwyczaiła ze jak nie mam czasu jej wysadzić bo z samego rana jadę na zajęcia(robię mgr)a ktoś kto z nią zostaje jej nie wysadzi to nie robi w ogóle albo dopiero popołudniu jak już musi. Z tego faktu jestem bardzo zadowolona.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bio4pv0g0kqi2.png

Odnośnik do komentarza

Cześć!

U nas z nowości, to Olaf od ukonczenia 10 miesięcy samodzielnie drepta po domu i koniecznie chce sam! :) Mamy nadal tylko dwie dolne jedynki i nic nie zapowiada zmian. Malomowny szkrab, czasem powie tata, albo dziadzia i na kota kaka, a tak to duż się śmieje szczególnie z uciekającego przed nim kota :P Ostatnio mielismy niemily okres, a mianowicei choróbska dopadły nas, a małego szczególnie, bo skonczyło się na zapaleniu płuc, ale cale szczęscie antybiotyk zadziałał i juz prawie zdrowy Skarb :)
ubralam wczoraj choinkę i Olo przez 40 minut siedzial przed drzewkiem i wpatrywał sie w migające swiatełka, ale później stwierdził, że już trzeba rozebrac to coś i podejmował próby co rusz :) Dziś wstał juz o 6 (normalnie spi do 8), bo chyba ekscytacja choinka nie dala mu pospac, wszedł do salonu usiadl pod drzewkiem i wołał "E! e!" aż włączyłam mrugające światelka i był szal ciał, taka radocha :) Lubi oglądać teletubisie, ale sporadycznie, a najchętniej sluchałby piosenek z teledyskami nawiększą furorę i radoś wywołuje Aida - mucha w mucholocie i boogie woogie - klaska z dziecmi i podryguje :) viva też go wciaga, więc jakiś zmysł taneczny czy też umiłowanie do dźwięków u dziecka :)

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę wam wszystkim kochane mamusie wesołych świąt i smacznego jedzonka. Grona najblizszych ukochanych osób w okół Was w ten magiczny czas i tyle milości ile zdołacie przyjąć! No i przy okazji wypasionych prezent ów, a co! ;-)

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...