Skocz do zawartości
Forum

Dzieciątka Styczeń 2014


Rekomendowane odpowiedzi

hej,zgadzam się z anulką,tak się liczy tygodnie ciąży, a jak się odejmie ok 2 tygodni to wychodzi wiek płodowy dziecka. To inne pojęcie.Ja nie pracuję od kiedy tylko się dowiedziałam że jestem w ciąży. W mojej pracy nie wyobrażam sobie żebym pracowała w ciąży, z resztą nic nie mogłabym robić, to po co ja tam potrzebna :D także lenię się już długo, i dobrze bo pierwsze 3 miesiące zwracałam i kiepsko się czułam. We wtorek mam prywatną wizytę więc może dowie się czegoś więcej o dzidzi. Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bio4pv0g0kqi2.png

Odnośnik do komentarza

Hej co prawda nie na styczen ale 2.02 co do plci to jeszcze za wcześnie ale zaczekamy zobaczymy mialam usg prenatalne i lekarz stwierdził ze nie ma się do czego przyczepić wiec chyba ok. Co do witamin to zazywam prenatal clasic + ascofer 3x1 pozdrawiam mamuski ps. To 2 ciaza.

Odnośnik do komentarza

mons, a dostałaś zwolnienie od lekarza na nfz czy chodzisz prywatnie?Bo ja dostałam prywatnie, na fundusz nawet się nie przejęła, a pracuję w szpitalu na ciężkim oddziale gdzie są jak nie choroby zakaźne to alkoholicy w delirce (agresja 200 %). Przyjaciółka pracuje na onkologii gdzie rozpuszczają chemie dla chorych i jej też lekarz na nfz powiedział że ciąża to nie choroba. Tylko ciekawe co by powiedział jakby sam miał umyć rano 30 leżących jak kłody osób i wszystkie dźwigać, bo przecież dźwigów nie ma oddziałowych, albo pobrać kilku osobom krew z WZW czy HIV. Nie mówiąc już o pracy zmianowej po 12 h w tym nocnych.Niby mówią o polityce prorodzinnej a kobietom nie pozwalają bezpiecznie donosić ciąży.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bio4pv0g0kqi2.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie przyszłe mamusie. Jestem w 16 tygodniu ciąży, termin mam na 20 stycznia. Jeszcze nie wiem czy to będzie chłopiec czy dziewczynka. Usg w drugim trymestrze mam na 5 września i wtedy wszystko powinno być jasne. Jestem na zwolnieniu od początku ciąży ponieważ pracuję przy budowie rafinerii, elektrowni itp.. Lekarz dał mi zwolnienie bez żadnego problemu.
Od początku ciąży smaruję brzuch, piersi, uda i pośladki naturalnym olejkiem z migdałów, czasem używam masła na bazie olejków z migdałów. Znajoma poleciła mi raz w tygodniu smarować brzuch oliwą z oliwek, jeszcze nie testowałam.
Mdłości minęły ok 2 tygodnie temu, za to zaczęły się uciążliwe bóle głowy prawie codziennie.
Zmieniłam nawyki żywieniowe, to co przed ciążą mi nie smakowało teraz najchętniej bym jadła. Byłam zwolennikiem potraw mięsnych a teraz na mięso nie mogę patrzeć. Jem dużo warzyw, owoców, nabiału, serów długo dojrzewających, ryby oraz zajadam się pomidorami. Na słodycze, ciasta, desery nie mogę patrzeć, tylko lody jem ze smakiem.
Z racji tego, że pierwszą ciąże poroniłam to przy tej od początku dużo wypoczywałam i bardzo na siebie uważałam. Ciąża rozwija się dobrze, ja czuję się dobrze i chciałabym pomyśleć o rozpoczęciu jakiejś aktywności (spacery, gimnastyka itp), tylko przy tych upałach nie mam siły. Przytyłam 1,5 kg, brzuszek już dobrze widać od ok 3 tygodni:-)

Odnośnik do komentarza

Ewa27
Ja też pierwszą ciąże straciłam więc w drugiej już poszłam na chorobowe w 5 tc, a teraz jestem w trzeciej ciąży i mam mniej czasu na dbanie o siebie:( ale nie pracuje.
Z tego co wiem to nie powinno się jesć serów pleśniowych w ciąży i ryb wędzonych na zimno!!!!!

Ja jutro ide do lekarza ale już mi zapowiedział że usg nie będzie robił więc płci nie poznam jeszcze:/
Brzuszek już mam dość duży jak na ten tydzień

Ruch dzidziusia coraz wyraźniejsze, czuje je już od 16tc:) a jak u Was, czujecie już to przyjemne łaskotanie?

cały czas się martwie o szyjkę czy się nie skraca tak jak w poprzedniej ciąży ale jutro się dowiem.

Pozdrawiam

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/14311
http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3s65gvn3o7g9t.png

Odnośnik do komentarza

Wiem, że nie można jeść serów pleśniowy, ubolewam nad tym bo strasznie lubię gorgonzolę z mascarpone. Ryb wędzonych nie można jeść, także nie wskazane są owoce morza. Ryby jem pieczone i grillowane.
Jeszcze nie czuję ruchów płodu, żadnego łaskotania, motylków itp.
Mam nadzieję, że w okolicy miesiąca zacznę czuć moją dzidzie.

Odnośnik do komentarza

Ewa27
Ruchy dziecka w poprzedniej ciąży czułam pierwszy raz w 18tc, teraz dużo wcześniej, a znów moja szwagierka poczuła dopiero w 22tc także różnie to bywa:)
Ychna
Ja już mam spory brzuszek ale ponoć przy drugiej ciąży tak bywa
Ja dziś po wizycie, wszystko ok ale USG mi nie robił i nadal nie znam płci:( powiedział że na następnej wizycie się dowiem wiec za 3 tygodnie. Ale ważne że szyjka nic nie "kombinuje";)
No i jeszcze jedna dołująca wiadomość przytyłam już 5 kilo:< uffffffffffffffffff
Pozdrawiam

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/14311
http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3s65gvn3o7g9t.png

Odnośnik do komentarza

Anulka cieszę się, że wszystko dobrze po wizycie u lekarza.
Ja dziś zaczęłam 17 tydzień i mam już sama nie wiem ile do przodu 1,5 lub 2 kg. Widzę, że teraz zaczynam przybierać, bo do 15 tygodnia waga drgnęła 1 kg plus, a teraz w ciągu ostatniego pół kg. Nie przejmuj się kilogramami, najważniejsze, że dzidzia rozwija się dobrze.

Odnośnik do komentarza

Hej, zastanawiam się dlaczego macie takie problemy z uzyskaniem zwolnienia. Ja chodziłam na początku do dwóch lekarzy, którzy wręcz sami namawiali mnie na zwolnienie, ale ja dobrze sie czułam więc sama rezygnowałam. A chodziłam na nfz do obydwu - i do babki i do faceta. Ale już czuję że slabnę coraz bardziej przez powiększającą się bardzo szybko córeczkę, więc postanowiłam pracować do końca sierpnia. W sobote zaczynam 19 tc a przytyłam ok 5,5 kg. Na razie rozstępow nie widać więc mam nadzieję że obejdzie sie bez. 26 sierpnia mam drugie usg i już nie mogę się doczekać ;) Pozdrawiamy wszystkie mamuśki i trzymajcie się w te upalne dni! ;)

Odnośnik do komentarza

hejka. Ja termin mam na 06.01.2014. Hehe 3 króli. a jutro dowiem się czy będzie król czy królowa. to moja pierwsza ciąża więc wszystko bardzo przezywam. do przodu mam już 5 kg ale to głównie przez niedoczynność tarczycy która mi się przyplatala. Na zwolnieniu jestem od 3 mies ciąży przez krwiaka który mi się przyplatal a później już nie miałam po co wracac do firmy.

Odnośnik do komentarza
Gość Wanitamka

Ja mam termin na 04.01.2014.
To moja pierwsza ciąża i właśnie leci 19 t.c.
Czuję już sporadczynie ruchy dzidziusia i nareszcie zaczyna mi się zaokrąglać brzuszek :)
Od początku wszystko przebiega super, czuję się rewelacyjnie, ostatni miesiąc spędziłam bardzo aktywnie. Ćwiczę, chodzę bardzo dużo, wszystko noszę . Teraz przypałętała mi sie anemia, mimo że zawsze dbałam o to co jem, to ostatnimi czasy miałam chandrę i zero pomysłu na gotowanie. No i bardzo się cieszę że przytyłam tak w miarę książkowo 3 kg. Czyli zdrowe odżywianie nie idzie na marne :)

Odnośnik do komentarza

U mnie leci 18 tydzień. Ruchów jeszcze nie czuję ale od około 2 tygodni czuję lekkie bóle w dole brzucha oraz po bokach na wysokości tali. Lekarz mi wczoraj powiedział, że macica zaczyna się coraz szybciej powiększać i nie ma czym się martwić. Dobrze się czuję. Wyniki moczu w normie, ciśnienie książkowe, przybrałam 3 kg, lekarz był zadowolony. Brzuszek rośnie. Kupiłam kilka wygodnych ubrań ciążowych, postawiałam na sukienki bo są najwygodniejsze.
A co u was? dajcie znać?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
ja jestem teraz w 21 tygodniu ciąży, termin mam na 2 stycznia, początkowo był 8 stycznia, więc może jeszcze sie zmieni:) Dziś mam nadzieję, że poznam płeć dziecka, ciekawa jestem czy sprawdzi sie z moimi przeczuciami.
A poza tym przytyłam 5 kg, przerzucilam sie juz na spodnie ciążowe i sukienki, brzuch sie zaokrąglił, ale nie jakoś bardzo, czuje ruchy dziecka w ciągu dnia i w nocy tez. Ogolnie czuje sie dobrze.
Jedna z was pisala o bólach na dole brzucha, mialam podobne 2-3 tygodnie temu i pomógł mi magnez, na szczecie nie bylo to nic powaznego.
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Ja też miałam straszne zaparcia i pomógł mi Colon C (to takie zmielone ziarenka o smaku zbożowym, które się np. pije z wodą lub sokiem). Dzisiaj zaczynam 19 tydzień. Jak ktoś pyta się mnie w którym jestem m-cu to mówię, że w piątym. Dobrze? Czy o piątym mówi się jak się już go zakończy? Bo wszyscy się dziwią, że już, że tak szybko itp. (Wiem, wiem, głupie pytanie :p)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...