Skocz do zawartości
Forum

Chce być pierwsza


ania029

Rekomendowane odpowiedzi

Moja corka (3 latka) od pewnego czasu ciagle musi by pierwsza we wszystkim. Znajdujac sie w gronie dzieci w podobnym wieku, ciagle wymusza swoje pierwszenstwo i proboje wszystkimi sterowac, jezeli cos nie idzie po jej mysli to wpada w szal. Ma jedna kolezanke (3,5 roku) z ktora strasznie rywalizuje. Dzisiaj byly razem na spacerze i nie dalo rady. Moja darla sie co 5 minut; a to ze kolezanka zjechala pierwsza na zjezdzalni, a to skrecila nie w ta strone co miala itp. Tragednia, 25 min. placzu juz sama nie wiem o co. w koncowej fazie spaceru moja byla juz w takiej histerii ze nie moglam jej uspokoic. Tlumacze mojej corce jakie sa zasady zabaw, ze bycie pierwszym czy drugim nie ma az takiego wielkiego znaczenia, ale to nie pomaga. Pewne rzeczy rozumie ale Pierwsza MUSI byc. Co robic???

Odnośnik do komentarza

oj trudna sytuacja ale to taki też wiek, dzieciaki po prostu lubią być pierwsze - twoje rozmowy, tłumaczenia na pewno poskutkują i warto różne rzeczy przećiwczyć na tzw. sucho w domu, zobaczyć czy czasem przez przypadek sami nie ustępujecie jej w domu i zacząć to powoli zmieniać

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

oj to jak bym moją Nataszę widziała co prawda ona nie wpada w panikę i nie krzyczy ale też jest typem który lubi rządzić i najlepiej żeby wszyscy w koło robili to co ona rozkaże i tak jak ona chce rozmawiamy co dzień o tym ze nie może kazać i przymuszać innych do tego co ona chce robić i stara się to robić trochę po kryjomu ale jednak, no i oczywiście też najlepiej jak wszędzie i we wszystkim byłaby pierwsza ja czekam aż jej to przejdzie myślę że to taki etap w jej życiu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...