Skocz do zawartości
Forum

Jak woda wpływa na Twój organizm?


Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Mamy,
to, jak ważną rolę odgrywa woda w naszym organizmie, wiemy już od czasów szkolnych, bo człowiek składa się w 80% .
Woda nie tylko nawadnia nas, ale także wspomaga odchudzanie i oczywiście dostarcza nam ważnych minerałów stabilizując układ pokarmowy.

Jak co miesiąc, stworzyliśmy specjalną sekcję, tym razem poświęconą tematyce wody mineralnej.
Zapraszamy do lektury i do dyskusji na forum.

Zacznijmy od podstawowego pytanie:
ile wody mineralnej pijesz Ty i Twoja Rodzina w przeciągu dnia?

Odnośnik do komentarza
Gość Elllena

Ja od zawsze mam problemy z suchą skórą nie tylko na twarzy ale na całym ciele. Koszmar. Ale zauważyłam że jak więcej piję to mam mniej suchą skórę. Niestety jestem kawoszem a słyszałam że kawa odwadnia ale nie umiem się od tego rytuału odzwyczaić, więc poprostu staram się wiecej pić. Tylko czy jest jakiś górny limit? Można pic za dużo wody?

Odnośnik do komentarza

Ja również piję dużo wody. Karmię piersią, staram się pić minimum 2 litry dziennie. Kiedyś uwielbiałam słodkie, gazowane wody.....cola szła hektolitrami ! Jak zaszłam w ciążę, przestałam pić " niezdrowe " napoje. Nie piję ich od sierpnia 2011. Zastąpiłam je wodą zródlaną , mineralną, i herbatkami ziołowymi. Naprawdę je polubiłam!!!!!!!! Teraz nie wyobrażam sobie dnia, bez zwykłej, niegazowanej wody !!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Wami w zupełności. Woda jest najlepsza!!!! Próbuję podawać smykowi wodę- niestety pierś wygrywa :) . Raz tylko podałam sok bobo frut - tu też pierś wygrywa:):) . Jestem za tym, aby maluszki nasze były jak najwcześniej przyzwyczajane do wody, nie do soczków itp. Soczki sporadycznie. Gdy mój smyk zacznie chętniej chcieć pić inny płyn, poza mlekiem z piersi, na pewno będzie to woda.

Odnośnik do komentarza

Redakcja
A czy Wasze dzieci chętnie piją wodę?
Często mamy mówią, że dzieci wolą napoje kolorowe i gazowane, jak więc zachęcić malucha do picia wody mineralnej?

na pewno trzeba dawać od początku wodę, a nie glukozę czy jakieś soczki, bo na słodkie napoje zawsze będzie czas, my dajemy wodę od początku Oli i lubi:) pije też soki i kompoty domowej roboty, sklepowymi nie pogardzi, ale rzadko jej kupujemy

Odnośnik do komentarza

Moja rada dla tych, którym niestety nie udało się nauczyć pić wody od samego początku:
Najpierw dajemy piciu soczek pół na pół z wodą, potem co raz mniej soczku, na końcu symbolicznie i może się udać. Tak samo można robić z wodą smakową, mieszać ze zwykłą i to łatwiej przechodzi bo obie są przeźroczyste ;-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62613.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62612.png

Odnośnik do komentarza

Jak do tej pory kupuję wodę "Mama i Ja". Posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka, i może być przeznaczona do przygotowywania posiłków dla dzieci od pierwszych dni życia. Inne wody często są dla dzieci po ukończonym 1 roku. Szczerze mówiąc na pewno absolutnie nic się nie stanie gdy na takiej wodzie przygotuje się posiłek dla młodszego dzieciątka, taka informacja jednak jest na butelce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...