Skocz do zawartości
Forum

Plamienie zamiast okresu, czy ktoś miał na początku ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Marcella po pierwsze nie dubluj tematow.
Po drugie nie napisalas waznej rzeczy jaka zawarlas w tamtym temacie mianowicie ze takie plamienia masz juz 2 lata co raczej ciaze wyklucza ;)
Ja osobiscie tez tak mam , zanim przyjdzie czas an krew to mam plamienia. Robilam badania i okazalo si eze wszystko ok.
Najlepiej pogadaj z lekarzem.

Jesli chodzi o plamienia w ciazy - zdarzaja sie czesto, najczesciej nie sa grozne ale niestety moga rowniez oznaczac problemy.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Uważam to za 2 różne wątki, dlatego zadałam pytanie osobno.
W 1-szym wątku chciałam się dowiedzieć co to jest to brudzenie, miałam nadzieję, że ktoś się na jego temat wypowie, a w 2-gim, czy jest możliwe takie coś przy ciąży. @ mam regularne 26 - 27 dni, a dziś jest już 28 dzień, a krew nadal się nie pojawiła.
Chcę po raz kolejny podkreślić, że to nie jest plamienie, nie ma śladu krwi!

Odnośnik do komentarza

nie czepiajmy się terminologii...lekarze właśnie taki brązowy śluz nazywają plamieniem, to pierwsza kwestia

druga jest taka, że albo masz plamienie przed okresem i tu krew póki co nie musi się pojawiać, albo jestes w ciazy, a w ciązy każde plamienie trzeba sprawdzić...w pierwszej ciązy plamiłam, co oznaczało zagrożenie poronieniem, w drugiej plamiłam w dniach kiedy miałam dostać miesiączki i nie było to nic groźnego...ot taki nie wyjaśniony przypadek...

nie chciałas bysmy to pisały ale mimo wszystko zaryzykuję
1. zrób test
2. jesli wyjdzie pozytywny to lec do lekarza, jesli zalezy ci by utrzymac tą potencjalną ciaże

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc ostatnio takie brudzenie miałam dzień przed @ max 2, a tym razem aż 4 dni (dziś przyszla koleżanka). Robiłam wszystkie badania i wyniki mam książkowe. Nigdzie nie mogę znaleźć o przyczynach takiego plamienia - brudzenia, piszą tylko, że to się zalicza do poprzedniego cyklu. Żeby to chociaż było plamienie, a to takie brązowe nitki w wydzielinie jak budyń. :(

Odnośnik do komentarza

Mnie sie to pojawilo jakieś 1,5 roku temu. Na wiosnę bylam u lekarki i stwierdziła, że takie plamienie przed okresem może być przyczyną niedomogi lutealnej, dała mi Duphaston. Brałam 3 miesiące 16 - 25 dc, ale plamienie potrafiło przyjść nawet pod koniec przyjmowania leku. Pani doktor stwierdziła, że najpierw muszę zrobić badania. Zrobiłam wszystkie możliwe - igła! Wyszła mi tylko ureaplasma w posiewie z szyjki. Dostałam antybiotyk, podwójną dawkę. Czytałam, że może to być przyczyną plamień, więc tak sobie to wytlumaczyłam. No i plamienie wystąpiło, ale 1 dzień przed @. Pomyślałam, że wszystko wraca do normy. Teraz kolejny @ i brudzenie 4 dni. Wizytę mogę mieć najwcześniej za miesiąc i nie omieszkam ponownie poruszyć tego tematu, ale być może u mnie też ma to coś wspólnego z owulacją. Mam tylko nadzieję, że nie ma to związku z niezachodzeniem w ciążę, bo już staram się rok i nic.

Odnośnik do komentarza

A robiłaś usg dowcipne? Nic nie boli cie przy okazji tych plamień? Bo takie budyniowate brązowe wydzieliny są też efektem torbieli na jajnikach. Tyle że przy tym czuć takie nieprzyjemne ciągnięcie w pachwinach. Tak przynajmniej bywało u mnie.

Odnośnik do komentarza

Kochana powiem tak.
Polecam iść do lekarza! a dlaczego ?
Bo może to nie być nic groźnego, a równie dobrze może to być bakteria, grzyb albo zakażenie. U mnie tzw. brudzenie na brązowo pojawiło się np. podczas ciąży. I lekarzom to się bardzo nie podobało.
Decyzja należy do ciebie wiec sama ją podejmij :)

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
http://www.suwaczek.pl/cache/053efaf3ef.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/024/024234980.png?9711
Kocham Cię Synku :)

"Nigdy nie kłóć się z Idiot

Odnośnik do komentarza

ja takie plamienie jak ty piszesz miałam w drugim mies ciąży kiedy to miała wystąpić 2 juz miesiączka od zapłodnienia, w pierwszym mies, nie pojawiła się nawet kropelka brunatnego plamienia, w drugim dokładnie poleciała krew żywa, a potem tylko troszkę brunatnego, poleciałam do lekarza bo się wystraszyłam i właśnie się dowiedziałam ze to pseudo @ nic nie zagraża dzidziusiowi, podobno troszkę Jeszce później tego mogło schodzić i rzeczywiście następne plamienie pojawiło się w 6 dniu od pierwszego( domyślnie dostałam plamień w 1 dniu @ jak miała wystąpić i ostatnim) narazie spokój!!! pozdrawiam!!
Napisz co z Twoim plamieniem? Co sie okazało? Sprawdziłaś to u lekarza?

Odnośnik do komentarza

Dairine
Witam! Przez 3 dni mialam wlasnie takie brazowe plamienia, a powinnam miec okres... Wczoraj ustalo, jest jak po okresie. Boje sie, ze to ciąża, ale w sumie używaliśmy z moim partnerem prezerwatyw... Boje się!

Moim zdaniem nie jest to ciąża, ale jej nigdy nie można całkowicie wykluczyć. Zapewne dostaniesz okres trochę spóźniony, ale udaj się lepiej do lekarza, żeby sprawdzić co było przyczyną. U mnie były to bakterie, u kogoś innego może to być niedomoga lutealna, a jeszcze u innej torbiele, czy jeszcze inne cuda. Daj znać co z Tobą.

Odnośnik do komentarza

No tak, test Cię upewni. Ale skoro mówisz, że się zabezpieczałaś... przypomnij sobie, może jednak był taki dzień, że coś zaszwankowało? Jeśli nie, to niekoniecznie jest ciąża, no ale, żeby się upewnić trzeba to sprawdzić. A z 2 strony jeśli to dzidziuś to zobaczysz, że teraz się smucisz, a potem będzie to Twój największy skarb. 3maj się!

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja mam podobny problem. Tez w terminie spodziewanej miesiaczki wystąpiły u mnie brązowe plamienia przez 2 dni, dosłownie ich było kilka kropek na wkładce. Boję się, ponieważ staramy się o dzidzię a 3 miesiące temu poroniłam;( Miesiąc temu miałam normalną miesiączkę przez 5 dni i normalnie czułam napięcie przedmiesiączkowe bóle podbrzusza a teraz nic dosłownie. Dzisiaj jest już 30-sty dzień cyklu i nic. Nie wiem czy już się cieszyć, że to ciąża czy plakać że coś jest nie tak ze mna. Termin do ginekolog mam dopiero na 30 kwietnia. Co mam o tym myśleć??

Odnośnik do komentarza

Jeżeli to było tylko plamienie to raczej trzeba go zaliczyć do poprzedniego cyklu, a skoro @ nie przychodzi, to powoli można się uśmiechać.
Ja w dniu spodziewanego okresu miałam cały dzień brązowe plamienie, więc myślałam, że z ciąży nici. Na 2 dzień jednak go nie było, nie było nic. 2 dni później odrzuciło mnie od papierosów i wtedy już wiedziałam, że to jest TO. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dairinie,trafilam tu przez przypadek przeszukujac w zasobach netu odpowiedzi na podobny problem jak u Ciebie.U mnie @ powinna byc 14.04 we wtorek ale juz 2 dni wczesniej pojawilo sie lekkie krwawienie - plamienie,najpierw czerwone,potem bylo tez brazowawe.Nie byla to @ bo wszystko bylo zupelnie inne niz przy @ .Czekalam az przyjdzie moze normalna @ ale nie pojawila sie a ja dzis zrobilam test i wyszedl negatywny wiec nie wiem juz co myslec..Czy Ty juz moze cos wiesz odnosnie siebie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja mialam na poczatku ciazy lekkie plamienie,trwalo ono 1 dzien (kilka brazowych kropek na wkladce) ale w panice pobieglam do gina zeby sprawe wyjasnic.Na szczescie okazalo sie ze wszystko ok ,plamienia podczas ciazy nie naleza do rzadkosci niemniej nie powinno sie ich lekcewazyc.moja lekarka tlumaczyla mi ze czasami jak macica sie rozrasta peknie jakies naczynko i stod brudzenie ale sa tez przypadki regularnego plamienia w dniach kiedy normalnie pojawilaby sie miesiaczka.anka ja na twoim miejscu przede wszystkim zrobilabym test .

Odnośnik do komentarza

green tea
Dairinie,trafilam tu przez przypadek przeszukujac w zasobach netu odpowiedzi na podobny problem jak u Ciebie.U mnie @ powinna byc 14.04 we wtorek ale juz 2 dni wczesniej pojawilo sie lekkie krwawienie - plamienie,najpierw czerwone,potem bylo tez brazowawe.Nie byla to @ bo wszystko bylo zupelnie inne niz przy @ .Czekalam az przyjdzie moze normalna @ ale nie pojawila sie a ja dzis zrobilam test i wyszedl negatywny wiec nie wiem juz co myslec..Czy Ty juz moze cos wiesz odnosnie siebie? Pozdrawiam

Niestety nic nie wiem... Nie mialam czasu isc do lekarza i dopiero w czwartek pojde lub ew we wtorek... A jak u Ciebie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...