Skocz do zawartości
Forum

Francja


Rekomendowane odpowiedzi

NO ja serio z tym "obtluszczaniem" :) a bo malo to sie zjada tluszczu i bez frytkownicy :) Czyszczenie tego to tylko sobie moge wyobrazic, dosc napisac, ze moi znajomi w Belgii to czesto ... przedluzacz i fryty sie smarza na balkonie albo w ogrodzie :)

Ja jeszcze zgagi nie mam, to bylo takie pieczenie w klatce piersiowej jak na "zemdlenie" , musze sie jakos "zabezpieczyc" na jutro bo Annabelle wraca i nie bedzie mozliwosci lezenia i uspokojenia zoladka. Oby do przodu a poki co bylam u doktora i dostalam piekna, trzykolorowa deklaracje ciazy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Ja swoj frytkownicę odziedziczyłam po siostrze T, kupiła i nie używała i w przypływie dobroci oddała nam, nie wiem czy sama bym wydała tyle kasy, bo jednak nie korzystamy z tego za często. Niestety nie mam książki bo o książce zapomniała, więc służy nam tylko do frytek, jak już wspominałam - pyszne !

Paulinka, tylko my dwie polki jesteśmy, siedziałyśmy razem i trochę sobie poplotkowałyśmy między ćwiczeniami. Jest tak że każdy pracuje indywidualnie, a pani podchodzi i tłumaczy w razie problemów. Na szczęście dziś jeszcze problemów nie miałam, mało tego zostałam pochwalona przez męża że takie mądrości po francusku pisać umiem ;))

Pati, przygotuj sobie szklankę wody i coś do przegryzienia jeszcze zanim wstaniesz z łóżka. Ja tak piszę o tej wodzie, bo u mnie cały pierwszy trymestr dzielnie stała przy łóżku i to pomagało. W ciągu dnia nie miałam mdłości, bardziej takie mulenie. Ale...już bliżej niż dalej, będzie dobrze ! ;)) Aaaa i zapomiałabym - gratulacje trójkolorowej deklaracji ! :D

Niedawno była mowa o kupie w nocniku, u nas 2 dni temu była za to pierwsza kupa w wannie i bazując na Waszych doświadczeniach zachowałam stoicki spokój i rzekłam T - kochanie, tylko spokojnie (gdyż biedny zaczął panikować jak Martusia wraz z pianką złapała w rączki kupę).
Jeszcze chwaląc się swoim dzieckiem to dziś poczyniła pierwszą samodzielną dezercję z łóżka i złapała matkę na oglądaniu seriali. Wynik taki że poszła spać ze sporym opóźnieniem ;)

Dobrej nocki kobietki !

http://davm.daisypath.com/1a7Op2.png http://lb2m.lilypie.com/I0Iip2.png http://lbdm.lilypie.com/UfElp1.png

Odnośnik do komentarza

Kasia, super ze taki kurs Ci odpowiada, na pewno duzo pomoze i bedziesz nam tu smigac po fr jak ta lala!

no prosze, Martek Cie przylapala na ogladaniu seriali i co?? z Toba potem ogladala?? :lol:

o rany ale ulewa za oknami, deszcz bije po veluxach okrutnie, u Was tez tak pada?? nie padalo od tak dawna ze teraz chyba nadrabia cala letnia susze :lup:

ide spac, do jutra

Odnośnik do komentarza

Dziendobry paniom :D
Wczoraj wieczorem chcialam popisac ale cos mi forum zamula wy tez tak macie?
Dzieki za info co do frytwkownicy, u nas pewnie robiloby sie w niej tylko fryty bo to akurat wszyscy lubimy, Paulina jezeli za 60 euro moglabys zalatwic i dla mnie to ja sie na to pisze ;) W innym wypadku uwazam ze stowka i wiecej to duzo za drogo i kupilabym taka zwykla moulinexa wlasnie.
Bylismy wczoraj po przezdszkolu w Ikei i wybralismy materac dla nas ale nie mielismy sie jak zabrac i trzeba bedzie wrocic, poza tym to jestem ciekawa jak to bedzie z moim kursem bo jutro zaczynam a juz slysze wypominanie ze moze M przestanie calkiem pracowac i zostanie w domu z dzieckiem skoro mi sie kariery zachciewa i jak zobacze jak ciezko jest zarabiac na rodzine to szybciutko wroce do domu i docenie jakie mam wspaniale zycie .... bez komentarza ...
Przedwczoraj w nocy u nas byla taka burza ze myslalam ze to juz koniec swiata.
Nigdy nie slyszalam takich grzmotow, balam sie ze nasz dom piorun trafi, musialo trzaskac bardzo blisko i do tego lalo i wiatr chyba z 80km/h.
Ide sprzatac Poldka pokoj poki go nie ma :)

Odnośnik do komentarza

Dorota nie daj sie swojemu chlopu :D przeciez nie wyjezdzasz na tydzien i nie zostawiasz dziecka bez opieki. Ile on z nim siedzi godzinke ? A szkoda, zebys rezygnowala z tego kursu tym bardziej, ze za free. I na pewno cos Ci to da. Jezyk to podstawa w dzisijszych czasach, co raz wiecej osob szprycha 2 albo i nawet trzema jezykami.
Co do lodowki to chyba chodzi o mrozenie wentylacyjne(zmienne) i to drugie stayczne(stale)? pewnie. My mamy chyba wlasnie to froid ventile, ale glowy nie dam bo juz kupowalismy ta lodowke ze 2/3lata temu i gdzies jest do niej obsluga. I powiem, ze jestem z niej zadowolona.
Taka o electromalin.com froid refrigerateur haier afd 631 gwelectromenager discount , tylko w kolorze szarym.

Odnośnik do komentarza

patricia2010
Dzieki dziewczyny za slowa otuchy, no powiem Wam, ze taki stan tez mnie zaskoczyl :) Ale spoko dosc szybko przeszlo :)

Doti, ja nie mam frytkownicy, ale znam te sprzet bo mieszkajac w Belgii tyle lat nie mozna go nie znac, jak tam to jest "naczelne, wyposazenie kazdego, bez wyjatku domu" wlacznie z frytkownicami ulicznymi :) Jesli mam byc szczera to frytkownica w domu wdraza nie do konca zdrowe nawyki zywieniowe, bo sila rzeczy jak ja masz to chcesz korzystac i kupuje sie juz nie tylko frytki, ale krokiety, loempie, frykadele, ser... wrzuca sie w ten olej co popadnie. osobiscie jestem na nie, nie widze potrzeby "obtluszczac" rodzine i fundowac im wyzszy poziom cholesterolu :)

Natalio, widzialam Twoje zdjecia, Ty oszukujesz ze swoim suwaczkiem, jak mozna byc taka zgrabna w 19 tygodniu :)
Kochana dzisiaj jak wrocilam do pracy to zapytali czy ja to napewno jestem w ciazy i gdzie ja to dziecko nosze bo w ogole nie mam brzucha :p i zaczeli mnie macac po plecach czy sie tam nie schowal ;) Najwazniejsze ze dzidzia ma sie dobrze, a czas na przytycie jeszcze przyjdzie :) poki co ani grama na plusie ale nie zamierzam sie martwic dopoki wyniki ok :) A frytkownicom tez mowie zdecydowane nie! zwlaszcza z malymi dziecmi w domu. Pewnie ze czasami okazjonalnie mozna zjesc frytki ale posiadanie tego ustrojstwa zacheca do tego zbyt czesto :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69pcplinbj.png

Odnośnik do komentarza

Zagladam dziewczynki. :)

Monia, nie ma sprawy, nie chcialo mi sie pomniejszac zdjec, stad mialysmy taki problem. Ja moge wyslac do 100 MB, ale nie pomyslalam, ze Twoj odbior moze byc mniejszy. Bede pamietac na przyszlosc. ;)

Pati, biedna nasza, mam nadzieje, ze ktorys z podanych sposobow Ci pomoze. Jak prawi Kasia woda z imbirem jest bardzo pomocna. Jesli smak Ci przeszkadza, to mozesz dodac miodu i cytryny. Ja taka tisane pilam cala ciaze. Pomaga tez na przeziebienie.
Wiem, ze czasem cieko cokolwiek wziac do ust, ale gdy jest Ci slabo to na szybki wzrost poziomu cukru dobre sa suszone owoce. Kup sobie rodzynki, zurawine, figi czy inne takie. U mnie dzialalo cuda. Nawet po porodzie, gdy czulam sie wykonczona po karmieniu taka dawka stawiala mnie na nogi.

Wprawdzie nie widzialam zdjec Natalii, ale powiem Wam ze mozna byc szczuplym dluugoo :) Ja w pracy powiedzialam o swojej ciazy w 17 tyg. :) bo zaczal mi sie pojawiac brzuszek. Nie ma sie jednak czym chwalic, bo pozniej brzuch urosl za szybko i stad jest taki jaki jest po ciazy. A wierzcie mi byl ogromny!!:36_2_21:

Dotka, frytkownicy nie mam wiec nie pomoge. Mamy w pracy, ale przez rok uzylismy chyba na 2 menu (a menu zmieniamy co 2 tyg.). Tu popieram Pati. :) W drodze powrotnej z Polski zatrzymalismy sie juz we Francji w McDo. Babcia daje Pascalowi frytke. Ja mowie: nieee, przeciez oni nie jedza takich rzeczy. Odpowiedz: ah, bon? Przeciez to ziemniaki!! :lol: Jesli juz jecie, robicie same, to pamietajcie, ze te grube sa zdrowsze. O ile frytka moze byc zdrowa!! :D
Co do forum, to ja wczoraj poznym wieczorem wcale nie moglam wejsc na strone parenting.pl
Kochana, wiem, ze takie gadanie faceta wkurza, ale powiedz mu, ze jezyk nie tyle do robienia kariery Ci potrzebny co do pojscia np do lekarza i mozliwosci swobodniejszego dogadywania sie. O!! Wkrotce sie przyda przy pomocy Poldkowi w lekcjach itd. Powiedz mu, ze na starosc nie chcesz zalowac bycia we Fr tyle lat i jakania sie w tym jezyku. Zapytaj jak to bedzie wygladalo, gdy ktos zaczepi Cie na ulicy a Twoj syn bedzie musial CI tlumaczyc. Juz wychodze do takich skrajnosci, bo wiem ze dogadac sie potrafisz, ale bez przesady, zeby on mial za to focha!!

Kasia, fajnie, zes zadowolona z zajec. Ja tez milo wspomianam moje lekcje fr w Irlandii. Tylko przerabiaj cos niecos w domu, bo pozniej Ci sie zaleglosci nagromadza. Tak jak mi. :( Zrobilam 20h poczatkujacego i 20h srednio-zaawansowanego w 2009r, ale przyznam sie, ze dopiero jak zaczelam tu gadac to tak naprawde nauczylam sie jezyka. Chyba lepiej miec pewne podstawy i dopiero pozniej douczyc sie na kursie. No nie wiem, zdawaj relacje. ;)

Kurcze pisze posta od godziny, bo moje chlopaki kloca sie o wszystko. Normalnie masakra!! Uciekam do nich, bo sie pobija. ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44js481mizv.png

Odnośnik do komentarza

Marta071
Zagladam dziewczynki. :)

Monia, nie ma sprawy, nie chcialo mi sie pomniejszac zdjec, stad mialysmy taki problem. Ja moge wyslac do 100 MB, ale nie pomyslalam, ze Twoj odbior moze byc mniejszy. Bede pamietac na przyszlosc. ;)

Pati, biedna nasza, mam nadzieje, ze ktorys z podanych sposobow Ci pomoze. Jak prawi Kasia woda z imbirem jest bardzo pomocna. Jesli smak Ci przeszkadza, to mozesz dodac miodu i cytryny. Ja taka tisane pilam cala ciaze. Pomaga tez na przeziebienie.
Wiem, ze czasem cieko cokolwiek wziac do ust, ale gdy jest Ci slabo to na szybki wzrost poziomu cukru dobre sa suszone owoce. Kup sobie rodzynki, zurawine, figi czy inne takie. U mnie dzialalo cuda. Nawet po porodzie, gdy czulam sie wykonczona po karmieniu taka dawka stawiala mnie na nogi.

Wprawdzie nie widzialam zdjec Natalii, ale powiem Wam ze mozna byc szczuplym dluugoo :) Ja w pracy powiedzialam o swojej ciazy w 17 tyg. :) bo zaczal mi sie pojawiac brzuszek. Nie ma sie jednak czym chwalic, bo pozniej brzuch urosl za szybko i stad jest taki jaki jest po ciazy. A wierzcie mi byl ogromny!!:36_2_21:

Dotka, frytkownicy nie mam wiec nie pomoge. Mamy w pracy, ale przez rok uzylismy chyba na 2 menu (a menu zmieniamy co 2 tyg.). Tu popieram Pati. :) W drodze powrotnej z Polski zatrzymalismy sie juz we Francji w McDo. Babcia daje Pascalowi frytke. Ja mowie: nieee, przeciez oni nie jedza takich rzeczy. Odpowiedz: ah, bon? Przeciez to ziemniaki!! :lol: Jesli juz jecie, robicie same, to pamietajcie, ze te grube sa zdrowsze. O ile frytka moze byc zdrowa!! :D
Co do forum, to ja wczoraj poznym wieczorem wcale nie moglam wejsc na strone parenting.pl
Kochana, wiem, ze takie gadanie faceta wkurza, ale powiedz mu, ze jezyk nie tyle do robienia kariery Ci potrzebny co do pojscia np do lekarza i mozliwosci swobodniejszego dogadywania sie. O!! Wkrotce sie przyda przy pomocy Poldkowi w lekcjach itd. Powiedz mu, ze na starosc nie chcesz zalowac bycia we Fr tyle lat i jakania sie w tym jezyku. Zapytaj jak to bedzie wygladalo, gdy ktos zaczepi Cie na ulicy a Twoj syn bedzie musial CI tlumaczyc. Juz wychodze do takich skrajnosci, bo wiem ze dogadac sie potrafisz, ale bez przesady, zeby on mial za to focha!!

Kasia, fajnie, zes zadowolona z zajec. Ja tez milo wspomianam moje lekcje fr w Irlandii. Tylko przerabiaj cos niecos w domu, bo pozniej Ci sie zaleglosci nagromadza. Tak jak mi. :( Zrobilam 20h poczatkujacego i 20h srednio-zaawansowanego w 2009r, ale przyznam sie, ze dopiero jak zaczelam tu gadac to tak naprawde nauczylam sie jezyka. Chyba lepiej miec pewne podstawy i dopiero pozniej douczyc sie na kursie. No nie wiem, zdawaj relacje. ;)

Kurcze pisze posta od godziny, bo moje chlopaki kloca sie o wszystko. Normalnie masakra!! Uciekam do nich, bo sie pobija. ;)

Marta, nawet mnie nie strasz :( zreszta i tak nie mam na to wplywu. Odzywiam sie bardzo dobrze, pije duzo wody, jem sporo owocow a i tak nie przybieram na wadze :/

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69pcplinbj.png

Odnośnik do komentarza

natalinkaaa
Marta, nawet mnie nie strasz :( zreszta i tak nie mam na to wplywu. Odzywiam sie bardzo dobrze, pije duzo wody, jem sporo owocow a i tak nie przybieram na wadze :/


Natalia ciesz sie poki mozesz ;) Po za tym przytyc to nie ma problemu, gorzej jak naggle waga Ci skoczy tak jak u mnie bylo nic nie tylam do 21tyg a pozniej w ciagu 2tyg 3kg :D

I nie przejmuj sie za bardzo ta waga..jak Twoje BMI jest w normie to nie ma problemu.. bardziej jest to niebezpieczne dla tych co maja lekka nadwage jak to u mnie wyszlo :) dlatego moja gin kazala mi tylko 1kg miesiesznie tyc. Jeszcze mam 3kg w zapasie i pare dobrych tyg. zobaczymy jak pojdzie dalej :)

Odnośnik do komentarza

Marta071
Nat, ja nie strasze. Sama popatrz. Zeskanowalam zdjecie. Zrobione 1 stycznia. Urodzilam 18.01.

:36_3_8: Marta, Super brzusio! Dziewczyno jak na blizniaki to super kragly zgrabny brzuszek, gdzie ty masz te kilogramy :D? wszystko ladnie sformowane w mamcime kraglosci ;)

Odnośnik do komentarza

Natalia, jak sama piszesz, nie masz zadnych powodow do zmartwienia, najwazniejsze sa wyniki i samopoczucie a nie licytacja kto ma jaki brzunio :) A ja o Twoich pieknych zdjeciach z wakacji napisalam z usmiechem, podziwem i marzeniem, ze moze i mnie sie uda tak wygladac :)

Marta, co Ty kobieto mowisz o wielkim brzuchu, wygladalas slicznie i jak napisala Karina, kraglosci ciazowe mialas takie regularne i apetyczne a nie monstrualne jak co niektorzy czytaj ja :)

Ja jeszcze smigam na normalny fitness, ale od 4 miesiaca przerzucam sie na wersje dla ciezarnych, bo na klasycznym moje serce ducha wyzionie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

martusia pacze i pacze na twój brzuszek i uwierzyć nie mogę, że tam w środku nosiłaś dwa maleństwa. Ślicznie wyglądałaś!!

natalia to, ze nie tyjesz to dobrze, na początku podobno wcale nie powinno się tyć, bo to co przybierasz to tylko i wyłącznie sadełko ;) Jeśli dzidzia rośnie i się dobrze rozwija to swoim przybieraniem nie masz co się martwić.

Filip dzisiaj zbojkotował sjestę i wcale nie chce spać, za to Zosia lula więc mam połowiczny spokój ;) No i wypisałam dziś swój pierwszy w życiu czek, duma mnie rozpiera, śmiać mi się chce ze swojej głupoty :D

http://davm.daisypath.com/xBmDp1.pnghttp://lb4m.lilypie.com/nxkUp1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/xBDXp1.png

Odnośnik do komentarza

ja tez nie lubie czekow bo cale wieki mijaja zanim je do banku doniosa... no ale niektore rachunki tak jeszcze place, np swietlice i stolowke...

nie pamietam gdzie kto pytal, tzn dotka wiem, o froid ventilé i froid statique
chodzi o to ze ventilé to jest lodowka i(i zamrazarka) ktorej nie trzeba rozmrazac bo obieg powietrza i freonu jest taki ze ona sie nie oszroni i nie zmrozi do tego stopnia zeby byl lod
wiec lepsza ale i drozsza

froid statique to zwykla lodowka co jesli za czesto otwierasz, w ramrazalniku bedzie mogla sie zrobic warstwa szroku tudziez lodu i trzeba rozmrozic i wyczyscic bo to pozera dodatkowa energie...

to tyle, sorki ze tak tylko wpadam ale dzis dzien treningu, zebrania, rzucilam kolor na wlosy i chate ogarnelam a teraz musze jakas kolacje zmodzic......

Odnośnik do komentarza

Pati kochana ty uwazaj z tym fitnessem nie przceiazaj sie za bardzo ;) Raz pamietam, ze zachcialo mi sie na poczatku jak sie wprowadzilismy w Champagne zwiedzac okolice i bylo dosc pod gorke.. bo gdzies doszlismy do jakiegos lasu ;) i tak mnie brzuch pozniej bolal, ze myslalam, ze zaraz zawalu dostane :D a to byl chyba 8tyg.
Ja place tylko karta visa i chyba mam electron, bo nie chcialam kredytowki, a z ksiazeczki bankowej zrezygnowalam, bo w usmie na co jak mam karte ;) no i taj jak natalinka 10euro w portfelu i to wszystko :D

Zwiedzalismy dzisiaj porodowke ;) skorygowalam liste a propo torby do szpitala, w piatek ostatnie usg i heja :D nic tylko sie przygotowywac psychicznie na porod, ;) uciekam bo normalnie padam na ryjek, jestem starsznie niewyspana..

Odnośnik do komentarza

Helol :)
Melduje ze zyje , po auto nie pojechalismy bo M sie jeszcze zastanawia , za to mialam dzien pelen wrazen a zaczal sie od kursu na ktorym pan(i) profesor powalil(a) mnie swoja osoba i historia na kolana.
Pan(i) nazywa sie Tanguy ale od niedawna Sandy ...
...mowie wam , dzien pelen wrazen a jutro nie lepiej bo po kursie ide na mammografie cycka w ktorym kiedys mialam guzka i teraz trzeba powtorke zrobic.
W kazdym razie do domu wrocilam godzinke temu i musze sie zajac dzieckiem, pozniej bede swoje cv itd. drukowac to zajrze i skrobne jesli starczy mi sil.

Odnośnik do komentarza

:-) Jestem jeszcze wsrod przytomnych....tak Pati normalnie babochlopa mam jako nauczyciela ;-)
Widzialam juz rozznych ludzi w ciagu prawie 10 lat tulaczki( w Poldka przedszkolu jeden chloczyk ma 2 mamy ) i dosc sporo w Niemczech ale nigdy nie znalam nikogo po zmianie plci. W sumie to pan(i) jest po operacji ale nie wiem czego bo glos ma bardziej meski niz M a cycuszkow mniej niz ja (a o to nielatwo) , generalnie po 50 , wloski przezedzone juz nieco spiete, spineczka a z czubka glowy postrzepiona grzywka i wszystko w blond pasemkach, obwieszony bizuteria i bez tych przesadnie plynnych gestow ktore maja geje .
Na poczatku jak weszlam do sali to myslalam ze to facet ale zauwazylam torebeczke ktora stala na biurku, po blizszym przyjzeniu pomyslalam ze to taka sobie brzydka kobitka...dopoki nie przemowil.
Niedawno z kims rozmawialam o wieku i doszlismy do wniosku ze niektore kobiety upodobniaja sie wygladem do mezczyzn jak sie starzeja i tak wlasnie pomyslalam w tym przypadku.
No ale najwazniejsze jest czy nas czegos nauczy .

Monis dziekuje za wytlumaczenie :)
Czkekow nie znosze i place rzadko, wole karte.
Karina juz sie przygotowujesz co? Zobaczysz jak ci teraz zleci szybko .
Martus sliczna bylas w ciazy i to z blizniakami.
Z tym tyciem w ciazy to nie ma reguly, moja siostra za kazdym razem na poczatku nic nie tyla albo wrecz chudla (wymioty) a ostatnie tygodnie t opo 2 kg na tydzien i efekt koncowy ponad 20 kg na plusie.
Siebie pod uwage nie biore bo w sumie nie wiem jakbym wygladala gdybym sie nie obzerala nutella ....: D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...