Skocz do zawartości
Forum

Francja


Rekomendowane odpowiedzi

Moni, ja juz sie pochwalilam Twoim dzielem na FB :)

Fajnie, ze udal Wam sie pobyt, sama bym pojechala do ZOO, ale najblizsze mamy w Amneville i to bedzie wyprawa "na za jakis czas" bo jestem pewna, ze Annabelle bylaby zachwycona. Rany boskie, jak ten czas leci, dopiero co zaczynalas urlop .... a tu juz szkola i jesien. A swoja droga to jest jednak glupie, ze szkola sie zaczyna we wtorek, zero w tym logiki a duzo nieliczenia sie z pracujacymi rodzicami. To, ze fryzjer czy kosmetyczka maja zamkniete w poniedzialki to rozumiem, bo naginaja w sobote do wieczora, ale szkola????

My dzis kolejny dzien same jak te palce, zaraz sie pakujemy i wybywamy do parku przy stadionie, w ramach atrakcji pojedziemy tramwajem :) Trzeba jeszcze bilet skolowac, bo ja "taka pani", ze rzadko miejskim transportem jezdze :) Stad ta nazwa "atrakcja" hihihihi

Paulina, wlasnie widzialam zapowiedz polskiego MasterChefa i mi sie przypomnialo, ze Ty jestes fanka :) W jury zasiada jakis francuz nawet :) Widzialas?

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Pati, biedna samotna. I tutaj znowu klania sie odleglosc, jakby moglobyc pieknie... Choc my i tak mamy do siebie blisko, tylko ja nie mam auta, bo moglabym sie w ktorys dzien na caly dzien do Was wybrac.
A co do tego programu, to ja preferuje TOP CHEF, Master nie odpowiada mi czasowo, to jest zaraz jakos po 20 i ja nigdy nie moge sie wyrobic.
Musze zasiegnac jezyka, co do tej polskiej wersji. Co to za Francuz tam siedzi w komisji.

Co do podejscia francuskich i polskich lekarzy, to nie widze zbytniej roznicy, wszyscy zalecaja stala kontrole moczu. Od tego lekarza tez dostalismy skierowanie na jutro. Zarowno w pl i we fr,Milla miala robione USG jamy brzusznej. W takich przypadkach lepiej zrobic jedno badanie za duzo, niz jedno za malo... Co do ciazy i wieku niemowlecego dzieca, to rzeczywiscie roznice sa. Jestem zwolennikiem metody francuskiej;-) ale z malymi wyjatkami;-)
Mysle, ze gdybym nie zdolala zbic jej goraczki, to juz dawno bysmy byli na jakims ostrym dyzurze, a ze nie ma temperatury, to mi ulzylo. A w pl, za dlugo zwlekalismy z ta temperatura i dlatego Milla musiala byc hospitalizowana, byla strasznie zainfekowana, nie bylo w tym na pewno przesady.

Jestem dzisiaj wykonczona, spalam dzisiaj 4-5 godzin, uspilam Mille i biore sie za co bo wszystko zarzygane i zasrane. A jeszcze nie wiadomo co mnie czeka w nocy... bo biegunke nadal ma;-\

to co Moniq ugotowalas??? Moze mnie czym natchniesz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

hej hej!

Wpadam do was bardzo egoistycznie tylko n'a chwile zameldowac ze u n'as ok. Siedze n'a tarasie i gapie sie n'a morze. Jutro jedziemy do domu a w srode ruszamy do pl. Zosia plywa jak mala rybka a Filip juz druga noc z rzedu przespal od 21 do 8 bez pobudki. Chyba musimy sie tu przeprowadzic.
Paulina zdrowia dla Milli.
Kasia gratulacje odtawienia od cica. Teraz sie porzdnie wyspijcie i do roboty. Marta czeka n'a rodzenstwo ;)
Pati udanej 'przygody' tramwajowej.
Moniq myslalam o tobie dumnie prezentujac swe wdzieki n'a plazy w bikini. N'a pewno prezentowalas sie o niebo lepiej ode mnie :)
Lece n'a plaze. Trzeba korzystac poki jeszcze tu jestesmy. Przepraszam za bledy ale moj durny tablet uparcie chce pisac po francusku i wstawia mi jakies cuda.
Buziaki!!!

http://davm.daisypath.com/xBmDp1.pnghttp://lb4m.lilypie.com/nxkUp1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/xBDXp1.png

Odnośnik do komentarza

jestem

zrobilam pieczen wieprzowa najzwyczajniejsza, taka po polsku w sosie cebulowym :)
swieze haricots vert beda a ciasto zrobilam takie i wyglada i pachnie maniam! powiem czy dobre ale jutro :)
Gâteau moelleux aux prunes - Les Passions de Dame Cocotte

a ze mam zapas jogurtow to na dzis zrobilam ciasto jogurtowe bez owocow tylko tak naturalne do kawy

pati, u nas mamy wkolo siebie w rozsadnych odleglosciach 3 zoo i nastepnym razem pojedziemy moze do takiego atypicznego zoo bioparku gdzie groty troglodytyczne i inne jamy sa przystoosowane do zycia zwierzat Zoo de Doué

paulina, Top chef i Master chef zaczynaja sie o tej samej porze, tyle ze jeden na tf1 a drugi na m6
ja zaczelam juz ogladac Master, roznica miedzy tymi programami to ta ze na jedynce sa to ludzie spoza gastronomii a na m6 maja jakis zawod z tym zwiazany, ale sobie skomplikowalam slownictow zanim powiedziec ze amatorzy :lup: no ale nie moglam wlowa znalezc :D

paulina, oczywiscie nie chcialam powidziec ze lekarz nadgorliwy albo cos byl z tym szpitalem czy badaniami! ale jestem pewna ze mnie zrozumialas jak nalezy :D jestem oczywiscie tego samego zdania, lepiej o jedno badanie za duzo niz za malo :) chodzilo mi tylko o to, ze (moze to zalezy od lekarzy a moze o szczescia a moze nie wiem sama) jakos rzadko mialam stycznosc z powaznymi problemami zdrowotnymi ktore by wymagaly hospitalizacji, na szczescie....

a co do tej szkoly we wtorek, no to francuska budzetowka szkolna czyli nasi slynni fonctionnaires, oni klasy przygotowuja dopiero jutro bno bo przciez nie mozna ich zmusic do marnowania dnia urlopu czyli piatku, jak to tak, przed week-endem i w ogole, az wstyd ich o to prosic, prawda..... no wiec przygotowuja klasy w poniedzialek i dzieci pojda we wtorek :lup: no comment ale juz sie przyzwyczailam :)

pati, a biletu nie mozesz u kierowcy kupic? u nas mozna ale tez dawno nie jechalam autobusem (tramwaj bedzie za rok)

dobra, uciekam musze do Jardilandu pojechac zobaczyc czy nie ma promocji na plancha, planowo to prezent dla rodzicow na ich urodziny krtore beda swietowac juz niedlugo i zadne z dzieci dupy nie rusza zeby sie tym zajac, ja tylko pojade ceny obejrzec zeby nie bylo ze mnie wkopia w cos tandetnego (taka mam szwagierke ze robi prezent dla tescow np na Gwiazdke, dla obojga, ona sie zajela prezentem grupowym i wyniosl on nas 12e dla obojga, az mi wstyd bylo bo to tak jakbym ja sama kupila kazdem cos za 6euro... ) a i zeby ewentualnie zobaczyc czy jest cos sensownego w naszych granicach cenowych..
zmykam

Odnośnik do komentarza

Monis, bardzo dobrze Cie zrozumialam i ogolnie jest tak, ze dzieci rzadziej choruja, toz to mlode, silne organizmy, ale sie zdarza. W tym przypadku, to ja strasznie spanikowalam. Powiem szczerze, nie tylko Milla ma traume po szpitalu, ja jak najbardziej tez, zachowywalam sie troche wczoraj jak furjatka;-)

Marmi, Ty egoistko, ale Ci zazdroszcze!!!!! Odpoczywaj, relaksuj sie, mysle, ze kazda z nas by skorzystala z takiej okazji. A Twoj Fifi, to normalnie Mistrzuniu z tym jedzeniem.

Nie wiem, czy to sila sugestii, czy dwa kinderki i duza ilosc kawy, ale cos mnie mdli.... ale moze przesadzam;-)

Kasia, a ten film co w sobote ogladalam, to taka kaszana, jakis kategorii B, zmarnowalam tylko czas... nastepnym razem dluzej poszukam. A na te "Poslubione Armii" to mam juz dawno chetke, tylko boje sie, ze sie wciagne.

Uwielbiam jak moje dziecko spi, zla ze mnie mama, zla!!!

Odnośnik do komentarza

co do seriali i filmow, ja jestem happy bo na tf1 4ty sezon Fringe, kocham ten serial po prostu i dla smaje przyjemnosci ogladania nie sciagam go tylko czekam az bedzie w tv :)
poslubionych armmi to wiem co to ale jakos mnienie ciagnelo do niego nigdy
smieje sie bo mam tydzien zajety w pn Amour dans le pre, wt dali Mentaliste teraz
sroda to o 22.30 Fringe, czw Master chef, jeszcze tylko w pt nic nie mam :lol: ale niedlugo ma byc Esprit Criminels tez uwielbiam, o dr House i Grey's anatomy nie wspomne ale ten ostatni to chyb a sobie sciagne i obejrze w kilka posiedzen :D

filmy, wasnie, jak Wam idzie ogladanie filmow po francusku? bo jak dobrze albo w miare to bede je ogladac z mysla o Was i jak bedzie cos fajnego to bede tu pisac

paulina, to ja trzymam kciuki za zero autosugestii i czysta prawde :D

planche obejrzalam w jardilandzie, swoja droga 40e roznicy w sklepie i w necie :lup: za model za 129e...

Odnośnik do komentarza

Wrocilysmy.
Moniq, bilety mozna kupic u kierowcy, ale tylko w busach a nie w tramwaju, ale spoko kupilysmy w dystrybutorze :)
Co do serialii to ja Fringe "przelecialam" jeszcze jak bylam w ciazy, teraze ten na TF1 jest za pozno, ja juz sie przekrecam na bok :) Znam zreszta i ogladam tylko to co leci na francuskich stacjach, jestem na biezaco, bo o tej porze jest juz w domu A. i to sa takie "nasze" chwile przed tv :)
Niestety co do seriali medycznych i programow kulinarnych odstaje od Was :) bo ....... szczerze nienawidze :) jak byl wtorek z Housem albo sroda z Grey's to ladowalam w lozku z ksiazka :) Topy, Mastery tez mnie "niet" , a zreszta co do TV to powiem Wam, ze majac porownanie z kanalami w innych krajach tj. w Pl czy w BE to wg mnie goruja czy raczej gorowala jak tam mieszkalam ta belgijska. Niby maly kraj, mniej odbiorcow, a oferta tv byla bogatsza w dobre filmy, reportaze, dokumenty itp oprocz calej masy sieczki jak wszedzie. No ale pogadac sobie moge, mieszkam tu i biore co daja :)

Paulina i jak samopoczucie? Moze to sila autosugestii? Oby! A Ty nawet nie mow, ze lubisz jak Twoje dziecko spi, bo ja UWIELBIAM i na imie mam "matka-egoistka" :) Moje dziecko laduje na drzemke codziennie o 14 i nawet mowy nie ma o protestach, bo to sa moje i tylko moje "2 godziny" w ciagu dnia, o ktore walcze jak o niepodleglosc ;) Przed drzemka i po "naleze" do Annabelle, wieczorem do A. ;) wiec o te 2 godzinki oczy wydrapie ;)

Dobra, ide sie szorowac, bo szalalam z Annabelle i jakimis obcymi dziecmi i jakims obcym tatusiem ;) na placu zabaw, wysypanym w polowie gruboziarnistym piachem, nawet nie mysle, co mamy z Annabelle w plucach od wdychania pylu spomiedzy ziarenek, ale co tam, raz sie zyje a zabawa byla przednia ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Jestem tu nowa właśnie podjęłam decyzję o wyjeździe do francji do mojego mężczyzny ,planujemy mieć dziecko zastanawiam się czy nie pracując we francji będą mi przysługiwały jakies swiadczenia ,lekarz czy może lepiej jeśli mi się oczywiście uda zajść w ciąże zostać i urodzić w Polsce tu pracuję i jestem zarejestrowana w jednej firmie od 10 lat.Do tego napewno chcę się zapisać we francji do szkoły językowej bo francuskiego nie znam wcale znam angielski ale chyba wiele mi to nie pomoże we francji.Jeśli możecie napiszcie coś o szkołach ,lekarzach będę bardzo wdzięczna.Pozdrawiam i czekam na jakieś informacje.

Odnośnik do komentarza

paulina, Kasia, milego pobytu w kraju, pozdrowcie PL ode mnie!

monika, witaj, nie czuj sie jakos specjalnie na celownku ale juz tyyyyyyyyyyyyyyyyyyyle razy o tym pisalsmy baaardzo czesto, cofnij sie troszke to na pewno znajdziesz, jak znajde chwile to przepisaze po raz enty te wszystkie info, bo to najczesciej zadawnae pytania

osobiscie nie mam pojecia o polskich swiadczeniach i tego co sie bardziej oplaca ale to zalezy glownie od sytuacji Twojego chlopaka we Fr, jesli nie jestes na jego karcie zdrowia w CPAM (securite sociale) to placisz za wszystko 100% a we FR to kupa kasy, dla pewnosci zawsze mozesz urodzic w PL ale zanim zajdziesz w ciaze, urodzisz i tutaj przyjeziesz to minie kupa czasu, czy aby na pewno o to chodzi?
proponuje w aalozeniu ze zachodzisz w ciaze i rodzisz w pkl, zapisac sie w Pl na francuski, na pewno bedzie latwiej zanim pojawi sie dziecko bo potem to juz kolowrotek :lup:

u nas ok, chlopcy przedszkole i szkola, wszystko ok, nauczycielki, przedszkolanki znam wiec jestem zadowolona bo bardzo dober w tym roku , chlopcy tez zadowoleni, jutro jade na forum association, rozejrzec sie czy przypadkiem Noas nie moglby juz zaczac pilki noznej no ale on ma tylko 5lat a to od 6 z tego cowiem, musze sie doinformowac
oza tym to podjade do Leclera, u nas 50% znizki na wszystkie tornistry wiec moniq sobie wymyslila ze na przyszly rok juz kupie za pol ceny, a co!
Natanek sie zgadza z pomyslem wiec jedziemy jutro po poludniu kupic tornister na przyszly rok :lol:

no a poza tym to zabiegana jestem, praca wrocila, natchnienie do scrapow tez, do tego album dla psiapsioly na 40ste ur przygotowac musze, mam niecaly miesiac, dzieci w formie, K pracuje wiec same wiecie, czasobrak :lol:

dotka, jak tam poczatek roku u Poldiego?

pati, szykujesz jakies urodzinki dla Annabelle?

kasia, paulina, korzystajcie!

co u reszty???

sciskam Was kochane!

Odnośnik do komentarza

Kasia, Paulina, jedzcie spokojnie, wypoczywajcie i z usmiechem tu do nas wracajcie!

Moniq, robimy male urodzinki, A. nawet daruje sobie polowe dnia targow, nie bedzie zadnej wielkiej biby :) ale prezenty, tort i inne lakocie obowiazkowe :)

Monika123, nie chce byc niegrzeczna i Cie zniechecic do bycia tutaj, ale popieram slowa Moniq ... wszystko jest we wczesniejszych postach, zacznij od poczatkowych postow i napewno znajdziesz interesujace Cie odpowiedzi a nawet smiem twierdzic, ze o wiele wiecej. A generalnie to wszelkie udzielenie odpowiedzi rozbija sie od pytania: czy Twoj mezczyzna jest FR czy PL i na jakiej zasadzie pracuje we Fr.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie!

Wlasnie napisalam dlugiego posta, juz prawie konczylam, dziecko mi sie obudzilo, chcialam szybciochem skopiowac w razie "w" i mi go wcielo!! Oj zla jestem, zla.

No nic, napisze tylko, ze nie bylo mnie czas dluzszy, bo weekendy mielismy zajete, brata mialam w odwiedzinach, restauracja sie kreci i tak na nic nie ma czasu. :36_11_1:

Moniq, bylismy w ktoras z niedziel w La Rochelle i moj J stwierdzil, ze skoro tam pojechalismy na jeden dzien to i do Tour mozemy! Wiec planujmy kochana jakas niedziele, poki chlop chetny!! :)

Kasiu, chyba nie pisalam, gratuluje odstawienia Martusi. Mam nadzieje, ze laktacja sie skonczyla a Tusia uznala za normalne, ze mama nie daje cyca. :15_5_16:

Pati, kazda chyba mama lubi jak jej pociechy spia. Ja uwielbiam jak moje 3 chlopaki spia. Nikt wtedy nie placze i nie zrzedzi! ;)

Paulinka, Marmi, odpoczywajcie w PL, korzystajcie z pomocy przy dzieciach! Nabierajcie sil...

Chcialabym napisac wiecej, ale uciekac bede do lozka. Kilka juz razy zaczelam do Was pisac, ale moje chlopaki nauczyly sie wylaczac komputer i niestety za kazdym razem jak siedze przy kompie to ich ten przycisk przyciaga. :noooo:
A teraz sama sobie zawinilam:36_2_24:

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44js481mizv.png

Odnośnik do komentarza

witam

martus, do ciebie pisze szybciutko, oczywiscie ze sie pisze na spotkanie niedzielne!! na razie nie mam nic zaplanowanego ani 23go ani 30go wrzesnia, potem tez nie, przynajmniej na razie wiec planuj i mow kiedy chcecie przyjechac! i czy tylko na sama niedziele czy moglibyscie np przyjechac w sobote wieczorem i zostac na noc czy tylko na sama niedziele? pewnie z restauracja za bardzo nie mozecie sobie pozwolic na wolne no ale pisz jak zaplanujesz!!
Kasia, moze i Wam by sie udalo wtedy przyjechac po fotelik, kto wie...

poki co uciekam zasmarkana :lup: do pracy z powrotem,
buziaki dla wszystkich

Odnośnik do komentarza

Witam po powrocie z wakacji :)
Udalo sie nam naszym busikiem pojechac czesc planowanej trasy bo Bretanie sobie odlozylismy na przyszly rok i tak przejechalismy od Verdon do Biarriz przez Aarcachon i okoliczne wioski rybackie , obzeralismy sie ostrygami prosto z oceanu i podziwialismy widoki.
Po powrocia czekala na mnie niespodzianka, az dwie szkoly jezykowe wyslaly mi wezwanie , kurcze rok temu na to czekalam a tu prosze jak sie francuska administracja obudzila .
W kazdym razie ide we wtorek na spotkanie i dowiem sie czy bede codziennie chodzic na kurs czy tylko kilka razy w tygodniu .
Poldek zaczal przedszkole z lekkim poslizgiem ale spoko, myslalam ze bedize placz a tu wrecz przeciwnie, maja nowa pania, jest w przeciwienstwie do tej poprzedniej mlodsza i bardzo mamusiowata i milutka i moje dziecko chyba ja polubilo. O d poniedzialku bedzie zostawal do 16:30 bo inaczej nie nadaza z programem nauczania (hahahaha) . Mysle skad wytrzasnac jakis tani i cienki spiwor bo sredniaki u nas jeszcze robia sjesty, podejrzewam ze Poldi nie zasnie ale nigdy nie wiadomo co bedzie jak zobaczy inne dzieci spiace.

Poza tym Moniq mam pytanie glownie do ciebie bo twoi chlopcy spia juz w normalnych lozkach, jaki materac kupilas? Musimy zmienic materace u nas i u malego i zastanawiam sie czy jest sens kupowac cos drogiego dla czterolatka czy lepiej taki zwykly z gabki i za np.5 lat zmienic na cos solidnego.
Ceny sa masakryczne a ja nie wiem czy warto, sama mam materac z Ikei juz jakies 7 lat i teraz zaczynaja nam obojgu dokuczac plecy i widac ze sie wglebienia porobily, w sumie 7 lat to nie rok a podobny w Ikei widzialam za stowke ...

Paulina , Kasia bawcie sie dobrze :)

Zimno sie zrobilo az nienormalne mi sie to wydaje przeciez wrzesien dopiero sie zaczal .
Nawet nie chce mi sie dzis nigdzie wychodzic i Poldi zamecza puzzlami .
Zmykam, zajrze pozniej , pa :)

Odnośnik do komentarza

Monia, kurcze ale szybkim terminem rzucilas! ;) Dzieki kochana za gotowosc, zaczniemy myslec i sie dogramy. Jak Kasia skonczy chorwackie balangi to moze dolaczy sie do planowania. Sobota wieczor raczej nie wchodzi w gre, wiec bierzmy pod uwage tylko niedziele, a w maju jak jakis jour feriee wypadnie w poniedzialek to wtedy mozna pomyslec o 2 dniach. Jak na razie powiem tylko tyle, ze w ta niedziele mamy chrzciny siostrzenicy meza, wiec obiecalismy sobie ze za tydzien nigdzie sie nie ruszamy. Padam na pysk, ale dwa ostatnie tygodnie zapiep...smy jak male robociki. :)

Uciekam konczyc odkurzanie i moze uda mi sie na chwile odsapnac, bo wieczor zapowiada sie "busy" (kurcze to slowo jakos pierwsze przychodzi mi na mysl, jesli macie polskie lub francuskie odpowiedniki to pomozcie).
Buziam wszystkie bez wyjatku!! :*

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44js481mizv.png

Odnośnik do komentarza

witam

marta, hihihihi zarzucilam data bliska bo pisalas ze poki malz jest zdecydowany to trzeba korzystac :lol:
ale wszystko jedno moze byc i za dwa miesiace :D

dotka, co do materaca, osobiscie powiem ze lekkie gabaryty moich dzieci nie zmotywowaly mnie do zakupu jakichs drogich materacy, ja kupowalam rownoczesnie co i lozko w laredoute i powiem ze na oko materace sie nie odksztalcily i chlopcy spia dobrze i na kregoslup nie narzekaja :) a i moja mama ktora ma problemy z kregosluem przez tydzien spala na lozku Natanka i spala wysmienicie :)

co do materaca jako takiego, mowi sie ze trzeba go zmieniac co 10 lat maximum, a jesli byl sredniej jakosci to troche czesciej, moj ostatni mial wlasnie 11 lat i byl czas najwyzszy go zmienic ale kosztowal mnie wtedy niewiele i wiem ze nie patrzylam na jakosc jak go kupowalam

martus, co do busy to we Fr sie czesto overbooké mowi :lol: albo pris albo occupé po prostu :)

zaliczylam juz jeden pchli targ, za chwilke jade na drugi z Noasiem a potem w ramach odchamiania dni otwarte du patrimoine (dorobku kulturowego czy jak to tam zwa po pl) jedziemy do bazy wojskowej tzn na lotnisko z chlopakami bo Noas od dawna chce samoloty z bliska zobaczyc, jak beda miec sile i motywacje to muzeum historii naturalnej moze tez zaliczymy :)
milej slonecznej niedzieli, to chyba juz ostatnie podrygi lata...

Odnośnik do komentarza

Wpadam z gratulacjami dla Pati :) spokojnych 9 miesiecy! :36_3_19:

Wrocilismy ze spaceru, ale mi doskiwiera miednica, odpoczne troche za nim wezme sie za jakies gotowanie :)
Paulina, Kasia wrocilyscie z wakacji? czy jak.. nie mam kapltenie rachuby czasu. Jakos tak mi uciekaja, dni, tygodnie w mgineniu oka, ze co wpadam, to ktos wyjechal albo wrocil kampletnie nie lapie :D
Monique, Lecler maja dobre ceny, jak mieszkalismy w Tresserve to przewaznie tam robilismy zakupy teraz glownie carrfour bo blizej od czasu do czasu Asuchan.
No i fajnie, bedzie miec juz plecak na przyszly rok :) Ja tam sie nie cackam jak jest jakas okazja, znizka to czemu nie skorzystac.
Ja zamowilam mojemu H. na zalando 2 pary butow do pracy, zobaczymy czy mu sie spodobaja, a zamowilam bo byla wlasnie jakas przecena, :)
Uciekam cos przekasic, buziaki :*

Odnośnik do komentarza

Monis, moj m powiedzial, ze 30.09 moze byc, ale jak chcesz to poczekamy az Kasia sie wypowie, to moze "upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu"! ;)
Poza tym to powiem, ze padam, dzisiejsze chrzciny mnie dobily i zaraz uciekam spac, bo nawet siedziec nie moge tak mnie wszystko boli. Nie wiem czy to starosc czy przepracowanie. :lol:

Karina, mi tez dni, tygodnie, miesiace uciekaja, nawet nie wiem kiedy. Nasza restauracja ma juz rok!! :) Tak ten czas szybko leci.
Mam nadzieje, ze Twojemu buty sie spodobaja. Moze tez zajrze na Zalando. :) Tylko, ze ja bardzo nie lubie zakupow przez internet. Musze pomacac, poprzymierzac. A zwlaszcza buty, bo moja noga to pomiedzy rozmiarami i rzadko moge dopasowac. :(

Dobra, lece spac.:*

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44js481mizv.png

Odnośnik do komentarza

Czesc:)
Wczoraj plywalismy lodka po rzece i wieczorem juz nic mi sie nie chcialo wiec zagladam dopiero teraz.
Jak Poldi wroci z przedszkola po poludniu pojedziemy chyba zerknac w Ikei, z tym materacem musze cos wybrac , w But byl fajny taki:
Matelas 90 x 190 cm DUNLOPILLO KISS - Matelas BUT

Poza tym za niecala stowke maja taki zwykly z gabki , reszta tych tanszych troche za cienka mi sie wydaje , mamy tez magazyn niedalek domu gdzie robia taka gabke i tna na wymiar co sie chce, materac dla Poldiego mieliby od 97 euro ale ten w But ma chyba lepszy pokrowiec .
Badz tu czlowieku madry, nie chce wydawac fortuny, na nasz materac zreszta tez bo jak Moniq mowi za pare lat trzeba bedzie zmieniac , poza tym pomyslcie jakie mialysmy lozka jako dzieci, nie wiem jak wy ale ja spalam na takim rozkladanym tapczaniku naroznym ze skrzynia na posciel, wtedy to byl hit a materacem bylo gabka na desce i jakos krzywa nie jestem.

Fajnie macie ze spotkaniem, ja jutro ide na spotkanie w sprawie kursu i jesli nie bedzie to szkola codzienna to moge szukac jakiegos zajecia bo ta druga szkola o ktorej pisalam jest codziennie przez 5 miesiecy.

Karinko sorki ze milcze co do przyjazdu do Lyonu ale na razie mamy 1 auto i do tego ciagle cos mi krzyzuje plany, mam nadzieje ze jakos sie kulasz z brzuszkiem, najgorsze upaly masz za soba co nie jest bez znaczenia zwlaszcza na koncowce ciazy.

Odnośnik do komentarza

Dotka co do materacy to ikea bedzie miala taniej ale u nas to musialbys jechac na poludnie od Lyonu kolo Saint Priest az. Albo w conforamie, co? tam maja bardzo tanio.

Jak Ci sie nie spieszy to zamow przez neta bedzie na pewno taniej, tu masz pare linkow:
Matelas roulé mousse Polyuréthane 90x190cm MENIL port offert
SOMBED MATELAS MOUSSE PRIMUS - 90 X 190 CM + OREILLER 60X60 CM OFFERT acheter comparer prix discount promotion
Matelas 299 ressorts CLUB 19cm port offert
Matelas mousse 90x190 - COMPY - Matelas 1 personne - 294966
Matelas mousse confort ferme Reverie | La Redoute

Marta, rzezywiscie z romiarkowa troche ciezko wcelowac tak przez neta, ale moj H. ma jeden rozmiar jesli chodzi o buty do pracy, wiec tu nie ma problemu. Natomiast jak kupuje jakies takie do chodzenia na codzien to wtedy mierzy, bo to jest juz roznie. No i teraz nie ma zadnych wyprzedazy :( ostanio kupilismy dla niego z San Maria, myslalam, ze to dobra firma byly przecenione z 80e na 50euro a tu klops podeszwa mu pekla, skora sie odkleijla.. a buty maja ledwo co rok czasu!
Tak wiec za jednym zamachem zamowilam juz mu 2 pary. Bedzie testowac i zobaczymy, chociaz moj H. sam sie przyznaje , ze jest niszczyciecielem butow ;) Jedyne buty ktore ma juz ze 3 lata to trepy do chodzenia w gory :D A tak to rok max 2lata i smietnik :)
Dodtka, nic sie nie dzieje ze spokaniem, my dalej mamy rozwalona kuchnie ... tak wiec ile to juz prawie 3 miesiac czekam na ukonczenie! 3 razy odmawial przyjsca: 2 razy musial jechac do szpitala, cos mu tam wypadlo, tak wiec bardzo zaganiany jest ten pan az mnie juz to meczy! zostala mu tylko jedna szafka do zalozenia ktora dalismy do zwrotu i listwa na dole. Podejrzewam ze w jego tepie to ja wczesniej urodze!! grrr, tak wiec jakby ktoras z was myslala o kuchni w but to odradzam! Meble, fajne i w miare dobrej jakosci, ale jakbyscie sie decydowaly na montaz z buta to nie polecam!
Uciekam, po za jakies pol godziny przychadza pracownicy montowac gniazdko na balkonie, ktore oczyswicscie powinno byc przy odbiorze mieszkania, i im sie przypomnialo teraz, ze beda wszystkim w calym bloku montowac gniazdka..
buziaki :*

Odnośnik do komentarza

Hello, zeby mnie sie tak chcialo jak mi sie nie chce, to zycie byloby latwiejsze :) Taaaki mnie len dopadl, ze az trwoga ;)

Dotka, ja mam materac 3 lata temu kupiony we FLY, nie byl to jakis luksusowy zakup bo razem w podstawa pod materac wszystko kosztowalo cos kolo 400 euro i jesli mam byc szczera to poki co sprawdzil sie calkiem dobrze; Jak bylam w ciazy to przeciez spalo na nim zywe 160 kg ( A. 80 i ja drugie tyle ;), nie ma ani odksztalcen ani wgniecen, zadne z nas nie bola plecy po nocy, ale faktem jest ze przy kazdej zmianie poscieli obracam go na rozne strony, bo jednak A. jest ode mnie 30 kg ciezszy i jego strona jest zawsze narazona na ewentualne wklesniecia :) A tak jak go od czasu do czasu obroce to sie wszystko wyrownuje. Tez jestem zdania, ze nie ma sie co napinac i wywalac kasy na cos co i tak sila rzeczy nie jest "na amen"

A tak sie Was zapytam dla wlasnego swietego spokoju... myslicie, ze wypijanie od 2 do 3 filizanek Senseo Classic z mlekiem to za duzo ? Jak bylam w ciazy z Annabelle to chleptalam kawe do samego konca, ale to byla rozpuszczalna lura, bo nie mialam senseo i teraz tak mysle, czy aby senseo nie jest za mocne, mimo ze to nie espresso to jednak mocniejsze ... Mierzylam sobie cisnienie i mam takie, ze sie zastanawiam czy ja zyje ... 80/40 wiec niby kawe moge, ale ...
Ide w czwartek do rodzinnego, bo mimo paru testow jeszcze nie dotarlam do zadnego lekarza i fachowego potwierdzenia mojego stanu :) A swoja droga to jest zadziwiajace jak sie zmienia podejscie do drugiej ciazy ... u mnie to totalny luz, graniczacy z ignorancja, a z Annabelle od samego poczatku sie "puszylam" jakbym byla jedyna baba w ciazy na calej planecie i miala misje do wypelnienia :)

Karina ja tak jak Marta nie bardzo lubie zakupy przez internet, ale po zakupie butow Guess na Zalando, juz chyba z 5 par tam kupilam i zdazylam zauwazyc, ze Zalando znacznie bardziej dba o jakosc przesylki jak Sarenza. Ich pudelka sa zawsze parokrotnie zabezpieczone, a z Sarenzy dwa razy dostalam pogniecione opakowanie i wklesniecie na bucie. Niby zadne halo, ale jednak ...

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny, Karina my tu tez Ikei nie mamy , trzeba jechac do st Priest wlasnie ale moj ma dzis rdv w tamtej okolicy i zgarnie nas z przedszkolnego podworka .
Pati ja wlasnie tez mam takie podejscie ze nic nie jest wieczne, moj stary materac z Ikei rowniez przezyl moja ciaze i ponad 150 kg jakie w dwojke dawalismy, wytrzymal 7 lat ale teraz czujemy juz sprezyny i druciki je laczace a poza tym jak zmieniam posciel to widze dwa doly na zwloki :D

Moje dziecko dzis pierwszy raz do 16:30 w przedszkolu jest , ciekawe czy bedzie spal ...

Pati ja bym kawe ograniczyla bo jesli nawet teraz masz cisnienie ok to moze ona sie przyczynic do nadcisnienia pozniej , mam znajoma z nadcisnieniem ciazowym i cc w 6 mc .
Ciesze sie z twojej fasolinki , oby 9 miechow szybko zlecialo i bylo spokojnie i zdrowo.

Ja tez polecam Zalando, na moje zadupie zamowienia przychodza w 3 dni, zawsze dobrze zapakowane, zwrotow jeszcze nie mialam okazji robic ale zamawialam juz buty i ubrania i jestem bardzo zadowolona bo ceny jak w sklepach a za przesylke nie placissz wiec wychodzi taniej bo do sklepu trzeba jeszcze dojechac i caly dzien lazic i wybierac .

Musze pozrzedzic...
Na naszym wyjezdzie przez 3 tygodnie glownym srodkiem lokomocji byl rower, 2 razy pozwolilam sobie na loda i raz na mc donalda, codziennie jadlam 3 posilki bez podjadania, duzo salaty, chude mieso, wieczorami czesto ostrygi no i winka troche bylo (ale bez przesady) i myslalam ze schudne a tu 3 kg na plusie, waly na brzuchu,cellulit i deprecha :(
Czyzby efekty po Dukanie ?

Ide zaraz troche poprasowac ,zajrze wieczorkiem, jutro to spotkanie organizacyjne przed kursem bedzie chyba dlugo trwalo wiec pewnie tez wpadne wieczorem albo poznym popoludniem .

Odnośnik do komentarza

patricia2010

A tak sie Was zapytam dla wlasnego swietego spokoju... myslicie, ze wypijanie od 2 do 3 filizanek Senseo Classic z mlekiem to za duzo ? Jak bylam w ciazy z Annabelle to chleptalam kawe do samego konca, ale to byla rozpuszczalna lura, bo nie mialam senseo i teraz tak mysle, czy aby senseo nie jest za mocne, mimo ze to nie espresso to jednak mocniejsze ... Mierzylam sobie cisnienie i mam takie, ze sie zastanawiam czy ja zyje ... 80/40 wiec niby kawe moge, ale ...
Ide w czwartek do rodzinnego, bo mimo paru testow jeszcze nie dotarlam do zadnego lekarza i fachowego potwierdzenia mojego stanu :) A swoja droga to jest zadziwiajace jak sie zmienia podejscie do drugiej ciazy ... u mnie to totalny luz, graniczacy z ignorancja, a z Annabelle od samego poczatku sie "puszylam" jakbym byla jedyna baba w ciazy na calej planecie i miala misje do wypelnienia :)

Pati Ja przyznaje sie z reka na sercu, ze jestem kawocholikiem :) Bylo mi bardzo ciezko przestac pic kawe. I mimo, iz lekarze mowia i w tym moja gin, ze 1-2 mozna pic dzienie, to ja odstwailam, bo jednak te substancje przenikaja do malenstwa. Tak wiec pierwsze tygodnie czulam sie jakby tak ktos pozadnie mlotem mnie tapnal :) Zero energii!, nie moglam normalnie funkcjonowac. Mam podobne cisnienie jak Ty, wiec kawa byla dla mnie wybawieniem. Pozniej troche mi przeszlo, i teraz pije ricore, ktore zawiera cos okolo 38% kofeiny, tak aby troche oszukac swoj organizm. No ale cisnienie dalej w okolicy moze setki. W ciagu calego okresu wypilam chyba z 5 kawe moze? nie wiem,nie pamietam, ale generalnie nie pije. Kawa wyplukuje sporo witamin z organizmu i to bylo rowniez powodem dla, ktorego zrezygnowalam.

A tak co do plci masz moze jakies przecucia? :) chcialabys chlopca, dziewczynke? :)
Bedziesz zapisywac sie do szkoly rodzenia?

Odnośnik do komentarza

hello

fajnie ze wraacie do pisania, szkola sie zaczela, rytm wraca to i my bardziej tez

pati, ja za to z kawa za pan brat i w ciazy rowniez, ja wychodze z zalozenia ze to zadne narkotyki, pilam slabsza wiec np z senseo mozesz te slabsza "sniadaniowa" kupic i bedzie,
ja pilam dwie kawy dziennie, troche bardziej zalane woda ale pilam i dobrze sie odzywialam, mysleze jak jesz co trzeba to nawet jesli kawa wyplukuje troche witamin to przeciez jem ich pod dostatkiem zeby starczylo i dla dziecka, mama sfrustrowana tym ze nie moze kawy pic to tez dla dzidzi nie najlepsza sprawa :) no ale moje zdanie i nie trzeba sie zgadzac ;)
poza tym to widzisz, zawsze sie to mowi przy drugiej ciazy, totalny luzik :D zero stresu (albo jest inny) ze ciaza ze olaboga i ze trzeba chuchac i dmuchac, mnie podoba sie takie podejscie i tak trzymaj!!!

dotka, 3kg in plusss? nie jestem przekonana czy to skutek dukana, bo jesli byl rower i bez specjalnego przejedzenia to raczej wszystko zrownowazone, nie wiem dlaczego tyle Ci wrocilo, co innego jak jest czas bez ruchu bez sportu... ale moze teraz przy powrocie rytmu "szkolnego" wszystko sie unormuje?
ja w sierpniu tez troszke przytylam ale juz od tygodnia troszke mi poszlo, powrot do pracy, bieganina szkolna swoje robia :) szczypiorek ze mnie nie bedzie ale choc 1-2kg mniej to sie bede cieszyc :)

veoh, dotka, pati, ja to sie nie znam ani na zalando ani na sarenza, nie kupuje butow w necie, ubrania owszem, jakos mi latwiej ale buty nie bardzo, no chyba ze moge je przymierzyc w realu a potem kupic taniej w necie..... ale sobie zapamietam w razie czego....

marta!! co do odwiedzin 30go, mnie wsio rawno, poczekamy moze na Kasie, a nuz by mogla przyjechac, jeszcze mojemu K nic nie mowilam ale lepiej go nie straszyc wczesniej, bedzie mial czas sie bac :D z Twoim malzem sobie pogadaja moze o czyms, w prawdzie nie ta sama grupa wiekowa ale moze wspolny temat znajda :lol:
a z ciekawosci tez bo mi sie przypomnialo, robiliscie na nowo jakis tydzien polskiego jedzenia w restauracji czy nie wznowliscie doswiadczenia od tamtego razu?

piekna pogoda jeszcze jest, korzystamy z ogrodu ile wlezie, chlopcy wlasnie sie kloca o pilke :lup: wiec ide interweniowac :)

wczoraj objechalam 3 brocantes, kupilam sobie tunike i dwie koszulki za 1e wszystko, gre planszowa dla chlopakow i oni tez sobie pokupili jakies tam pierdolki (pokemony i bakugany) za pare groszy, po drodze bylismy w bazie lotniska wojskowego, srednio interesujace ale warto bylo mimo wszystko, za rok pojedziemy gdzies indziej, chlopcy beda starsi to moze i wiecej zainteresowania wykarza.... (i cierpliwosci)

pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...