Skocz do zawartości
Forum

Francja


Rekomendowane odpowiedzi

mona, mam maly cyfrowy aparat, Pentax optio s12, od zawsze jestem wierna tej firmie, nie mam lustrzanki
obrabiam je w photofiltrze :)

co do palaczy, moj K tez pali, tylko na zewnatrz odkad sie znamy :)
a jesli chodzi o diete, ja tez schudlam jak zaczelam pracowac, moja praca tez nie nalezy do najlzejszych, kolacji wieczornej sobie nie odpuszczam bo to jedyny moment rodzinny gdy jestesmy we czworke przy stole :)

Odnośnik do komentarza

Wyslalam Ci maila, dziekuje za pomoc, jutro sie poglowie jak to robi na tym fotosiku, bo teraz mam dziki, plemienny wrzask, jakby ja ktos obdzieral ze skory, mowa o Annabelle, drze jape juz 10 minute tylko dlatego, ze ja pisze na komputerze a nie robie gili gili w jej smierdzace nozie... ona mnie kiedys wykonczy, ale teraz to leci lotem koszacym do lozka, pa pa! Milego wieczoru!

ps.
Si, si, si jestem blondyna, czasem nawet bardzo ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

paulina młyn w trakcie negocjacji, chałupa co tam stoi jednak całkiem do przerobienia, bo okazuje się, że są w niej dwa oddzielne mieszkania, do tego "garaż" na dwa 19. tonowe tiry, magazyn i sam młyn który jest z całym wyposażeniem maszynowym, datowany na koniec 16 wieku i przestali go używać dopiero w 1982 roku! pójdziemy obejrzeć ale sama nie wiem czy warto się w to pakować, tym bardziej, że nie chcemy tu zostać na zawsze tylko na max 10 lat. No i czy ja chcę być młynarzem? Bo jak to takie gotowe do pracy do szkoda wybebeszyć i zaprzepaścić spuściznę tylu generacji młynarzy... Poza tym teraz to chyba dobry biznes taka bio mąka... Chleby wydziwiane piekę sama właśnie w maszynie (kupiliśmy w lidlu za 34€ chyba 3-4 lata temu) kupujemy zapas mąki u Niemca - orkiszowe, graham, razowe itp i z tego robię mieszanki. Uwielbiam bagietki ale muszę mieć od czasu do czasu też normalny chleb w domu, tak jak u moniq przychodzi to u mnie falami.

mona ja odświeżaczy nie lubię, uważam to za zbędną chemię, bo czym innym to jest? wolę wywietrzyć i postawić jakieś suszone mieszanki nasączone olejkiem (teraz w ciąży to już w ogóle o niczym mowy nie ma, nawet zapach płynu do prania mnie doprowadza do mdłości) Super, że w pracy lepiej, oby tak dalej. A papierosy nijak się mają do dziury ozonowej ;) Jak na moje oko to bardziej efekt cieplarniany, bo zwiększa emisję CO2 do atmosfery.

pati, paulina widzę, że nasze dziewuszyska dzisiaj równo dały czadu. Ja ledwo wytrzymałam. o 15:30 miałam kryzys chciałam po m dzwonić, żeby przyjeżdżał bo ja już rady nie dawałam. Słowo daję, jakby się ktoś sąsiadów zapytał, czy u nas wszystko ok mogliby śmiało powiedzieć "oj ta matka to chyba maltretuje to dziecko, tak się ta mała wydziera". 10 razy urządziła mi histerię jakby ją ze skóry obdzierali, po pół godziny co najmniej za każdym razem uspokajania szlochów i lamentów. No myślałam, że zejdę. I to żeby powód miała - raz, że t shirt jej ubrałam z puchatkiem a ona chciała z sową (brudny jak ja cię nie mogę i do tego to pidżama...), raz, że chciała jeść przy małym stoliku a zasada u nas, że je się przy dużym stole (poszłyśmy na kompromis i zjadła przy dużym stole ale na normalnym krześle nie w krzesełku i jakoś dało radę), raz, że jej pieluchę chciałam przebrać, raz, że nie chciałam jej po schodach na rękach wnieść itp itd. Chyba bunt dwulatka pełną gęba. No i jak tylko "nie" usłyszy to od razu płacz. Oby do jutra popołudnia i weekend będzie...

blondi dzięki za papierek dostarczony za pośrednictwem Kasi :D Ciekawa jestem ile nam by dali.... Tak na marginesie to nawet nie zaczęliśmy myśleć o kredycie. Może się okazać, że super dom znajdziemy a nie będzie czym za niego zapłacić ;) Lecę się relaksować... albo spać.... do jutra!

http://davm.daisypath.com/xBmDp1.pnghttp://lb4m.lilypie.com/nxkUp1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/xBDXp1.png

Odnośnik do komentarza

No i Marmi mi przypomniałaś że miałam się w kwestii odświeżaczy powietrza wypowiedzieć. Też jestem zdania, że to zbędna chemia do wdychania. Ja korzystam z odświeżacza który chyba się zwie rattanowy, flakonik z olejkami do którego wkłada się patyki i to pachni sobie. O taki o Iba Fragrances Design Room Fragrance Diffuser For Sale in Dublin. Buy Home Decor Bardzo Wam go polecam, starcza na kilka miesięcy, zapach jest delikatny mało drażniący, zawiera bio olejki, ale głównie chodzi o to że mym skromnym zdaniem jest po prostu ładny. Ja kwiatków suszonych nie lubię bo kurz zbierają a jestem zbyt leniwa by je czyścić. W kwestii jeszcze ekologicznych odświeżaczy to podobno bardzo dobrze działa soda oczyszczona z dodatkiem olejków eterycznych. Nie wiem, nie próbowałam jeszcze, ale kieliszek sody mam w lodówce i śmierdzące sery nam niestraszne, bo soda ma właściwości neutralizujące zapachy. Działa też na śmierdzące buty, czy dywan czy np kanapę po psie - posypać na noc i rano odkurzyć. Proszę bardzo, mogę być ekomamą w dzień dobry tevenie ;) Ja to przyznam się iż ogólnie staram się jak najmniej chemii w domu używać.

Marmi piszesz o wybuchach Zosi i mi się przypomniała scena jaką bratanica (baj de łej także Zosia) urządziła mojej mamie w sprawie mycia rączek, na co podchodzi do 2letniej płaczącej bratanicy jej 4letnia siostra i mówi: w tej chwili się uspokój bo Cię nie rozumiem i nie mogę Ci pomóc, nie wiem dlaczego płaczesz. Jak się uspokoisz to mi powiesz co się stało.

:noooo:

Jeszcze tylko dodam że w sprawie kredytu pani w banku powiedziała T że lepiej szybko się decydować bo niedługo oprocentowanie może iść w górę.

http://davm.daisypath.com/1a7Op2.png http://lb2m.lilypie.com/I0Iip2.png http://lbdm.lilypie.com/UfElp1.png

Odnośnik do komentarza

Wow, to dwulatki dzisiaj daly popalic.
Sasiedzi tez na pewno mysla, ze jestem tyranem dla mojego dziecka. Mam nadzieje, ze szybko zrobi sie cieplo i bedzie mozna wiecej z nia wychodzic. Bo dzisiaj bylysmy 40 minut i strasznie zmarzlysmy.

Wczoraj cos jej tlumaczylam, ona pila sok marchwiowy z bidonika, ja tlumacze, tlumacze, ona sie na mnie patrzy, pije i nagle mi plujla tym sokiem.... to co ja mam zrobic w takim momencie, przeciez to czlowieka szlag trafia? Historii roznych jest mnostwo, wiem co przezywacie i jestem z Wami, diabelskie dwulatki i my z wyczerpanymi zapasami cierpliwosci, a to chyba dopiero poczatek. Aaaa, gdzies slyszalam, ze mamy trzylatkow sa juz szczesliwe, usmiechniete i zadowolone ze swoich pociech.... kiedy to bedzie.

Oprocentowanie raczej pojdzie do gory, zbliza sie kolejna faza kryzysu, oznacza to rowniez spadek cen nieruchomosci. Banki beda bardzo ostroznie udzielac kredytow. Czasami o tym czytam, zreszta my tez caly czas o tym marzymy, musimy byc na biezaco. I Kasiu jakby co to nie bojcie sie negocjowac i to ostro. A noz sie uda.

Marmi z tego co piszesz, to ciezka inwestycja, a gdzie chcecie sie przeniesc za 10 lat, moze do Lille? Chociaz pewnie na poludnie, co?

Ide, spac, bo pewnie jutro znowu wczesna pobutka. Buziaki.

Odnośnik do komentarza

widze ze tu ostro o kredytach itp
tak, oprocentowania pojda w gore jak nieruchomosci spadna, tak zeby zawsze bylo drogo :lup: banki ostroznie daja kase choc z tymi 33% to tez troche pic na wode, zalezy od doradcy i od calego dossier

a jesli juz chodzi o same banki, mamy kilku znajomych ktorzy podpisali w Banque Tarnnaud i w Credit Agricole, ponoc obecnie sa najlepsi w taryfach, ale to tylko z tego co mi doniesiono :)

kochane, czy mamy trzylatkow takie usmiechniete to ja nie wiem, ja np nie znalam zadnego kryzysu dwulatka, za to teraz mam takiego 4.5 latka ze szok, na nie reaguje fala placzu i zlosci, wlacznie z trzaskaniem drzwiami, za co pieknie jest ukarany ale i tak rozpoczyna na nowo na drugi dzien
zakaz czegokolwiek jest kwitowany "jestescie niedobrzy, nic mi nie wolno", rece skrzyzowane i naburmuszony, do kata, na schody czy inna kara wykonana przykladnie zeby moc na nowo komedie rozpaczac :D niech zyja czteroipol latki!!!! :sofunny:
a prawie osmiolatek zaczyna mi jakis okres przed nastolatni i juz wymiekam, co to bedzie za dwa lata :lup: :sofunny:

marmi, masz te sama maszyne co i ja, tez 3/4 lata temu w lidlu kupilam i spisuje sie na medal :) make kupuje w lidlu te z ziarenkami slonecznika albo wiejska, do grahama to u nich kupujesz? ja po make jezdze tez do bio coop albo innego sklepu bio,

dobra, obejrzalam wlasnie z K fajny film L'agence (ajustement departament czy jakos tak po angielsku) z M Damonem, lubie takie klimaty choc w srodku troche za wolno bylo ...

zmykam, jutro ostatni dzien pracy, czekam na week end zeby troche odespac bo wszystkie nocki zarwane konkretnie ostatnio i czas nadrobic senne zaleglosci nieco, inaczej bede wygladac jak zombie tym bardziej ze u mnie zadne tusze czy podklady nie wchodza w rachube, nic nie uzywam poza zwyklymi kremami :lol:

buziaki

Odnośnik do komentarza

moniq grahama kupuję w realu w Niemczech, w lidlu też te mieszanki mają super, ale z czasem wolę sama mąkę wymieszać i dobrać, o taki ze mnie eksperymentator :D to masz ogólnie zbuntowane chłopaki, bunt 4,5 latka pewnie gorszy niż bunt dwulatka bo lepiej potrafi odpyskować.

paulina za 10 lat kierunek "bardziej na południe" ;) marzy nam się Grenoble albo okolice Lyonu ale to zobaczymy. Mamy trzylatków szczęśliwe? Czekam na to... tyle, że ja wtedy będę miała póltora-roczniaka w bonusie czyli bunt dwulatka od nowa ;) Wychodzę z założenia, że spokój taki prawdziwy najprawdziwszy to będzie jak się latorośle z domu wyprowadzą, ale jeszcze mi do tego nie spieszno ;) Z sokiem akcja nieziemska, sama nie wiem jak bym zareagowała... wiem, że na moją Zosię na przykład krzyki wcale nie działają, jak ją ignoruję to w miarę jakiś efekt z tego uzyskuję, ale to też nie zawsze.

kasia "miam miam" dobre :smile_move: Zosia do dziś tak woła ;)

u nas szpital w domu, Zosia dziś od rana marudna, a chłop do pracy nie poszedł bo całą noc miał jakieś sensacje żołądkowo-jelitowe, lecę bo już młoda jojczy, ze coś nie tak. oszaleję dziś z nimi obojgiem...

http://davm.daisypath.com/xBmDp1.pnghttp://lb4m.lilypie.com/nxkUp1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/xBDXp1.png

Odnośnik do komentarza

Kasia dziekuje ze wstawke ze zdjeciem,mam nadzieje, ze sie przyda, no i jakby co to A. moze pomoc, bo korzysta z rego samego oprogramowania co banki :)

Marmi, szczerze Ci powiem, ze mnie przerazalby ogrom roboty z taka inwestycja i zapewne niekonczace sie wydatki, a jak jeszcze nie jestescie pewni czy osiadziecie tam na stale to juz w ogole!

Dziewczyny co Wy tu straszycie buntem dwulatka, moja jeszcze nie ma 1,5 roku a potrafi czlowiekowi mozg i nerwy na druga strone wywrocic. Najgorsze jest to, ze im bardziej ja jestem zla tym mocniej ona sie wydziera i ... do mnie tuli!!!! czym mnie rozbraja i zmiekcza serce :) Wczoraj dala 20min koncert a chciala tylko zebym przestala pisac na komputerze i ja "ukochala" to jak tu byc zlym? Uwielbiam to moje dziecko, ona to wie i wie jak mnie podejsc, zebym sie z dyscyplina minela na rozdrozu :)

Paulina, ja bym Mili zabrala wtedy sok, bo skoro pluje, to nie ma picia : ) a najlepiej dawaj jej wode ;) A tak przy okazji to sie zapytam czy Wam dzieci pija soki ? Moja nienawidzi ani soczkow ani herbatek, tylko woda do picia, co mi pasuje, bo im mniej ma cukru tym lepiej, ale z drugiej strony jak tak zimno na dworze to bym jej dala jakis cieply rumianek do picia, ale ona nie trawi plynow, ktore maja smak i sa cieple, dziwne, nie?

Doti, a ja do Ciebie-specjalistko od kosmetykow ;) Pisalas o podkladach, a ja bede na dniach szukac, mowisz, ze Estee Lauder albo Diorskin fajny? Szukam czegos juz na wiosne, kryjacego, ale nie ciezkiego, nie mam klopotow ze skora, ale ilekroc mam tu kupic cos czego nie milalam, to sie boje, ze wywale kase a wyladuje w koszu, a mimo wszystko chcialabym cos nowego. Wiec jak masz jakies sugestie, to ja poprosze :)

Monik, ja cos wiem, co Cie czeka za 2 lata, moja przyjaciolka ma 10 latka i twierdzi, ze prawdziwe "jazdy" to mi sie dopiero zaczna :) Dosc wspomniec tylko, ze ona mu zakupila koszulki z samochodzikami w ramach wiosennej garderoby, a syn jej wyskoczyl, ze teraz nosi sie skore i koszule w krate hihihhi

Uciekam poki co ale jeszcze zajrze, buziaki!

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

m0na
marzenka0408
To moze ja przerwe dyskusje ;-)

Oladałyscie kiedys film "Pan od muzyki(Les Choristos)"
Polecam goraco! Dzis bede go ogladala juz nie wiem który raz,jestem zakochana w tym filmie!

Dobranoc !

W jakiej wersji językowej?Masz jakies namiary w necie na ten film?

Mona ja ten film mam sciagniety akurat z polskim lektorem. Ale w necie tez o znajdziesz w wersji fr albo z napisami pl. Moge ewentualnie podac linka gdzie mozna sciagnac ten film albo z lektorem albo z napisami-aktualnie sciagam z neta...
[RS] Pan od muzyki / Choristes, Les (2004) *DVDRiP* - polish:Elite:board

Wy tu o kredytach hipotecznych a ja mojego A. nie moge namówic zeby zebysmy wzieli sobie pare mebli potrzebnych na raty bo poki co nie mamy np. sypialni a ten sie nie chce zgodzic twierdzac ze odłozy ;-/ Ja w to nie wierze. I tak łożka pewnie nie bedzie do nastepnej zimy ;-/

U mnie ciagle straszny wiatr, drugi tydzien tak wieje...

Odnośnik do komentarza

Pati, Milla pije sok raz dziennie, kupuje jej z Nestle dla dzieci i rozcieczam pol na pol z woda. W Leclerc znalazlam tez marchewkowy bez ddodatlu cukru, to jej czasem mieszam z pomaranczowym albo jablkowym, uwielbia. Poza tym czasami herbatka z czerwonych owocow oslodzona miodem. Tak na wzmocnienie. A tak to woda.

Bunt dwulatka moze sie zaczac, zaraz jak dziecko skonczy rok i trwac do kilkunastu miesiecy, czytalam jakis madry artykul. Najbardziej jest to widoczne na tym, ze dziecko probuje, ile rodzice wytrzymaja, jak szybko postawi na swoim, stara sie skutecznie przesuwac granice na swoja korzysc, czyli z tego co piszesz, Annabelle tak postepuje.

U mnie krzyki tez nic nie daja, a jeszcze bez przerwy tesciowa sie wpieprza...

Dzisiaj nie moj dzien. Licze dni do wyjazdu.

Odnośnik do komentarza

Moniq to u nas podobnie z buntem.Dwulatkowego chyba nie bylo ,mielismy raczej takie fazy ze raz byl aniolek a raz diabelek ,teraz od jakiegos czasu widze ze na wszystko jest 'nie lubie'-przedszkola,kolegi,nawet czekolady,wazne ze musi zaznaczyc ze nie lubi.
Poza tym mam aktualnie dziecko aniola :D

Pati Estee lauder dobrze kryje ,nawet bardzo dobrze ale jest ciezki,ja go kiedys kupowalam na zime ,dior nude jest prawie niewidoczny i w sumie to poprawia koloryt ,jezeli nie masz zadnych niedoskonalosci i chcesz poprostu zeby buzia swiezo wygladala to ten bedzie dobry.Poza tym chyba sproboje z MAC jakis podklad ,mam ich bronzer,mialam kilka innych drobiazgow i w sumie to chyba dobra jakos maja.

Uciekam do sprzatania bo dom wyglada od naszego powrotu jakby bomba eksplodowala .

Odnośnik do komentarza

Patrycjo2010
Ja używam programu image shrack,który możesz sobie ściagnąć z tąd:
ImageShack Uploader - Download
Ściągasz,instalujesz a potem dodajesz zdjęcia które ida na serwer,nastepnie uzyskujesz kody do watawienie na strone,fora etc-ja kopiuje ten link po lewej stronie-fora1-chyba tak to tam widnieje,a potem wklejam w wiadomość na forum.I ot cala filzofia:)
Ale wiedze ze sobie poradziłaś w mistrzowskim stylu:regulacja_brwi:

Tutaj niestety w edytorze nie ma opcji wklejanie zdjęcia w formacie który byśmy chcieli opublikować:/

Co do chlebka-
ja uwielbiam na zakwasie,i w Anglii często sobie sama robiłam zakwas i piekłam pyyyyszne chlebusie:)Kupowałam tez takie gotowe chlebowe mieszanki,polecam-są z suszonymi ziarenkami,lub pomidorami etc-pychoooota!
Tutaj mam niestety elektryczny piekarniczek Rowenty,kabel mi się sfajczył zaraz przy połączeniu i tak stoi od 2 miesięcy nietknięty piekarnik:(

Przemarzłam,przemoczyłam stopy,i ciesze sie że jutro nie pracuje:)
Padam i muszę odpocząć bo następnie muszę pojechać do agencji i zapłacić za mieszkanie a następnie do Caf'u,ze śmiesznym papierkiem bo mi zawiesili dodatek:(

Moje ulubione chlebki:z czarnymi oliwkami,i mieszany:

http://img19.imageshack.us/img19/8398/chlebzoliwkami.jpg
http://img827.imageshack.us/img827/2536/chlebekzytni.jpg

http://img844.imageshack.us/img844/4226/chlebek.jpg

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

marzenka0408
m0na
marzenka0408
To moze ja przerwe dyskusje ;-)

Oladałyscie kiedys film "Pan od muzyki(Les Choristos)"
Polecam goraco! Dzis bede go ogladala juz nie wiem który raz,jestem zakochana w tym filmie!

Dobranoc !

W jakiej wersji językowej?Masz jakies namiary w necie na ten film?

Mona ja ten film mam sciagniety akurat z polskim lektorem. Ale w necie tez o znajdziesz w wersji fr albo z napisami pl. Moge ewentualnie podac linka gdzie mozna sciagnac ten film albo z lektorem albo z napisami-aktualnie sciagam z neta...
[RS] Pan od muzyki / Choristes, Les (2004) *DVDRiP* - polish:Elite:board

Wy tu o kredytach hipotecznych a ja mojego A. nie moge namówic zeby zebysmy wzieli sobie pare mebli potrzebnych na raty bo poki co nie mamy np. sypialni a ten sie nie chce zgodzic twierdzac ze odłozy ;-/ Ja w to nie wierze. I tak łożka pewnie nie bedzie do nastepnej zimy ;-/

U mnie ciagle straszny wiatr, drugi tydzien tak wieje...

Dziekuje za wieści.Ja uwielbiam ogladac filmy z mezem,ostatnio ogladamy same seriale;ulubiony-Gotowe na wszystko:angel1:
Śiciągne i obaczymy co to za film:)

Masz identycznie jak ja,bo mój też śpi na podłodze a ja na jednoosobowym b-z:)))A mówiłam że kupie wersalkę czy tp-ale po co będziesz wydawać pieniądzeee....
Ma racje bo chcemy się przeprowadzić wiec im mniej mebli tym lepiej zeby nie zamawiac firmy:)))))))A tak co się zmieści w samochód to biorę reszta na śmietnik!
Na nowym,większym mieszkaniu kupie sobie meble takie jakie zechce,i na jakie będzie mnie stać.Na razie-nie pali się wiec?

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny!
Brak mi czasu i widze to jak wchodze na forum. Piszecie i piszecie, ze jak odczytam to juz nie mam kiedy napisac. Ominelo mnie kilka burzliwych dyskusji, ale dodam od siebie, ze nie ma sie co klocic i denerwowac. ;)

Nawiazujac jeszcze do "wyrodnych matek" to jak Kasia powiedziala kazda ma cos na sumieniu! ;) Ja robie kasze manne na krowim mleku, wiec wg standardow komercyjnych jestem zla, bo oni mleko modyfikowane zalecaja do 3go roku zycia.
Ale np chlopcy tylko raz jedli obiadek ze sloika, a tak to im gotujemy. Pati, moi nie pija sokow, caly czas wode. Raz przy chorobie pili napar z tymianku i smak im nie przeszkadzal. Zrobilam rowniez herbatke z czerwonych owocow (nie pamietam co to bylo). Wiosna pewnie zaczniemy sok marchewkowy, ale im dluzej pija tylko wode tym lepiej dla nich.
Poza tym wyrzucam sobie, ze tak malo chodzimy na spacery, ale kurcze nie ma kiedy. Gdyby choc ciut cielej bylo to moznaby wyjsc w niedziele, ale przy tej zimnicy nie chce ich wyprowadzac, bo i tak zasmarkani sa od miesiecy. Czasami w zlobku zalicza spacer, ale to nie codziennie.
Poza tym poranna lyzeczka idzie nam coraz lepiej. Pascal mial problemy z zaakceptowaniem i konczylismy butla, ale juz sie mniej buntuje.
Ostatnio obserwuje moich chlopakow i powiem Wam, ze zaczynaja sie razem bawic i "rozmawiac". Maja swoj jezyk i sie tak jakby nawoluja. Super widok, duzo smiechu. Wyszarpuja sobie rowniez zabawki, czasem trzeba wkroczyc i ich rozdzielic. :) Ciekawe czy bunt mi sie juz zaczyna, bo Pascal wydziera sie od czasu do czasu, gdy cos idzie nie po jego mysli...
Piszecie o dziennych drzemkach. U mnie od poczatku rutyna, ale nigdy z gory nie wiem ile beda spali. Czesto budzili sie z placzem i juz nie mogli zasnac. Czasem na spacerze mialam pewne 2 godziny. Teraz skrocili sobie dzienne spanie i jak jest to gora 2 godziny to okolo 19 juz spia.
Paulina, a Milla nie poszlaby wczesniej spac na cala noc gdy np okolo 18 sie juz poklada? Ja widze, ze wczesnie klade te moje dzieci, ale od urodzenia zaraz po 18 byla juz dla nich noc. Grunt, zeby spali do rana. Jak Wam pasuje pozniejsze wstawanie to i pewnie nie ma co za wczesnie klasc spac. Moi spia do 7-8, zdarzyla sie i 9 rano.

U nas wizja wlasnego lokum sie oddalila, ale caly czas wierze, ze ten dzien nadejdzie.
Tymczasem Doti, mam pytanie do Twojego chlopa. On sie zna na przepisach budowlanym itp. Podpytaj prosze, czy sa jakies wymagania co do wentylacji w mieszkaniu. U nas z tym slabo, bo nawet okna nic nie maja. Pan od gazu powiedzial, ze nie ma odpowiedniego "wywietrznika" w kuchni,gdzie jest junkers i kuchenka gazowa. Tak mnie to zastanawia czy jest gdzies jakis odpowiedni zapisek. Z gory dziekuje.

Dzis w restauracji mielismy straszna cisze. Caly tydzien byl calkiem niezly a dzis nie wiedzielismy co sie stalo. Czyzby wakacje? Kurcze oby caly tydzien taki nie byl...

Ostatnio rzadko tu bywam i poprzednim razem zapomnialam Wam napisac, ze brat do mnie przyjezdza. Tak wiec przyjechal, pobyl z nami kilka dni i pojechal. :) Fajnie bylo, ale jak zwykle za krotko.

Uciekam do spania, bo cos mnie rozklada. Buziam Was wszystkie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44js481mizv.png

Odnośnik do komentarza

Sie wylogowalam i mi sie przypomnialo, ze pytalas Kasiu o karmienie piersia. Ja tez mialam wizje dluzszego karmienia, ale ze wzgledu na przeprowadzke i prace karmilam do 6 miesiaca. Moze ciut dluzej. Jak Tusia Cie nie gryzie i je o porach karmienia a nie traktuje cyca jak smoczka czy zabawy to nie przestawaj. Ile razy dziennie ja jeszcze karmisz piersia? Mozesz np powoli odstawiac zastepujac ktores karmienie butelka.
A i ostatnio znalazlam kaszki-kleiki firmy Holle. Bez cukru, wiec u nas to na sniadanie. Jesli szukasz czegos dla Marty to polecam, bo Bledina zawiera cukier.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44js481mizv.png

Odnośnik do komentarza

Marta, pytanie co prawda nie do mnie, ale korzystam z wiedzy swojego A.i zarzuce Cie info ;) Tu sa linki w kwestii wymogow miedzy innymi wentylacyjnych w mieszkaniach i domach

http://www.caf.fr/web/Web851.nsf/9fb0d9bc0f613579c125684e004b38fe/3893de1cf9a07c99c1257992005c5d20/$FILE/guidebailleur.pdf

> Annexe 2 - Principales caractéristiques d’un logement décent
• Le logement ne doit pas avoir fait l’objet d’un arrêté de péril ou d’insalubrité.
• La toiture, les murs, les peintures, les plafonds, les planchers, les installations électriques
et de gaz ne présentent pas de risque manifeste pour la santé et la sécurité physique des
occupants.
• L’éclairage et la ventilation sont suffisants et sans danger.
• Il y a au moins un coin cuisine avec un point d’eau potable froide et chaude.
• L’installation de chauffage est suffisante et sans danger.
• Le logement comporte une pièce principale ayant soit une surface d’au mois 9 m² pour
2,20 m de hauteur, soit un volume habitable d’au mois 20 m3.
• Si le logement comporte plus d’une pièce, l’installation sanitaire est complète et intérieure
au logement, avec douche ou baignoire et WC.
• Si le logement se compose d’une seule pièce, il y a au moins un WC qui peut être
extérieur au logement.
> Annexe 3 - Déclarer le loyer de votre locataire

http://www.adil75.org/pdf/LOGEMENT%20DECENT%20QUELLES%20SOLUTIONS.pdf

oraz link lokalnego (Twoj region) "organizmu" do ktorego mozna sie zwrocic z prosba o wszelkie info i pomoc w zalatwieniu takich spraw

ADIL de la Loire Atlantique | Sommaire - Bibliothèque Questions / RÊponses

Masz tez prawo zwrocic sie do CAF z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli wynajmowanego mieszkania pod wzgledem bezpieczenstwa, a oni z kolei moga zobligowac wlasciciela mieszkania do zmian lub bezposrednio pomoc Wam . A. twierdzi tez, ze byc moze mozesz sie starac o jakies dodatkowe pieniadze na dzieci z racji, ze mieszkasz w domu niespelniajacym minimum wymogow bezpieczenstwa, ale to jego tlumaczenie jest tak skomplikowane i zawodowo techniczne, ze dla mnie to jeden belkot. Niemniej mam nadzieje, ze tyle co przeslalam jakos Wam pomoze.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...