Skocz do zawartości
Forum

Witaminy dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią


Rekomendowane odpowiedzi

Całą ciąże,i póżniej, brałam Prenatal Clasic-witaminy dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Przerwałam dopiero teraz, chociaż nadal karmię. Przeczytałam w Angorze, i jeszcze jakimś czasopiśmie, oraz w internecie, że witaminy, takie właśnie z apteki...sama chemia...mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Zastanawiam się czy nie lepiej zjeść więcej owoców-kiwi-bomba witaminowa, oraz warzyw. Staram się zdrowo odżywiać cały okres prenatalny, jak i teraz. Dzieciątko me ma już 15 m-cy, i je posiłki stałe, owoce, warzywa. Co Wy sądzicie o witaminach w tabletce?

Odnośnik do komentarza

A moja lekarka, mimo moich dobrych wyników, poleciła brać witaminy dla ciężarnych, a przede wszystkim DHA, bo nie jesteśmy w stanie jeść tyle ryb, żeby dostarczyć organizmowi potrzebnej ilości DHA. Może sobie nie zdajecie sprawy, ale DHA wpływa bardzo na rozwój mózgu dziecka, a ja chciałam, żeby moje dziecko było inteligentne...

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza
Gość migotka223

Ja brałam falvit mama w ciąży, polecił mi go lekarz także tym się kierowałam przy wyborze. I byłam pozytywnie zaskoczona. Miałam dobre samopoczucie, zdrowe i mocne włosy i paznokcie. Wyniki badań miałam idealne. Także był to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza

Nie do konca zgodze sie z margeritka propo morfologii, ja nie ma dobrych wynikow ,za mało mam zelaza , anemia-przed , w czasie ciazy i teraz tez , niestety moj organizm nie przyswaja dobrze zelaza wiec borykam sie z tym problemem ale tylko w teorii (na wynikach badan) bo w rzeczywistosci bardzo dobrze sie czuje czasami jestem bledsza(u dentysty-strach, lub po porodzie -wysilek) Ogolnie jest ok. Witamin nie trzeba brac ale wazne jest by dostarczyc dzieciom kwasy DHA bo zamalo ich mamy wiec trzeba je dodatkowo przyjmowac zeby dalej z mlekiem podac naszym dzieciom. TAk wiec jesli nie jesz witamin to kup chociaz kwasy DHA albo jedz mnóstwo ryb.:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Gorzej jak po zazywaniu preparatow z kwasami ma sie odruch wymiotny. Czasem ciezko przychodzi mi zjesc rybe ktora nie jest dobrze wyplukana - teraz mysle o kurortach nadmorskich, a tam przeciez rybki najzdrowsze.. Teoretycznie latwiej lyknac tabletke, ale wiekszosc smierdzi... :/

Odnośnik do komentarza

Ja mam małego alergika który ma trzy miesiące ale ssie prawie cały czas. Daje mi godzinne przerwy (a przy piersi siedzi około 40 min). W związku z tym, że zaczynam stosować dietę eliminacyjną i nie mam nawet szans zjeść rybki to zastanawiam się nad witaminami. Czytam Wasze wypowiedzi i chyba się zdecyduję na femibion. Brałam go w ciąży i miałam dobre wyniki (poza żelazem). Bo z dnia na dzień tracę energię i słabiej się czuję. Pozdrawiam wszystkie mamy :):)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie ma lepszych witamin niż prenalen, teraz wprowadzili nawet DHA, stosowałam go od momentu kiedy zaczęłam planować ciążę aż do końca karmienia, a raczej aż się skończyły witaminy. Miałam podczas jego brania zdrową cerę i włosy, całkiem sporą ilość energii a przy noworodku to ciężka sprawa no i bardzo dobre wyniki badań.

Odnośnik do komentarza

Jestem w ciąży od 3 miesięcy. Moja Pani doktor przepisała mi witaminy MAMA DHA. Farmaceuta w aptece potwierdził że na chwilę obecną są jedynymi z odpowiednimi ilościami wymaganych składników i można je przyjmować na każdym etapie ciąży. Cenowo również ok

Odnośnik do komentarza

Jestem zwolenniczką przyjmowania witamin w postaci naturalnej, a że ciężko zjeść odpowiednie ilości jedzenia żeby uzupenic wszystkie niedobory, to stałam się fanką własnoręcznie wyciskanych soków. W ciąży biorę omegamed optimę, głównie ze względu na DHA, ale codziennie 1-2 szklanki soku warzywno-owocowego. Jak będę karmić po urodzeniu to zamierzam "suplementować" się tylko sokmi już bez sztuczności.

Odnośnik do komentarza
Gość malina627

W moim przypadku sama dieta się nie sprawdziła, wyniki pierwszych badań wypadły bardzo niekorzystnie. Dlatego zdecydowałam się na Pharmaton Matruelle, gdyż jedna kapsułka zawiera odpowiednio zbilansowane witaminy i minerały potrzebne przyszłej mamie i kolejne były już o znacznie lepsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...