Skocz do zawartości
Forum

Beta hcg


Gość wanilijka

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka dziewczyny, Mamusie:)
Dużo już wiem o Beta hcg ale dziś odebrałam wynik i jest on o 800 mniejszy od poprzedniego :( :Płacz:
powiedzcie mi czy zawsze oznacza to obumarcie ciąży?
Czuję się dobrze ale chciałabym wiedzieć jakie Wy macie "doświadczenie" z tym badaniem. Pewnie zrobię i 3 badanie aby być pewniejszą ale do środy kupa czasu a Wy niezawodne możecie mi pomóc :(

Odnośnik do komentarza

to właśnie lekarz zlecił mi to badanie ze względu na ciążę, któa raczej jest słaba. Myślałam, że któreś z Was może coś więcej słyszały o Beta HCG? Wiem, że powinna rosnąć ale do tóego tygodnia i czy zdarzają się czasem spadki i wzrosty-czy żadna tego nie przeszła lub nie słyszała ?

Odnośnik do komentarza

NORMY DLA PIERWSZYCH DNI PO OWULACJI (DPO-dni po owulacji)

Dni po owulacji Zakres hCG inmIU/ml

10 DPO —- 5 - 50

12 DPO —- 10 - 100

14 DPO —- 20 - 200

16 DPO —- 40 - 400

18 DPO —- 70 - 800

20 DPO —- 140 - 1600

22 DPO —- 180 - 3200

NORMY beta HCG dla poszczególnych tygodni ciąży, licząc od daty ostatniej miesiączki (LP-last period)

3 LP — 5 - 50 mIU/ml

4 LP — 5 - 426 mIU/ml

5 LP — 18 - 7,340 mIU/ml

6 LP — 1,080 - 56,500 mIU/ml

7 - 8 LP — 7, 650 - 229,000 mIU/ml

9 - 12 LP — 25,700 - 288,000 mIU/ml

13 - 16 LP — 13,300 - 254,000 mIU/ml

17 - 24 LP — 4,060 - 165,400 mIU/ml

25 - 40 LP — 3,640 - 117,000 mIU/ml

kobiety nie w ciąży: <5.0 mIU/ml

kobiety po menopauzie: <9.5 mIU/ml

NORMY beta HCG dla poszczególnych tygodni ciąży,licząc tydzień ciąży od terminu owulacji mlU/ml

3 – 4 tydzień od owulacji—– 9 - 130

4 – 5 tydzień od owulacji—– 75 – 2600

5 – 6 tydzień od owulacji—– 850 - 20,800

6 – 7 tydzień od owulacji—- 4,000 - 100,200

7 – 12 tydzień od owulacji—- 11,500 - 289,000

12 – 16 tydzień od owulacji— 18,300 - 137,000

16 – 29 tydzień od owulacji—- 1,400 - 53,000

29 – 41 tydzień od owulacji— 940 - 60,000

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Antalis dziękuje za normy ale nie są mi obce ;) znam je i faktycznie pięknie się w nich mieszczę ale moja beta trochę spadła. Powód do zamartwiania się jak cholera :((( jutro idę do lekarza ale myślałam, że może są kobietki u których zdarzyło się spadnięcie bety a i tak urodziły?!
Niestety masa tu ich zagląda a żadna się nie wypowie :(

Odnośnik do komentarza

Wanilijka masa dziewczyn zaglada ale widocznie nie maja nic do powiedzenia.
Dla mnie normy mowia jasno ( zreszta sama pytalas czy od ktoregos tygodnia beta spada wiec Ci napisalam ) - do pewnego tygodnia powinny tylko rosnac, nawet gdy beta stoi w miejscu nie jest to dobrym znakiem nie mowiac juz o spadku.
Swoja droga dziwie Ci sie ze nie bylaj jeszcze u lekarza od otrzymania wynikow.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Kasiu już wcześniej mówił, że jest źle co pisałam w czerwcówkach i faktycznie...
Jutro idę na zabieg, maleństwo "usnęło" :( ale byliśmy na to przygotowani, pan dr się nie mylił-za słabiusie było:((
odpocznę sobie, "zregeneruję" i w 2009 zaczniemy się starać o kolejne ziareneczko :)
może następne będzie chciało dla nas bić ?! :) OBY

Odnośnik do komentarza

DZIĘKUJĘ KOCHANE!
Tak jest, że natura chciała inaczej a nasza fasoleczka sobie "śpi"... bardzo smutne ale co nas nie zabije to wzmocni! Obym się podniosła! Tak troszkę łezka się kręci gdy czytam Wasze wypowiedzi jak się zaokrąglacie ale może i do mnie się usmiechnie Słoneczko:nie_mam_pojecia:

Odnośnik do komentarza

Moja historia ze spadkiem beta hcg wyglądała tak... w 6 tyg ciąży licząc ty ostatniej miesiączki zrobiłam badanie beta hcg, wynik wynosił 29605 (do tej pory wykonywałam to badanie regularnie średnio 2 razy w tyg i przyrastało książkowo, mimo plamień, bóli brzucha itd.), po 2 dniach zrobiłam kolejne badanie (tym razem w innym laboratorium) i okazało się, że poziom hcg nie przyrasta prawidłowo 33705, ale stwierdziłam, że skoro to inne laboratorium i badanie było samego hcg a nie beta hcg to możliwe, że to błąd. Postanowiłam wrócić do pierwszego laboratorium, i tam po kolejnych 2 dniach zrobiłam badanie, i tu był już niewielki spadek 32200... byłam przerażona, pojechałam do szpitala żeby ktoś mnie zbadał, przyjęli mnie na oddział, okazało się że serduszko bije... lekarz powiedział też, że okleja mi się komsmówka, miałam krwiaka... zalecił mi leżenie i zostałam na kilka dni w szpitalu. Lekarz powiedział, że z tych badań wynika, iż ciąża się zatrzymała, ale usg pokazało, że dzidziuś rozwija się prawidłowo. Od tamtej pory przestałam robić betę, teraz jestem w 18 tyg ciąży i mam nadzieję, że już bez komplikacji...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...