Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Pora na pomidora"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc na zakupach zwróciłam uwagę na paprykę, a że sezon grillowy w pełni wymyśliłam, że przygotuję paprykę grillowaną nadziewaną. Przygotowując farsz staram się zawsze jedną porcję schować do zamrażalki. Papryka jest więc rozmrożę tylko farsz mięsny i danie będzie gotowe. Oczywiście farsz wyjęłam zamrażarki będąc pewna, że mięsny, jak się okazało był wegetariański czyli kiszona kapusta, pieczarki i kasza. Trochę się obawiałam połączenia kiszonej kapusty z papryka, moje obawy były na wyrost, danie wyszło pyszne i dietetyczne.
papryka faszerowana farszem wegetariańskim
Składniki

3 papryki
5 dag sera
olej rzepakowy

Farsz

5 dag ugotowanej kaszy Kupiec
5 dag ugotowanej kapusty kiszonej
1 łyżka przesmażonej cebulki na oleju rzepakowym
sól do smaku
pieprz do smaku
przyprawa do grilla

Wszystkie składniki farszu wymieszać doprawiać do smaku solą i pieprzem.
Paprykę dokładnie myjemy, odcinamy górę z ogonkiem wydrążamy, środek papryki nadziewamy farszem, posypujemy serem, całość posypujemy przyprawą do grilla.
Paprykę kładziemy na folli następnie skrapiamy oliwek zawijamy w folię aluminiową kładziemy na grillu następnie grillujemy około 30 minut czas zależy od mocy grilla.

monthly_2013_06/konkurs-pora-na-pomidora_2268.jpg

Odnośnik do komentarza

Banany grillowane z lodami
Składniki

2 banany
1 cytryna
1 łyżka masła
1 gałka lodów śmietankowych
1/2 szkl truskawek
gałązki mięty
1 łyżka wiórek kokosowych
przyprawa do deserów
cynamon
Wykonanie
Cytrynę dokładnie myje ścieram skórkę, wyciskam sok. Banany obieram ze skórki. Grubą folię aluminiową smaruję masłem posypuje wiórkami kokosowymi i cynamonem. Na tak przygotowanej folii układam banany skrapiam sokiem z cytryny.przyprawą do deserów Kamis Tak przygotowane banany kładę na kratce od grilla grilluje około 5-6 minut. Następnie odwracam na drugą stronę grilluje jakieś 3-4 minuty, aż owoce nabiorą szklistego koloru.
Banany układam na talerzu, posypuje skórką cytrynową, robię dekoracje z truskawek i mięty, na koniec kładę gałkę lodów.

monthly_2013_06/konkurs-pora-na-pomidora_2269.jpg

Odnośnik do komentarza

Dietetyczny deser z truskawkami dla dzieci
Z uwagi na to że się odchudzam dziś przygotowałam bardzo dietetyczny deser. Ja dodałam miód ale możecie dodać cukier.Miód z uwagi na moją dietę a w moim przypadku jest bardzo wskazany.Czasami ten deser przygotowuje bez cukry tylko dla siebie rodzinka marudzi ze nie słodki. Deser możecie przygotować z innymi owocami sezonowymi.
Składniki

400 ml jogurtu naturalnego
700g truskawek
3 łyżki miodu
2 łyżeczki cukru pudru waniliowego
6 łyżki żelatyny
Mięta do dekoracji i perełki cukrowe

Wykonanie
Truskawki myjemy, obieramy z szypułek, odkładamy około 300 gram truskawek, pozostałe miksujemy w blenderze. 200 g truskawek kroimy na kawałki, 100 g zostawiamy do dekoracji. Do miski wlewamy jogurt, dodajemy miód, cukier, wszystko miksujemy na najwyższych obrotach aż powstanie piana, dodajemy zmiksowane truskawki i dalej ubijamy, żelatynę namoczyć w małej ilości zimnej wody tak by napęczniała. Dolewamy gorącej wody w celu rozpuszczenia. Chłodną żelatynę jeszcze płyną wlewamy do masy jogurtwo-truskawkowej, dokładnie mieszamy. Masę wylewamy do formy wstawiamy do lodówki na noc.

Odnośnik do komentarza

Dietetyczny deser z truskawkami dla dzieci
Z uwagi na to że się odchudzam dziś przygotowałam bardzo dietetyczny deser. Ja dodałam miód ale możecie dodać cukier.Miód z uwagi na moją dietę a w moim przypadku jest bardzo wskazany.Czasami ten deser przygotowuje bez cukry tylko dla siebie rodzinka marudzi ze nie słodki. Deser możecie przygotować z innymi owocami sezonowymi dla dzieci jest bardzo zdrowy
Składniki

400 ml jogurtu naturalnego
700g truskawek
3 łyżki miodu
2 łyżeczki cukru pudru waniliowego
6 łyżki żelatyny
Mięta do dekoracji i perełki cukrowe

Wykonanie
Truskawki myjemy, obieramy z szypułek, odkładamy około 300 gram truskawek, pozostałe miksujemy w blenderze. 200 g truskawek kroimy na kawałki, 100 g zostawiamy do dekoracji. Do miski wlewamy jogurt, dodajemy miód, cukier, wszystko miksujemy na najwyższych obrotach aż powstanie piana, dodajemy zmiksowane truskawki i dalej ubijamy, żelatynę namoczyć w małej ilości zimnej wody tak by napęczniała. Dolewamy gorącej wody w celu rozpuszczenia. Chłodną żelatynę jeszcze płyną wlewamy do masy jogurtwo-truskawkowej, dokładnie mieszamy. Masę wylewamy do formy wstawiamy do lodówki na noc.

monthly_2013_06/konkurs-pora-na-pomidora_2270.jpg

Odnośnik do komentarza

Ptasie mleczko dla dzieci kładniki

700g truskawek
350 g twarogu śmietankowego
70g cukru truskawkowego
1/4 Śmietany kremówki
1/4 szklanki syropu truskawkowego
3 łyżki miodu
cukier waniliowy Kamis
6 łyżek żelatyny
sok i skórka pomarańczy
1 galaretka truskawkowa

Wykonanie
Truskawki umyłam usunęłam szypułki, 500g truskawek włożyłam do miski następnie zmiksowałam blenderem dołożyłam twaróg, cukier i syrop wszystko dokładnie wymieszałam. Do masy dodałam sok i skórkę pomarańczową oraz miód.A tak wspaniałe miody możecie kupić tu Produkty dobrej jakości bardzo dobrze zabezpieczone szybko. Polecam ten sklep
Żelatynę rozpuściłam na małym ogniu w kilku łyżkach wody. Następnie dodałam do masy twarogowej razem z ubitą na sztywno śmietaną. Resztę truskawek pokroiłam w plastry i wrzuciłam do masy. Ptasie mleczko przełożyłam do wąskiej prostokątnej foremki. Na ptasie mleczko wyłożyłam tężejącą galaretkę truskawkową foremkę następnie wstawiłam do lodówki.

monthly_2013_06/konkurs-pora-na-pomidora_2271.jpg

Odnośnik do komentarza

Truskawkowe wieżyczki dla DzieciLista składników

5 g margaryny Kasia
1/2 szkl mąki gryczanej
1/2 szkl mąki pszennej
2 jajka
1 szklanka mleka
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 szklanka truskawek
1 deser sojowy waniliowy
mięta
1 łyżka cukru brązowego

Jak zrobić?
Do miseczki wsypujemy dwa rodzaje mąki dodajemy proszek do pieczenia. Do miski wbijamy jajka dodajemy cukier następnie ubijamy mikserem na najwyższych obrotach, dodajemy mleko nie przerywając miksowania. Margarynę Kasię rozpuszczamy następnie przestudzoną dodajemy do ciasta, mieszamy odstawiamy na 15 minut. Na rozgrzanej patelni smażymy placuszki na złoty kolor. Na talerzu kładziemy pierwszy placuszek, smarujemy deserem waniliowym, kładziemy pokrojone truskawki,placuszek, deser, truskawki. W zależności jak wysoka ma być piramidka tyle kładziemy placuszków. Robimy dekoracje z truskawek, mięty i perełek cukrowych.

monthly_2013_06/konkurs-pora-na-pomidora_2272.jpg

Odnośnik do komentarza

W takim połączeniu każde dziecko zje rybę. Kto nie lubi truskawek :)Łosoś zapiekany z truskawkami składniki

1 kawałek łososia (100 g)
20 g parmezanu
6 świeżych truskawek
sól Kamis
pieprz biały Kamis
szczypta estragonu Kamis
sok z jednej cytryny
oliwa z oliwek
rukola

Wykonanie
Myjemy łososia osuszamy, skrapiamy sokiem z cytryny, posypujemy solą i pieprzem, odstawiamy w chłodne miejsce. 4 umyte truskawki kroimy w plasterki. Na papier do pieczenia kładziemy rybę, posypujemy startym parmezanem, obkładamy truskawkami, skrapiamy oliwą. Zawijamy w papier i pieczemy kombiwarze 20 minut w 180 stopniach.
Łososia podajemy z rukolą i udekorowanego świeżymi truskawkami.

monthly_2013_06/konkurs-pora-na-pomidora_2273.jpg

Odnośnik do komentarza

Zupa-krem pomidorowa

Składniki:

1 puszka pomidorów bez skórki +sok
1 łyżka oliwy
1 ząbek czosnku
1 szklanka wywaru z warzyw
2 łyżki koncentratu
śmietana
sól, pieprz,bazylia,
bułki z ziarnami

Przygotowanie:
Pomidory odcedzić, zachować cały sok. Następnie posiekać je na kawałki. Czosnek zeszklić na oliwie (nie przysmażając),dodać pomidory i smażyć na wysokim ogniu ciągle mieszając, około 2 minuty. Dodać resztę składników oprócz śmietany. Gotować na małym ogniu 5 minut. Przelać do Bendera i zmiksować na jednolitą masę, dodając odrobinę śmietany. Zupa-krem najlepiej smakuje w wydrążonej bułeczce z dodatkiem świeżej bazylii prosto z domowego ogródka.

Odnośnik do komentarza

Nie wymyslilam czegos specjalnego. to co moge zaproponowac to moja ulubiona z dziecinstwa zupa wisniowa :)
Skladniki to pol kilogrma wisni, woda,odrobina kisielku wisniowego do tego zacierki gotowane bezosrednio w zupce. Polecam dla przypomnienia sobie tego smaku i pokazanie dziecku jak zupki owocowe moga byc pyszne :)

Odnośnik do komentarza

MUFFINKI WARZYWNE
Składniki:
2 jaja
1/2 czerwonej papryki
6 różyczek brokuła
1 garść tartego sera mozzarella
sól, pieprz do smaku
Wykonanie:
Paprykę umyć i pokroić w kostkę, brokuł umyć, podzielić na mniejsze części. Warzywa gotować ok. 10 minut na parze. W tym czasie przygotowujemy foremkę do muffinek - smarujemy tłuszczem. Następnie wlewamy rozkłócone jajka. Wkładamy podgotowane warzywa, doprawiamy, posypujemy serem. Pieczemy w piekarniku w temperaturze 180 stopni przez 30 minut.
Smacznego!:)

Odnośnik do komentarza

Przepis jest banalny, obieramy 2 duże marchewki, jedną korzeniową pietruszkę, kawałek selera,dwa ziemniaki. Wrzucamy wszystko do garnka,zalewamy 2 szklankami wody i gotujemy. Nie przejmujemy się faktem, że ziemniaki się rozgotują szybciej. Jeśli woda wyparuje, dolewamy ale niezbyt dużo-zupa ma być dość gęsta.Kiedy marchewka jest bardzo miękka, wyjmujemy pietruszkę i seler - zużywamy je do innych potraw. Natomiast wywar i marchewkę ze ziemniakami miksujemy blenderem, ciepłą jeszcze zupę doprawiamy dużą, kopiastą łyżką masła (absolutnie nie żadną margaryną) doprawiamy tylko solą i odrobinką pieprzu. Potrawę tę moja córka określała nazwą "zupa jak słoneczko" z racji pięknego koloru.Starszemu dziecku można podać podpieczone, drobne grzanki ze chleba

Odnośnik do komentarza

Naleśniki z twarogiem i kiwi

Składniki

Ciasto naleśnikowe:
• mleko 1 szkl
• mąka 1 szkl
• jajko 1 szt
• woda gazowana 1/2 szkl
• sól 1 szczypta

Nadzienie do naleśników:
• twaróg sernikowy Piątnica
• jajko 1 szt
• cukier puder 1/2 szkl
• cukier waniliowy 2 łyżeczki

Dodatkowo:
• śmietana 1 pojemniczek
• owoce kiwi 2-3 szt
• czekolada 1/4 szt

Zrobić ciasto naleśnikowe odpowiedniej gęstości. Usmażyć naleśniki. Utrzeć jajko z cukrem pudrem, dodać twaróg, twarogiem posmarować naleśniki, podsmażyć na patelni na wolnym ogniu. Śmietanę ubić z cukrem pudrem. Naleśniki polać ubitą śmietaną z cukrem i cukrem waniliowym, posypać tartą czekoladą, udekorować kiwi.
Jak wiemy jeden owoc kiwi stanowi całodniowe zapotrzebowanie na wszystkie witaminki potrzebne naszym Pociechom:)

Smacznego!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Mama Mili i Misia

Pora na pomidora :-)

Pomidory umyj szybko
a teraz uważaj rybko,
mama w tym pomoże ci
sparzyć wrzątkiem sztuki trzy.

Sama pokrój je w kosteczkę,
posól i popieprz troszeczkę
do miseczki szklanej włóż
i za pora bierz się już.

Pora drobno szatkujemy
i cytrynką polejemy,
odkładamy go na bok
czekamy, aż puści sok.

Teraz wyłuskamy groszki,
gotujemy (tylko troszki)
żeby groszek był zielony,
trochę słodki, trochę słony.

(Ktoś na groszek tu wybrzydza?
- dobra jest też kukurydza :-)

Teraz będzie szybki myk:
do miseczki tyk, tyk, tyk,
kukurydza, albo groszek,
z włoskich ziół utarty proszek
dodaj tutaj olej mi
i te pomidory trzy

A pora????
Aaaaaaaaa……
pora na pomidora!

Odnośnik do komentarza

Ja proponuje pitę z warzywami,którą mój 4 latek uwielbia:) Zwłaszcza,że sam pomaga ją przygotowywać:) Nadzienie pitty to świetny sposób, aby przekonać malucha do jedzenia warzyw.
Składniki, które będą nam potrzebne to:
*chlebek pita
*czerwona cebulka
*plasterek żółtego sera
*czerwona papryka
*liść karbowanej sałaty
ewentualnie sosy do wyboru:
czosnkowy, jogurtowy z ziołami:)
Wykonanie:
Podgrzać pite przez chwile w tosterze. Gdy się otworzy, wyjmij ją, poczekaj, aż nieco ostygnie, odetnij kawałek o długości ok.3 cm.
Włóż do środka plasterek sera i ponownie podgrzej( dzięki temu chlebek będzie ciepły i chrupiący).
Po wyjęciu z tostera uzupełnij nadzienie o pokrojone w cienkie paski warzywa i listek sałaty. Wlej ulubiony sos.
Smacznego:)

Odnośnik do komentarza

DYNIOWE KOPYTKA

- 700g ziemniaków
- 300 g dyni
- mąka orkiszowa pełnoziarnista lub kukurydziana
- mąka ziemniaczana
- koperek
- pół łyżeczki kurkumy

*Ziemniaki gotujemy i zostawiamy do ostygnięcia.
*Dynię kroimy w kostkę i dusimy w niewielkiej ilości wody. Gdy będzie miękka odparowujemy wodę i zostawiamy do ostygnięcia.
* Ziemniaki i dynię przeciskamy przez praskę i dokładnie mieszamy.
* Dodajemy koperek, kurkumę, mąkę ziemniaczaną i orkiszową (3-4łyżki każdej). Dla starszych maluchów można dodać sól morską do smaku.
* Ciasto przekładamy na stolnice i szybko wyrabiamy. W razie potrzeby podsypujemy mąką.
*Masę dzielimy na kulki i formujemy z każdej wałeczek. Kroimy go skośnie na kopytka, wrzucamy do wrzącej wody i gotujemy do wypłyniecia.

Smacznego

Odnośnik do komentarza
Gość cincinatra

Zupka: Zielona kraina

1l rosołku z kurczaka ( ew. 2 kostki bulionu z kury)
1/2 kg brokułów
2 śr. ziemniaki
5 łyżek jogurtu naturalnego
4 łyżki tartego ementalera
1 pęczek szczypiorku

Brokuły dzielimy na różyczki, łodyżki koimy w plasterki. Obrać ziemniaki, szczypiorek posiekać. Kostki bulionowe rozpuścić w 1 litrze wrzącej wody (jak mamy wywar z kurczaka pomijamy tą czynność), dorzucamy ziemniaki. Po 10 min dodajemy brokuły. Gotujemy na małym ogniu 10-15 min. Zupę zmiksować. Do jogurtu dodać łyżkę zupu, wymieszać, wlać do zupy. Dodać sól, pieprz i ser. Wymieszać posypać szczypiorkiem.

Zupka palce lizać. Smacznego

Odnośnik do komentarza

OWOCOWA TERRINA
- 2 mango
- 1 szklanka malin
- 1 szklanka truskawek
- 1 szklanka borówek
- 1 szklanka czereśni
- 2 szklanki soku pomarańczowego
- żelatyna

* Przygotowujemy galaretkę - sok podgrzewamy, mieszamy z żelatyną i studzimy.
* W tym czasie przygotowujemy owoce.
Mango obieramy ze skórki i kroimy na cienkie plasterki
* Małą formę keksówkę wykładamy folią spożywcza i ścianki dokładnie obkładamy plasterkami mango.
* Układamy warstwami owoce
* Kiedy galaretka będzie chłodna wlewamy ją do keksówki tak by nie przykryła całkowicie warstwy owoców.
* Na wierzch układamy plasterki mango
* Całość wstawiamy na kilka godzin do lodówki
* Wyjmujemy terrine z blachy, która dzięki folii powinna ładnie odejść.
* kroimy na grubsze plasterki i zjadamy ze smakiem ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Kalina-Malina

Nie ma nic milszego i zdrowszego dla dzieci i rodziców jak spożywanie surowych ale porządnie umytych warzyw prosto z ogródka.
Moje dzieciaki wolą zjeść liść kapusty, ogórka, marchewkę czy kalarepkę niż te warzywa w postaci surówek do których muszę je specjalnie zachęcać. Uznałam więc, że najprostszym rozwiązaniem jest podanie im tego w najprostszej formie na talerzu. Wygląda ładnie, smakuje naturalne i co najważniejsze jest zjadane ze smakiem.
Nazwałam to po prostu "ważywe".

Odnośnik do komentarza
Gość Kalina-Malina

Jednak jak już coś gotować to w takie upały jak były u nas króluje "Zupa jabłkowa na słodko" . Jabłka jeszcze z zeszłego roku ale z wiejskiej, starej, dziadkowej ekologicznej jabłonki, której owoce brzydkie ale słodkie jak rzadko które.
Jabłka mogą być w postaci musu (czyli rozgotowane z niewielką ilością cukry jeśli wogóle potrzeba) albo przed samym robieniem zupy zrobić mus wrzucając pokrojone (bez skórek) do garnka podlewając niewielką ilością wody i gotować na wolnym ogniu aż osiągną postać musu.
Do musu dodajemy wody tak aby zupa nie była za gęsta. I dosmaczamy przyprawami: cynamon, kardamon, imbir, skórka z cytryny.
Zostawiamy aby przyprawy wymieszały się z zupą.

Podajemy ciepłe ale nie gorące z makaronem i z łyżką jogurtu ozdobione listkiem mięty.

Odnośnik do komentarza
Gość wkaweczka

Pyszna zupa koperkowa!
Składniki:
skrzydełko z kurczaka
mała marchewka
pół pietruszki
kawałek selera i pora
koperek
na kluseczki: jajko, 2 łyżki mąki, troszkę oliwy
śmietana
Wykonanie:
podgotować skrzydełko z kurczaka, dodać drobno pokrojone jarzyny (bez miksowania) i pogotować około 15 min. W tym czasie wymieszać wszystkie składniki na lane kluseczki, następnie wlewać ciasto do gotującego się wywaru tworząc kluseczki (ja po prostu przerywam strumień ciasta machając widelcem). Po około 3 min wyłączyć, dodać drobno posiekany koperek. Można doprawić śmietaną. Moja córka uwielbia tą zupę, głównie dlatego że wyjada koperek rękami i bryzga na około kluseczkami, ale jej prawo, na szczęście im częściej ją je tym częściej coraz więcej trafia do brzucha.
Smacznego

Odnośnik do komentarza
Gość arturp0606

JOGURTOWA ZUPA TRUSKAWKOWA

SKŁADNIKI:
• 1 kg truskawek (ok. 10 truskawek odłożyć do dekoracji)
• 600 ml jogurtu naturalnego
• 5-6 łyżek cukru
• 1 płaska łyżeczka cukru waniliowego
• 2 łyżki skórki otartej z pomarańczy
• listki melisy
• 30 dag makaronu

PRZYGOTOWANIE:
Truskawki umyć, oczyścić z szypułek, pokroić, posypać cukrem i cukrem waniliowym oraz skórką otartą z pomarańczy i zmiksować na gładka masę. Dodać jogurt i ponownie zmiksować do uzyskania jednolitej konsystencji. Makaron ugotować według przepisu na opakowaniu, przelać zimną wodą.
Makaron wyłożyć na talerze zalać zupą, udekorować kawałkami truskawek i listkami melisy. Można posypać uprażonymi na patelni płatkami migdałowymi.

monthly_2013_06/konkurs-pora-na-pomidora_2281.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość arturp0606

AKSAMITNY KOKTAJL BANANOWY

SKŁADNIKI:
• 500 ml maślanki naturalnej
• 6 miękkich dojrzałych bananów
• 3-4 kulki lodów waniliowych, bananowych lub śmietankowych
• 4-5 łyżek płynnego miodu
• 1 cytryna, listki mięty lub melisy

PRZYGOTOWANIE:
Maślankę wlej do wysokiego naczynia. Banany obierz ze skórki, odetnij brązowe końce i pokrój w plasterki. Kilka odłóż do dekoracji, resztę wrzuć do naczynia z maślanką.
Dodaj lody waniliowe, bananowe albo śmietankowe, całość zmiksuj na gładki koktajl. Dopraw do smaku płynnym naturalnym miodem i sokiem wyciśniętym z 1 cytryny, wymieszaj.
Gotowy koktajl wstaw do lodówki, aby dobrze się schłodził. Następnie rozlej do wysokich szklanek. Przed podaniem udekoruj odłożonymi plasterkami banana (skrop je wcześniej sokiem z cytryny) i listkami świeżej mięty lub melisy.

monthly_2013_06/konkurs-pora-na-pomidora_2282.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość arturp0606

KNEDLE TRUSKAWKOWE Z BIAŁYM SEREM

SKŁADNIKI:
• ½ kg ugotowanych ziemniaków
• ok. 2,5 szklanki mąki
• 2 jajka
• 30 dag truskawek
• Sól, cukier
• 20 dag białego sera
• 4 łyżki gęstej śmietany 22 proc
• 2 łyżki brązowego cukru

PRZYGOTOWANIE:
Truskawki umyj, osusz i usuń szypułki (kilka odłóż do dekoracji).
Ziemniaki przepuść przez maszynkę do mięsa. Ze zmielonych ziemniaków, mąki oraz jajek, szczypty soli i szczypty cukru zagnieć gładkie ciasto. Uformuj wałek i pokrój go na kawałki. Kawałki ciasta rozpłaszcz. Na środku każdego ułóż truskawkę i zlep knedle.
Do osolonego wrzątku wrzucaj po kilka knedli. Delikatnie mieszaj, żeby nie przywarły do dna i nie posklejały się. Gotuj knedle 2 minuty od momentu wypłynięcia. Wyjmuj łyżką cedzakową.
Ser biały wymieszaj ze śmietaną i 2 łyżkami cukru. Knedle podawaj z serem, posyp brązowym cukrem i udekoruj odłożonymi truskawkami i listkami mięty lub melisy.

monthly_2013_06/konkurs-pora-na-pomidora_2283.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość arturp0606

SAŁATKA RZODKIEWKOWA

SKŁADNIKI:
• 2 pęczki rzodkiewek
• 15 dag żółtego sera
• 1 duże jabłko
• 2 jajka
• ½ pęczka szczypiorku
• 2 łyżki majonezu
• 1 łyżka jogurtu naturalnego
• 2-3 liście sałaty, sól, pieprz

PRZYGOTOWANIE:
Rzodkiewki umyć, osuszyć i pokroić w słupki. Jabłko obrać i pokroić w drobna kostkę. Ser pokroić w drobną kostkę. Jajka ugotować na twardo, ostudzić , obrać i posiekać.
Majonez wymieszać z jogurtem, doprawić solą i pieprzem. Składniki sałatki wymieszać z majonezem i jogurtem. Na koniec dodać posiekany szczypiorek i wymieszać. Liście sałaty opłukać, osuszyć i ułożyć na talerzu. Na liściach sałaty wyłożyć sałatkę. Udekorować koperkiem lub natką pietruszki.

monthly_2013_06/konkurs-pora-na-pomidora_2284.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość arturp0606

CHRUPIĄCE KOTLECIKI Z CUKINII I ZIEMNIAKÓW

SKŁADNIKI;
• 3 ziemniaki
• 1 cukinia
• 2 marchewki
• 1 cebula
• 2 jajka
• ok. 6 łyżek mąki
• ½ pęczka natki
• Po 3 łyżki ziaren słonecznika i dyni
• Olej do smażenia, sól, pieprz, curry

PRZYGOTOWANIE:
Ziemniaki obierz, opłucz starannie, osusz, a następnie zetrzyj na tarce o większych otworach. Umieść w misce i odstaw.
Cukinię umyj, osusz i zetrzyj na tarce o dużych otworach. Marchewki obierz, opłucz, osusz i zetrzyj na tarce o dużych otworach. Cebulę obierz i posiekaj.
Z masy ziemniaczanej odlej wydzielający się sok. Dodaj startą cukinię, marchewkę i cebulę.
Do warzyw wbij jajka, starannie wymieszaj i dosyp mąkę, tak by powstała dość zwarta masa. Na koniec dodaj posiekana natkę pietruszki i ziarna słonecznika i dyni. Całość dokładnie wymieszaj, dopraw do smaku solą, pieprzem oraz curry.
Na patelni rozgrzej olej. Łyżką nakładaj porcję masy i smaż z obu stron na rumiano. Najlepiej smakują z sałatką z pomidorów.

monthly_2013_06/konkurs-pora-na-pomidora_2285.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...