Skocz do zawartości
Forum

Zabawki dla dziecka - nowe czy używane?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość olinka001

My kupujemy i nowe i używane, używane raczej "lepsze" fisher price, "chicco" itp. Na [reklama usunięta] głownie. na prawde na fajne okazje mozna trafić tanie zabawki i dobrej jakości. ostatnio taki stoliczek kupiliśmy i faktycznie jest rewelacyjny!

Odnośnik do komentarza

ja kupuję klocki Lego w sklepie internetowym i tam mają bardzo dobre ceny [reklama usunięta] i wybór jest duży. W ofercie mają także klocki i zabawki drewniane . Każdy znajdzie coś dla siebie w naprawdę dobrej cenie więc wolę kupić nowe przynajmniej wiem skąd i że nikt tego nie używał ..

Odnośnik do komentarza
Gość monika909

Jako świeżo upieczona mama dobrze Was rozumiem, że nie zawsze kupujecie nowe zabawki, bo jak zobaczyłam te ceny:/ Ale koleżanka doradziła mi fajną stronkę, na której jest sporo aktualnych zniżek, promocji, kodów rabatowych do wykorzystania w wielu sklepach dziecięcych. Wystarczy wejść na [reklama usunięta] może znajdziecie i coś dla siebie:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli dzieco jest małe to mogą być używane zabawki ale dla starszego dziecka to może być powód do wstydu lub nawet upokorzenia przez rówieśników więc wolałabym kupić nową zabawkę starszakowi a jaką to już zapytać jego co lubi :) a przy zakupie kierować się po prostu zasadami świadomego i odpowiedzialnego rodzica http://dumnyrodzic.pl/artykul/zabawa-a-rozwoj-dziecka Fajne porady a wtedy zakupy będą łatwizną ;)

Odnośnik do komentarza

Ja również nie boję się używanych. Oczywiście nie biorę wszystkie co możliwe :)
Ograniczam się do książek - jak poprzedniczki. Np. z klockami mam problem, bo mimo "domowej" dezynfekcji nadal obawiałabym się podania im dziecku do zabawy.

Któż by wiedział, że czas leci, gdyby nie lustro i gdyby nie dzieci (J. Sztaudynger)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście można zdecydować się na zabawki używane ale pamiętać należy o ich dezynfekcji - są na rynku specjalne środki. Pewne zabawki np pluszaki lepiej wybierać nowe dośc szybko się zużywają chyba, że wybierzemy takie marki jak Trudi.

Odnośnik do komentarza
Gość agusia889

My kupujemy dużo używanych, czytamy co polecają inne mamy i wolimy lepszej jakości a używane, oczywiście też kupimy coś tańszego nowego, wszystko zalezy od tego co nam się podoba :) a ostatnio dostaliśmy super zabawkę umywalkę malucha, synek na prawdę się zainteresował i ją uwielbia.

Odnośnik do komentarza

Nie ma potrzeby szukania zabawek używanych bo w dzisiejszych czasach można znaleźć korzystne oferty w sklepach internetowych. Moim faworytem jest [reklama usunięta], gdzie zawsze zaglądam kiedy szukam czegoś dla moich łobuziaków albo któregoś z chrześniaków. Zabawki są naprawdę wartościowe, a ceny korzystne. Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie, aby się przekonać że warto:

monthly_2017_05/zabawki-dla-dziecka-nowe-czy-uzywane_57564.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja kupuję nowe zabawki. Teraz w internecie jest taki wybór, że można znaleźć zabawki nieużywane i to za dobre pieniądze. Ja kupuję z [reklama usunięta], i jestem zawsze zadowolona po 1 z jakości materiału, z których są wykonane zabawki i po 2 z pieniędzy jakie na nie wydaje, tak żeby nie zbankrutować a uszczęśliwić malucha.

Odnośnik do komentarza

W sumie nie wiem, ale to zależy jakie zabawki, jak są w dobrym stanie to dlaczego nie używane? To jednak kwestia podejścia i tego, co kto woli. A nowe zabawki też wcale nie muszą być drogie, tylko trzeba poszukać po sklepach, jak nie wiadomo gdzie szukać, to można poczytać , jeżeli ktoś ma obawy, co do tego, czy warto kupować online zabawki. Ale jak mówię, to już kwestia mocno indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Gość KLOCUSZEK2323

LEGO City to wspaniała seria, która pozwoli Twojemu dziecku odtworzyć wszystkie budynki, miejsca i pojazdy znane z prawdziwego świata. Zbudować można z nich nawet całe miasto! Realistycznie odwzorowane elementy i postaci oraz precyzyjne szczegóły pobudzają wyobraźnię i zapewniają wiele godzin kreatywnej zabawy, która wciągnie także i niejednego dorosłego. Ty i Twoje dziecko odgrywać możecie policjantów, strażaków, naukowców, budowlańców, a nawet astronautów czy pilotów helikopterów! Klocki LEGO City zapewniają nieskończoną liczbę możliwości, daj zatem młodemu mieszczuchowi wcielić się w rolę burmistrza i obserwuj, jak wyglądać może świat zbudowany przez dziecko.

Odnośnik do komentarza

Zbierz kolekcję zestawów serii Lego City i stwórz własne miasto.
Zbuduj komisariat i walcz z przestępcami razem z policją.
Zasiądź za kierownicą jednego z wielu superpojazdów.
Zostań pilotem samolotów pasażerskich i transportowych oraz weź udział w pokazach lotniczych.
Przyłącz się do dzielnych strażaków i pomóż im ugasić pożar.
Te i wiele innych wyzwań czekają na Ciebie w mieście Lego City.

Odnośnik do komentarza
Gość kropciapopcia

Prawda jest taka że kupowanie tylko i wyłacznie nowych zabawek to kooszty tak wielkie że nie każdy może sobie na to pozwolić. U nas jest tak że na świeta urodziny itd czyli ogólnie na prezent kupuje się cos nowego, ale poza tym zwykle są to rzeczy używane (chyba ze trafie na promocje) jest masa zabawek dostosowanych do konkretnego wieku wiec posluza 3 maks 4 mmiesiace a kosztuja kilka stówek i wtedy uwazam ze to zbedny wydatek i kupuje uzywane za 1/5 ceny.. Z nowych napewno kupowalam grzechotki i gryzaki (wiadomo, higiena) i klocki bo to tez lubia dzieci podjadac :D Ostatnio kupujac sobie balsam do ciala wyczailam fajne drewniane klocki dla syna wiec wzielam przy okazji i jestesmy z nich bardzo zadowoleni :D Nawet mąż sie wciagnal w ukladanie z malym :D

Odnośnik do komentarza

Ja wolę kupować jednak nowe zabawki, jakoś nie mam pewności co do czystości i bezpieczeństwa używanych misiów, lalek i innych. Wiele sklepów z zabawkami oferuje rzeczy w na prawdę niskich cenach, np. gry dla 6 latków są w przystępnych cenach, chyba że wybierzemy coś na prawdę ekstra, to wtedy oczywiście trzeba będzie ponieść większe koszty. Z mojego doświadczenia wynika, że większość kreatywnych i fajnych zabawek wcale nie jest droga.

Odnośnik do komentarza
Gość borkyna

Ja mimo tego, że też kupuję nowe zabawki, bardzo często w sklepach internetowych, ale to chyba nie robi różnicy to bardzo często spotykam się z z tym, że rodzice też najpierw je dokładnie czyszczą albo nawet piorą. na początku to było dla mnie dziwne, ale teraz w zupełności to rozumiem. Czasami sama chciałabym to zrobić przed daniem komuś takiej zabawki, ale wiem, że jednak rodzic zrobi wszystko lepiej. Poza tym nie mam jeszcze takiej znajomości jakości produktów, więc sama też z miesiąca na miesiąc uczę się czegoś nowego :)

Odnośnik do komentarza

Ja zabawki dla najmłodszych dzieci wybierałam drewniane głównie, chińskie unikam, allegro też bo nie wiem co tam może być. Jak już dorosną i nie biorą wszystkiego do buzi, to już mniej zważam. Najważniejszy jest dla mnie ten początkowy okres, nie wiem jak dla Was :) Artykuł o zabawkach podsyłam https://blog.onein.pl/bezpieczne-zabawki-dla-dziecka/krótki to można przeczytać ;)

Odnośnik do komentarza

To zależy tak naprawdę od tego jaką zabawkę chcemy kupić. Bo na przykład wiadomo, że gryzaka nie kupimy używanego :) Podobnie z maskotkami bym uważał, chyba że wypierzemy je. Ale nowe zabawki nie są koniecznie takie drogie.

Odnośnik do komentarza
Gość kalinowskak

dokładnie, są zabawki które muszą być nowe, ale czasem można kupić używane zabawki jakiejś dobrej firmy w przystępnej cenie, ja kupowałam dużo zabawek mojej starszej córce i mimo intensywnego użytkowania wydałam je kuzynce, która oddała mi kiedy urodził się syn

Odnośnik do komentarza

Najlepiej pół na pół, czyli część nowych i część używanych.
Na pewno nie powinno się kupować używanych zabawek pluszowych typu miski, poduszeczki itp. Nie powinno bo nigdy nie wiadomo co się z nimi działo wcześniej ;)
Zabawki plastikowe, drewniane można kupować jak najbardziej używane, bo można je dokładnie zdezynfekować, bez obaw o jakąś pleśń czy grzyby.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...