Skocz do zawartości
Forum

Czy moje dziecko ma nadwagę?


ewela319

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja córeczka ma 9,5miesięca obecnie waży 9kg a wzrost 74cm. Waga urodzeniowa 3740 i 56cm wzrostu. Na początku była karmiona wyłącznie piersię teraz częsciej mm. A jej jadłospis wygląda następująco:
rano 5.30-7.00 pierś
10-10.30 mleko mm
14.30-15 obiadek(zupki ,ryba mieso (wszystko gotuje sama)Jak nie ma obiadku to je kaszkę
15.30-16 deserek
19-20mleko mm
W między czasie pije albo czystą wodę 200ml, albo soczek, herbatkę(150ml). Dodam że jeszcze nie raczkuję ani się nie podnosi samodzielnie. Ma troszkę pulchna buźkę i grubiutkie nóżki. Nasz lekarz pediatra twierdzi że jest wszystko ok ale ja się martwię. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Na podstawie siatek centylowych stwierdzam że waga dziecka jest na 75 centylu. Jest to norma, ale górna.

Mam pytania odnośnie deserku - jakiego typu jest to posiłek?
Ile razy w ciągu dnia Pani podaje dziecku soczek, jakiej firmy? Wiele soków na rynku jest dosładzanych, dlatego najlepiej podawać te przeznaczone dla małych dzieci typu. Gerber, Bobofrut. Dziecko w ciągu dnia powinno wypijać maksymalnie 200-250 ml soku.

Jeżeli dziecko do tej pory nie raczkuje, może warto pomyśleć nad rehabilitacją. Można z niemowlakiem wykonywać specjalne ćwiczenia wzmacniające mięśnie i usprawniające maluszka.

Odnośnik do komentarza

Czyli jest na granicy z nadwagą tak?Jeżeli chodzi o deserki to daje jej np jabłko starte,gruszke, banany-czasami same a czasami mieszam jabłko+banan. A soczku nie pije codzinnie są firmy właśnie albo Gerbera ale częściej bobofrut. Pije od rana do 16 godziny na jpóżniej. Amelka od 3dni mi zaczęła już siadać samodzielnie podnosi się i już próbuje robić kroczki. Czy mimo to powinnam jednak iść z nią na rehabilitacje?Czy dać jej czas?Jakie mogą z nią wykonywać ćwiczenia sama żeby ją jeszcze wzmocnić?

Odnośnik do komentarza

Na chwilę obecną proszę nie martwić się wagą. Córeczka zacznie się ruszać i wszystko zniknie. Proszę tylko nie przekarmiać małej, pamiętać o regularnych posiłkach. Spośród soczków wybierać te przeznaczone dla małych dzieci - Bobofrut, Bobovita, Gerber.
Zamiast soczków lepiej podawać do picia wodę, a owoce podawać w formie musów.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia to proszę porozmawiać z rehabilitantką lub fizjoterapeutą. Nie tylko wytłumaczą Pani dokładnie jak powinny wyglądać ćwiczenia. Ćwiczenia wzmocnią mięśnie córeczki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...