Skocz do zawartości
Forum

Ślinienie się u 4-latka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowa na tym forum.
Mam problem z nadmiernym ślinieniem się mojego 4,5 letniego synka. W przedszkolu panie skarżą się, że wiecznie jest obśliniony i nie kontroluje tego. Byliśmy u laryngologa i okazało się, że musimy usunąć migdała. Wiadomo - oddycha buzią.Czy ma to związek ze ślinieniem się? Czy może udać się do innego specjalisty?

Odnośnik do komentarza

Napisałaś: "Byliśmy u laryngologa i okazało się, że musimy usunąć migdała.
Wiadomo - oddycha buzią.
"
Zanim usuniecie migdałka spróbujcie się dowiedzieć dlaczego oddycha buzią!

Krzysiu ma podobny problem ze ślinieniem się. Jest alergikiem i często dostaje silnego kataru. Jest pod stałą opieką laryngologiczną ze względu na okresowy niedosłuch i przerost migdałków. Był również badany przez ortodontę i logopedę.
Syn ma nawyk oddychania przez usta z powodu rozluźnienia mięśni okrężnych ust w wyniku uporczywego kataru oraz nadwrażliwości oralnej (nie toleruje większości pokarmów). W jego przypadku usuwanie migdałków nie wchodzi w grę dopóki nie ma zagrożenia życia. Syn powinien mieć regularne zajęcia u logopedy ale mu nie przysługują gdyż ma poprawną wymowę.
pozdrawiam

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza

Nadmierne ślinienie się w tym wieku nie jest normalnym zachowaniem. Dzieci powinny umieć to kontrolować. Dlatego też warto dokładnie zauważyć czy to się dzieje bezwiednie przez dziecko, czy faktycznie powodem jest oddychanie buzią ale warto też przejść się właśnie do logopedy bo może okazać się, że aparat mowy jest słabo umięśniony i przez to ślina wydobywa się poza usta. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za rady. Udam się z synem do logopedy w najbliższym czasie.
To ślinienie się pojawiło się 1,5 roku temu - synek ułamał sobie w trakcie zabawy górną jedynkę. Pediatrzy twierdzili, że to przejdzie. W końcu poszliśmy do laryngologa i stwierdzono tego migdała, i że to on jest przyczyną otwartych ust.
Mam nadzieje, że będzie ok. Syn bardzo ładnie mówi i uwielbia jeść wszelkie potrawy:)
Dziękuję za rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...