Skocz do zawartości
Forum

Czy udać się do psychologa, czy w ciąży to normalne?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tydzień temu dowiedziałam się,ze jestem w ciaży. Bardzo sie ucieszyłam. Jednak ciągle się martwię. W mojej rodzinie były poronienia, mama straciła dziecko w 7 miesiacu. Ja teraz też ciagle się martwię,ze stracę moje dziecko. Mam napadowe mdłości, ale jak ich nie mam od razu martwię się,że z dzieckiem coś nie tak. Pracuje fizycznie i mam dużo stresu w pracy, do tego dochodzi stres o dziecko i kończy się tym,ze wieczorami płaczę. Nie wiem jak sobie z tym poradzić a to dopiero 8 tydzień ciąży.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!
Wiele kobiet w ciąży przeżywa ambiwalentne uczucia – z jednej strony radość, a z drugiej strony lęk, strach przed nowym, obawy, czy się sprawdzę w roli matki itp. W Pani przypadku pojawił się jeszcze jeden problem, a mianowicie lęk przed możliwością utraty dziecka. Proszę jednak pamiętać, że to, że Pani mama straciła dziecko w 7 miesiącu ciąży, nie oznacza, że u Pani będzie tak samo. Proszę być dobrej myśli. Martwi mnie jednak to, że w czasie ciąży pracuje Pani fizycznie, a ponadto towarzyszą Pani niepokojące objawy, jak stres, niepokój, napięcie psychiczne i płaczliwość. Przez Internet nie jestem w stanie określić, na ile Pani reakcje są „normalne”. Jeżeli jednak Pani złe samopoczucie trwa ponad dwa tygodnie, odczuwa Pani znaczny dyskomfort i lęk, który wręcz uniemożliwia Pani normalne, codzienne funkcjonowanie, warto skonsultować się z psychologiem bądź psychiatrą w najbliższej poradni zdrowia psychicznego. Proszę mieć świadomość, że teraz nie tylko musi dbać Pani o siebie, ale też o dziecko.
Pozdrawiam ciepło!

Odnośnik do komentarza

Polecam psychologa, sama chodzę od roku, pogadać można o wszystkim, nawet jak z koleżanką, ale to jednak specjalista i dobry psycholog wyprowadzi na właściwe tory i wyjaśni wiele rzeczy, otworzy oczy na wiele spraw, z których nie zdajemy sobie sprawy. Po tym jest nam łatwiej, bo często nie rozumiemy sami siebie albo dlaczego jest tak a nie inaczej. Pomoże ci, gwarantuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...