Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Konkurs: "Bajki Baletowe. Romeo i Julia"

Rekomendowane odpowiedzi

Wygraj jedną z 5 Bajek Baletowych: ROMEO I JULIA!

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/bajkibaletowe.jpg

Odpowiedz na pytania:
1. Kiedy i z obchodami jakiego święta zbiegła się w tym roku rocznica urodzin Sergiusza Prokofiewa?
2. Dlaczego warto poznawać twórczość Prokofiewa?

Na odpowiedzi czekamy do 28 maja 2013r.
Wyniki konkursu - 31 maja 2013.

Zapraszamy do konkursu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oto moje odpowiedzi, mam nadzieje, że okażą się rafione. Rocznica urodzin sergiusza Prokofiewa (tzn. 23 kwietnia 1891r.) zbiegła się z obchodami Międzynarodowego dnia książki i praw autorskich. natomiast jeśli chodzi o drugie pytanie to sam fakt, że Prokofiew w wieku pięciu lat stworzył swój pierwszy utwór nie znając jeszcze nut a w wieku trynastu lat rozpoczął studia w Konserwatorium Petersburskim zasługuje na uwagę i to przede wszystkim jest jednym z powodów dla których warto się wsłuchać w jego twórczość. Dziękuje i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 kwietnia 2013 roku miały obchodziliśmy Światowy Dzień Książki oraz 122 rocznicę urodzin Sergiusza Prokofiewa. Ten rosyjski kompozytor muzyki poważnej i filmowej oraz pianista należy do jednych z najwybitniejszych artystów na świecie. Jego muzyka jest niepowtarzalna, wspaniale wykorzystuje dynamiczne możliwości instrumentów, przez co jego muzyka staje się bardzo rzeczywista, poza tym zawiera w sobie nutkę humoru. Do tego trzeba dorzucić przepiękną muzykę dla dzieci np. Piotruś i wilk", balety "Kopciuszek" czy "Baśń o kamiennym kwiecie".


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocznica urodzin Sergiusza Prokofiewa (1891 - 1953) czyli 23 kwietnia 2013 zbiegła się z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki. Ten nadzwyczaj uzdolniony muzycznie Rosjanin był wyśmienitym kompozytorem muzyki poważnej, filmowej i pianistą. Muzyk stworzył własny styl znany przede wszystkim z ogólnej antyromantyczności utworów, dynamiczności oraz humoru. Tworzył suity, balety (Romeo i Julia), koncerty czy opery. Warto poznać jego muzykę gdyż jest ona żywiołowa, dynamiczna, z charakterem i temperamentem twórcy oraz odrobiną humoru. W obszernej twórczości Prokofiewa każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.23 kwietnia 2013 r.obchodziliśmy Światowy Dzień Książki oraz 122 rocznicę urodzin Sergiusza Prokofiewa.
2.W twórczośi Prokofiewa,wspaniałego i wybitnego rosyjskiego kompozytora i pianisty muzyki poważnej i filmowej (23.04.1891-05.03.1853r),zainspirowało mnie to ,ze pomimo iż był pod presją socrealizmu aby uprościć swój język zachował swój rozpoznawalny styl ,łączący elementy liryzmu,groteski i orginalnej melodyki.
Interesował sie również operą i baletem.

Warto poznawać twórczość Prokofiewa dlatego ,że jego muzyka ma własny styl,w którym pełno ,dynamicznych możliwości instrumentu,związanych z tym efektów dźwiękowych,humoru ,eksperesji,łączenia dysonansu z tonalnością,.Muzyka jest bardzo ostra w brzmieniu,wręcz kłująca w uszy.Stężenie tragikomizmu osiąga maksimum w „Miłości do trzech pomarańczy”.
Najbardziej rozpoznawalny stał się m.in. dzięki baletowi "Marsz z baletu Romeo i Julia" ,bajce symfonicznej "Piotruś i Wilk",Symfoni Klasycznej,suicie"Porucznik Każe".

Pisać jedynie według prawideł ustanowionych przez poprzednich klasyków, to znaczy być nie mistrzem, lecz uczniem..." S. Prokofiew


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 23 kwietnia to dzień, w których obchodzimy 122 rocznicę urodzin tego sławnego kompozytora, ale w tym dniu obchodzimy też Międzynarodowy Dzień Książki.

2. Uważam, że warto zapoznać się z twórczością tego kompozytora, ponieważ był on indywidualistą, nie tworzył "zwykłej" muzyki ale swój własny styl. Jego twórczość uzyskała miano "muzyki ilustracyjnej". Polega on na tworzeniu tła muzycznego do jakiejś opowieści. Historie opowiadane są za pomocą instrumentów co daje możliwość poznania zarówno muzyki symfonicznej jak i niestandardowego brzmienia instrumentów już od najmłodszych lat.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 23 kwietnia była w tym roku 122. rocznica urodzin Sergiusza Prokofiewa, kompozytora muzyki między innymi do baletu "Romeo i Julia, jak również tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki.
2. Twórczość Prokofiewa warto poznawać chociażby dlatego, że był jednym z największych i najpopularniejszych kompozytorów XX wieku, zarówno muzyki poważnej jak i filmowej. Do tego był świetnym pianistą, nawiązującym do wybitnych kompozytorów rosyjskich Rubinsteina czy Rachmaninowa. Jako kompozytor fortepianowy wypracował swój własny, niepowtarzalny i rozpoznawalny styl charakteryzujący się m.in. dużą dynamiką, bogatą ekspresją humorem, wykorzystywaniem możliwości dźwiękowych instrumentów. Ważne miejsce w twórczości Prokofiewa zajmowała muzyka dla dzieci – to dla nas, rodziców, jest kolejnym powodem dlaczego warto słuchać jego utworów i przybliżać je naszym dzieciom. Jego najbardziej znanym utworem dla dzieci jest baśń muzyczna „Piotruś i wilk”, której zadaniem według kompozytora, miało być właśnie wprowadzanie dzieci w świat muzyki. Prokofiew był także przedstawicielem neoklasycyzmu, nawiązując w swej twórczości do chociażby Mozarta, aczkolwiek nie powielając go. Skoro muzykę Mozarta uważa się za wspierającą rozwój inteligencji u małych dzieci, równie dobrze możemy wypróbować także muzykę Prokofiewa do tego celu:-) Na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Rocznica urodzin Sergiusza Prokofiewa zbiegła się z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
2.Warto poznawać twórczość Prokofiewa gdyż trzeba być otwartym na rożne style tym bardziej jeśli chodzi o takiego indywidualistę.Prokofiew postawił sobie za zadanie wprowadzić dzieci w świat muzyki, a my rodzice powinniśmy ukierunkowywać nasze dzieci dzięki takim utworom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Rocznica urodzin Sergiusz Prokofiewa zbiegła się z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki
2.Warto poznać twórczość Prokofiewa ze względu na jego oryginalność i co ważne komponował muzykę dla dzieci Słuchając jego muzyki można się ubawić ,gdyż kompozytor ma duże poczucie humoru Warto zachęcać dzieci do słuchania jego muzyki ,gdyż wierzy się że serwowanie takiej muzyki niemowlakom stymuluje rozwój ich inteligencji. Sam Prokofiew był związany z muzyką od najmłodszych lat więc i tworzył z zaangażowaniem dla dzieci
Jest kompozytorem wszech czasów ,którego warto posłuchać i znaleźć się w świecie tej pięknej muzyki


http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kiedy i z obchodami jakiego święta zbiegła się w tym roku rocznica urodzin Sergiusza Prokofiewa?

Rocznica urodzin Sergiusza Prokofiewa, czyli 23 kwietnia zbiegła się z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki.

2. Dlaczego warto poznawać twórczość Prokofiewa?

Myślę, że każdy kto choć trochę ma w sobie wrażliwości muzycznej powinien posłuchać utworów stworzonych przez tego bardzo zdolnego kompozytora. Choćby właśnie Suita symfoniczna z baletu "Romeo i Julia", czy "Kopciuszek".

Warto przytoczyć również anegdotę, która krąży od jego śmierci.
Dzień po śmierci Prokofjewa Dyrygent Grzegorz Fitelberg, dyrektor Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia po przyjściu na próbę orkiestry miał zwrócić się do muzyków słowami: Panowie, proszę wstać. Dziś w nocy umarł wielki radziecki kompozytor Siergiej Prokofjew. Proszę uczcić minutą ciszy. Po minucie miał z kolei powiedzieć do koncertmistrza: Panie Wochniak, podobno Stalin też umarł (S. Michalkiewicz, La Pologne – puissance mondiale!, Bibula – pismo niezależne.)


Zapraszam do siebie Świat kobiety i jej dziecka
Zyskam zyskaj
i na profil bloga na FB:TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Prokofiew urodził się 23 kwietnia 1891r. 23 kwietnia 2013 obchodziliśmy Światowy Dzień Książki, więc właśnie z nim zbiegła się w tym roku rocznica urodzin Prokofiewa
2. Jest on sławnym rosyjskim kompozytorem. Napisał wiele znanych oper, baletów czy koncertów. Tworzył nie tylko dla dorosłych ale również i dla dzieci. Posiadał w tym swój niepowtarzalny styl i niebywały talent. Jego muzyka jest pełna ekspresji, dynamiczna, żywiołowa oraz nie pozbawiona humoru. Warto zapoznać się więc z jego twórczością i jest to jednocześnie okazja na oswojenie z muzyką klasyczną dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergiusz Prokofiew urodził się 23 kwietnia 1891 roku. Dzień 23 kwietnia to także Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
W tym roku obchodziliśmy 122 rocznicę urodzin kompozytora.
A dlaczego warto poznawać twórczość Prokofiewa? To oczywiste! Jest tak bogata, tak różnorodna, zachwycająca! Wzrusza i bawi, porywa i nie pozostawia słuchacza obojętnym. Te dźwięki zapadają w pamięć! Liczne fragmenty jego utworów niejako uniezależniły się od dzieł z których pochodzą, stały się bardzo popularne, a warto na pewno znać i dzieło-matkę!
W muzyce Prokofiewa znajdziemy wyraziste układy rytmiczne, utwory klasycyzujące, w tym te przepiękne, tak lubiane przez wszystkich utwory baletowe czy bajka symfoniczna "Piotruś i wilk", a także utwory liryczne: symfonie, sonaty fortepianowe.
Piękna i wartościowa muzyka, warta poznania i pokochania!


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 kwietnia 1891 roku urodził się rosyjski kompozytor i pianista Siergiej Prokofiew, w tym roku obchodzono jego 122 rocznicę urodzin, które zbiegły się z obchodami światowego dnia książki.
Dlaczego warto poznawać twórczość Prokofiewa?
Myślę że słuchając muzyki Sergiusza Prokofiewa warto na początek poszukać klucza do zrozumienia zarówno autora jak i muzyki którą tworzył, a wszyscy się zgodzą że tworzył muzykę wielką, o wielu obliczach.
Z właściwym sobie poczuciem humoru Prokofiew traktował swoje utwory w groteskowy sposób, nadając im osobliwe rysy, w wielu utworach dominuje autentyczna wesołość i dowcip, czasem jest też ostra i bezkompromisowa.
Twórczość Prokofiewa to też liryzm, który nie oznacza dosłownego nawiązywania do romantyzmu, lecz zachowuje dystans należny muzyce współczesnej. Ta wyjątkowość Prokofiewa tkwi, myślę też w wielokierunkowości jego dzieł - w jednym tragizm zaprawiony mrocznym liryzmem i szczyptą niezbędnego patosu, a w kolejnym żart i wesołość. Warto poznać muzykę Prokofiewa również dlatego że jest ilustracyjna, na przykład w bajce Piotruś i wilk, którą napisał, aby zapoznawać dzieci z brzmieniem instrumentów i muzyką symfoniczną, motywy muzyczne odmalowują charakter występujących w niej postaci.
No i jeszcze jedna ważna rzecz ponadczasowość utworów Prokofiewa sprawia że jest tak popularna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Międzynarodowy Dzień Książki 23 kwietnia jest obchodzony,
w tym roku zbiegło się inne wydarzenie - moment uzasadniony.
Gdyż 122 lat temu dokładnie 23 kwietnia 1891 roku Siergiej Prokofjew na świecie się pojawił,
pianista i zarazem kompozytor muzyki poważnej i filmowej się zjawił.

2. To o najwybitniejszym kompozytorze XX weku mowa,
przy Nim inny kompozytor po prostu się chowa.
Dynamizm możliwości instrumentu i związane z nim efekty dźwiękowe,
są ekspresyjne, z humorem - wprost odlotowe.
Dodatkiem są dobrane elementy ludowe,
ohh jakiż On miał talent- należy złapać się za głowe.
Nie tylko symfonie komponował,
ale także bajkę "Piotruś i Wilk" skomponował.
Jego twórczość nie za bardzo przeciętnym ludziom jest znana,
a przecież nie może być zapomniana.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 23 kwietnia 2013 r. obchodzono Światowy Dzień Książki oraz 122 rocznicę urodzin Sergiusza Prokofiewa.
2. Prokofiew był niedoceniany. Może dlatego, że umarł w ten sam dzień co Stalin i wydarzenie to przyćmiło odejście mistrza. Tymczasem był geniuszem precyzji mającym dystans do siebie i muzyki. Ogromna dawka humoru w jego utworach to znakomity pretekst by zainteresować jego twórczością także najmłodszych.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na wyniki!
Bajki Baletowe trafiają do:
sabcia1978
malnad
polleczka
miraga_
sarnax1

GRATULUJEMY!

Proszę o podanie danych adresowych na maila konkursy@parenting.pl

Temat maila: Bajki Baletowe - nick z forum

Pozdrawiamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...