Skocz do zawartości
Forum

Odrzucenie od nabiały w czasie ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem w drugiej ciąży. Pierwsza przebiegała bez problemu. Z tą jest nie co inaczej. Mnianowicie odrzuciło mnie od nabiału, na sam smak sera czy mleka robi mi się nie dobrze i mam nudności. Przełknięcie powoduje wręcz natychmiastowe wymioty. Co robić? Boję się, że przez to nie dostarczę odpowiedniej ilosci wapnia i białka mojemu maleństwu

http://www.suwaczki.com/tickers/mh063ieydomnj7b3.png

Odnośnik do komentarza

Witam,

Białko oraz wapń są bardzo ważne w diecie kobiet ciężarnej.
Białko pełnowartościowe oprócz mleka, sera białego znajdują się także w jogurtach naturalnych (czy może Pani jeść?), ser żółty (dużo wapnia), a także jaja, mięso (najlepiej indyk, wołowina, cielęcina), ryby morskie.

Jeżeli chodzi o wapń to są jogurty wzbogacane w wapń np. Calpro (Krasnystaw), sery żółte, a także woda mineralna bogata w wapń np. Muszyna, Muszynianka.
Oczywiście zostaje suplementacja, najlepiej z witaminą D. Niedobór wapnia w czasie ciąży wpływa niekorzystnie na kości kobiety.

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem w podobnej sytuacji co koleżanka. Jest to moja pierwsza ciąża i również czuje mdłości po spożyciu mleka czy białego sera. Czy po porodzie dziecko nie będzie miało problemów ze spożywaniem mleka lub alergii na nabiał?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...