Skocz do zawartości
Forum

Jakie ZOO najfajniejsze do zwiedzania?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaczikaszi

Baaaaardzo polecam ZOO w Borysewie, zwierzaków jest dużo, wybieg dla mandryli jest szczególnie ciekawy :) a do tego kolejka jest bardzo ładna i wygodna – nogi nie bolą :) jest też placyk zabaw z basenikiem z piłeczkami i specjalna strefa mini, gdzie dzieciaki mogą pogłaskać niektóre zwierzątka! Moje maluchy (3 i 5 latek) były zachwycone.

Odnośnik do komentarza

Kraków - nie za duże i bez szału
Zamość moim zdaniem to tragedia, kilka zwierząt na krzyż, małe klatki.
Najładniejsze zoo jakie widziałam to w Nyiregyhaza-Sosto na Węgrzech. Ogromne wybiegi, dużo zwierząt, można karmić kozy, owce i alpaki, wejść do klatki z lemurami, albo z ogromnymi żółwiami. Zwiedzania i atrakci na cały dzień

Odnośnik do komentarza

Ja polecam Zoo we Wrocławiu i Warszawie, wrocławskie jest moim zdaniem bardzo fajne, byłam tam co prawda dawno, bo 6 lat temu, ale Lidzia była zachwycona, dużo zwierzątek, największą furorę zrobił tygrys za szklaną szybą, staliśmy tam i staliśmy, pamiętam, że córeczce podobało się w zagrodzie kózek, miała wiele frajdy, warszawskie też jest ciekawe, byliśmy chyba ze cztery razy, jeździliśmy kolejką, jest plac zabaw, płockie Zoo trochę mniejsze i skromne, ale to dane sprzed kilku lat, jak tam byliśmy, też wybieramy się do Bałtowa, po podobno fajnie, tylko dość drogo

Odnośnik do komentarza
Gość dariolka195

Ja polecam ZOO we Wrocławiu i Poznaniu bardzo dużo ciekawych zwierząt,jest co oglądać.Natomiast w Krakowie jak byliśmy w wakacje to dużo takich głównych zwierząt nie było jak lew,żyrafy,bizony.Choć podobno żyrafy niedawno zamieszkały w krakowskim zoo.

Odnośnik do komentarza

Dariolka195, a kiedy byłaś w zoo we Wrocławiu? ?Pamiętam, że jako dziecko podobało mi się we Wrocławiu. Jednak byłam tam przed dużymi powodziami.
Ostatnio odwiedziliśmy je dwa lata temu z synem i bez zachwytu.
Wiele zwierząt się pochowało ( trudno się dziwić). A te, które były, wyglądały na otępiałe, mało szczęśliwe. Po za tym wydawało mi się, że wiele klatek było zaniedbanych.
Jeżeli przez dwa lata nic się nie zmieniło, to szału nie ma.
W Poznaniu jest bardzo drogi bilet wstępu, zwłaszcza podczas weekendu.

Odnośnik do komentarza

Berlińskie zoo rzeczywiście jest super. Bardzo mi się podobało, a wtedy dzieci jeszcze nie mieliśmy. Może będzie okazja pojechać z dzieciakami, to wtedy zobaczymy ich wrażenia. Ale jak dla mnie super jest.
Nasze gdańskie też jest spoko. Jest małe zoo ze zwierzakami takimi, że maluszki mogą pogłaskać i się pobawić. Poza tym ciągle ostatnio coś przebudowują i dużo się zmienia. Nie podobał mi się jedynie pawilon z ptasiorami, bo poruszanie się tam z wózkiem to niezbyt fajna sprawa.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

Ja bardzo lubię zoo. Wiem, że zwierzęta są tam w niewoli, ale to dla niektórych gatunków jedyne miejsce gdzie jeszcze mogą żyć. Takie wizyty w zoo traktuję jako okazję do poszerzenia wiedzy o zwierzętach, a odkąd mam dzieci im staram się pokazać te stworzenia których nie spotkają przecież na żadnej łące. Mi osobiście bardzo podoba się zoo w Opolu, jest takie "naturalne", jest tam stosunkowo mało klatek, wiele zwierząt jest niemal na wyciągniecie ręki. Są chyba jedyne w Polsce goryle, przepiękne, wyglądają jak z filmu o King Kongu. :-) Jest fokarium, można podglądać foki w czasie kąpieli i karmienia. Podobało mi się też zoo we Wrocławiu, mam sentyment do tego miejsca, bo jako dziecko uwielbiałam program Gucwińskich "z kamerą wśród zwierząt". To zoo jest większe niż np. opolskie, zwierząt dużo. Jak tu już ktoś pisał duże wrażenie robi tygrys. Nie każde zoo może się pochwalić posiadaniem tych pięknych zwierząt, a tu w dodatku od zwiedzających oddziela go tylko szyba. Ładne jest też zoo w Chorzowie, tu jeżdżę regularnie co kilka lat, ostatni raz byłam 3 tygodnie temu. Kiedyś wydawało mi się że jest nieco zaniedbane, ale widać że coś się robi, z roku na rok jest ładniejsze, zwierzęta zadbane. Jest dużo zieleni, ładne kompozycje kwiatowe, po ścieżkach biegają wiewiórki i chodzą pawie. Ktoś tu pisał że jest mało zwierząt. Wg. mnie nie jest ich mało, tylko ich wybiegi są na tyle duże, że czasem trzeba się pofatygować i przejść kawałek by zobaczyć je w drugim końcu. Atrakcją dla dzieci jest też małe mini-zoo z "wiejskimi" zwierzętami- kozami, kurami itp. Jest plac zabaw dla dzieci oraz park linowy, rodzice mogą więc odpocząć na ławeczkach a dzieci wyszaleć. Jest Dolina Dinozaurów, która szczególnie podoba się dzieciom. Figury dinozaurów są stare (najstarsze w Polsce), powstały w czasach kiedy nie było jeszcze mody na te wszystkie parki dinozaurów, ale dla dzieci nie ma to przecież żadnego znaczenia, ważne że w jednym miejscu mają tyle atrakcji. Bardzo ładne i duże jest też zoo w Ostrawie.

Odnośnik do komentarza

Margeritko, ale już wiesz, o co chodziło.
Podczas pobytu w ZOO matek z dziećmi osły się kopulowały. I tym matką to przeszkadzało. Poczuły się urażone... Chyba zapomniały, że to zwierzęta. Na tyle zniesmaczyła ich ta sytuacja, że poszły z tym na skargę do Urzędu. I jedna posłanka PIS poszła z tym do dyrekcji ZOO. Brak słów...na ludzi :p

Odnośnik do komentarza

Margeritko, wybierz się koniecznie. Ja odkąd zostałam mamą co roku jeżdżę do zoo. Pierwszy raz zabraliśmy Agę gdy miała 6 m-cy, i od tamtej pory była już 3 razy. I choć wiem że 2 pierwszych wycieczek nie pamięta to jednak mamy "wspomnienia" w postaci zdjęć i filmów. Na razie pamięta jeszcze ostatnią wycieczkę do chorzowskiego zoo (byliśmy na początku września) i od tamtej pory ciągle mówi o "lefach" (lwach). :-) Dla dzieci taka wycieczka do zoo to duże przeżycie. Nawet Małemu się podobało. Na córce ogromne wrażenie zrobił słoń i żyrafy, małpki, a od klatek z surykatkami nie chciała w ogóle odejść i całą szybę oddzielającą zwiedzających od tych zwierzątek wycałowała. :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...