Skocz do zawartości
Forum

Karmienie piersią - wit. K i D?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co prawda nie jestem jeszcze mamą, ale za miesiąc będę i chciałam się was poradzić. Ostatnio rozmawiałam z koleżanką, która urodziła dziecko 4 miesiące temu. Powiedziała mi, że w szpitalu podobno w szczepionce podaje sie witamine K, ale nie zawsze lekarze na odchodne przestrzegaja o podawaniu witamin. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, że jeżeli miałabym karmić piersia to mam dziecku podawać witamine K i D. Od jakiego czasu podawać te witaminy i czy faktycznie je trzeba podawać?

Odnośnik do komentarza

W zaleceniach jest przy karmieniu piersią wit K do skończenia przez dziecko 3 mca życia, D nawet do 2 roku. Ja K podawałam do 3 mca, D też od początku, jednak teraz nie podaje. Zbyt dużo witamin też jest szkodliwe, a skoro jest słoneczko niech lepiej z tego czerpie witaminę. Tutaj opinie są podzielone, ale uważam że podawanie wit D w miesiącach okresach kiedy nie ma slońca jest uzasadnione, także będę podawac dalej zimą i jesienią. Inna sprawa że malutkie dziecko nie otrzymuje wit w pokarmach stałych (jak to się odbywa przy starszych dzieciach) ale od matki z pewnością też coś dostanie. Możesz się zawsze poradzic położnej. Ja w tej chwili ( mały ma prawie pół roku) odstawiłam wit. D i zacznę podawac jesienią.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stgf6yr4el5k7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf6yhdp217r.png

Odnośnik do komentarza

jak wychodzi się ze szpitala, to dostaje się zalecenia co do pielęgnacji dziecka i tam jest też napisane, od kiedy podwać witaminy, u mnie od 8 dnia życia D i K razem w kapsułce i tak podaję, K do trzeciego miesiaca, D do końca karmienia piersią, ale starszej córce podaję nadal, te witaminy są bardzo ważne dla dziecka i zaleca się ich podawanie, ich niedobór może zakończyć się poważnymi chorobami, jak w przypadku D krzywicą

Odnośnik do komentarza

ojej, Bardzo wam dziekuję za odpowiedzi. :) będę o wiele mądrzejsza dzięki temu. dzwonilam niedawno do niej i sie zapytalam a jakie witaminy dokladnie, bo mi powiedziala ze bobik dk w postaci jakis kapsulek, ktore sie dziecku wyciska do buzi. Czy wy podawałyście tez z postaci kapsulek i dziecku sie nic nie stanie? Kolezanka mowi ze to bezpieczne, ale wole wasze zdanie poznac, bo jestescie bardziej doswiadczone.

Odnośnik do komentarza

ja podawaje tej firmy
jest bezpieczne w sensie że podasz tyle ile trzeba ale trzeba uważac bo kapsułki są trochę sliskie po otwarciu, ta firma ma polączenie d+k ale na dłgo Ci się nie przyda bo przez pierwszy tydz podajesz tylko jedną witaminę a po 3 miesiacu też tylko D. więc raczej stosuję się w osobnych ale takie też mają:)
dobrze by było podawać te witaminy przed podaniem mleka poniewaz witaminy ADEK rozpuszczają się w tłuszczach wiec będzie lepsze wchłanianie, ja daję zawsze po kąpieli wieć to taki rytuał to pamietam a później pierś więc jest oki

Odnośnik do komentarza

My przy wyjściu ze szpitala do karty wypisowej mieliśmy dopiętą informację o podawaniu witamin i suplementów w zależności od tego czy karmienie noworodka jest w pełni naturalne, mieszane czy sztuczne. W pierwszej dobie po przyjeździe z dzieckiem do domu już była u nas położna i pediatra i ta wypisała już konkretną receptę. W przypadku witaminy D u nas był Devikap. Ma całkiem dobry aplikator więc oddzielenie jednej kropli nie jest żadną filozofią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...