Skocz do zawartości
Forum

Bańka chińska na cellulit?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Helena

ja stosowalam banki chinskie - ale siie zniechecilam, bo masowanie nie bylo przyjemne

mozna banki kupic w aptece- ja chyba kupilam w trzeciej albo w czwartej odiwdzonej :wink:
w poprzednich aptekarki patrzyly sie na mnie dziwnie- najprawdopodobniej myslaly ze chodzi mi nie o banki a o kulki chinskie :lol:

Odnośnik do komentarza

Helena
ja stosowalam banki chinskie - ale siie zniechecilam, bo masowanie nie bylo przyjemne

mozna banki kupic w aptece- ja chyba kupilam w trzeciej albo w czwartej odiwdzonej :wink:
w poprzednich aptekarki patrzyly sie na mnie dziwnie- najprawdopodobniej myslaly ze chodzi mi nie o banki a o kulki chinskie :lol:

Masaż bańką chińską może być nieprzyjemny w przypadku:
- rozległych i zaawansowanych zmian cellulitowych
- braku poślizgu (gdy nie zastosujemy specjalnej oliwki lub kremu)
- zbyt mocno zassanej bańki (w trakcie jej przesuwania czuć wtedy silny opór)

Odnośnik do komentarza

Ola90
Mi na cellulit pomogły masaże i ćwiczenia. Masaże najlepiej jak robi profesjonalna osoba, tutaj masz opis takiego masażu - http://www.beautytower.pl/masaz/. A ćwiczenia na nogi to można już samemu we własnym zakresie w domu, ale konsultacja z kimś kto bardziej orientuje się w temacie też nie zaszkodzi :)

To prawda, masaże wykonywane przez masażystę są skuteczniejsze niż te wykonywane samodzielnie w warunkach domowych. Jednak w przypadku, gdy nie mamy możliwości wykonywania takiego zabiegu regularnie u profesjonalisty - domowy masaż również spełni swoją rolę. W prawdzie na efekty trzeba będzie czekać nieco dłużej, ale mimo wszystko warto ;-)

Odnośnik do komentarza

dariak
Mimo stosowania oliwki miałam na nogach ogromne siniaki... :(
A jeszcze mam pytanie. Czy osoby z widocznymi, pękającymi naczynkami nie powinny wykonywać masażu bańkami chińskimi?

Siniaki często powstają przy skórze o kruchych naczynkach krwionośnych. Niestety skłonność do powstawania rozszerzonych naczynek krwionośnych jest przeciwwskazaniem do masażu.

Odnośnik do komentarza

Miałam robioną serię zabiegów bańką chińską. Na początku były trochę bolesne, oczywiście pytano mnie czy boli, bo można robić to delikatniej, ale mnie zależało na efektach i byłam w stanie to przecierpieć. Miałam 8 masaży, co drugi dzień. Cellulit miałam okropny na pośladkach i udach, po ostatnim masażu praktycznie nie był widoczny, czasem jak jakoś mocniej zmarszczyłam skórę to dało się dostrzec jakiś dołeczek. Po roku znów mi powrócił delikatny cellulit i zastanawiam się czy by się znów nie umówić. Masaż miałam robiony przez http://www.favore.pl/395201_masaz-warszawa-masaze-medyczne-i-inne-z-dojazdem-do-klienta-mazowieckie.html

Odnośnik do komentarza

mrozik123
Miałam robioną serię zabiegów bańką chińską. Na początku były trochę bolesne, oczywiście pytano mnie czy boli, bo można robić to delikatniej, ale mnie zależało na efektach i byłam w stanie to przecierpieć. Miałam 8 masaży, co drugi dzień. Cellulit miałam okropny na pośladkach i udach, po ostatnim masażu praktycznie nie był widoczny, czasem jak jakoś mocniej zmarszczyłam skórę to dało się dostrzec jakiś dołeczek. Po roku znów mi powrócił delikatny cellulit i zastanawiam się czy by się znów nie umówić. Masaż miałam robiony przez http://www.favore.pl/395201_masaz-warszawa-masaze-medyczne-i-inne-z-dojazdem-do-klienta-mazowieckie.html

Warto kilka razy w roku powtórzyć serię profesjonalnych zabiegów antycellulitowych. Niestety defekt jakim jest skórka pomarańczowa lubi się pogłębiać i jeśli nie będziemy nad tym pracować to zmiany mogą się nawet nasilić.

Odnośnik do komentarza

Rysia43
Ja mam niestety bardzo wrazliwe naczynka krwionośne, więc bańki u mnie odpadają. Ale moje klientki (jestem fryzjerką) mówiły, że korzystały i widziały poprawe.

Tak jak wcześniej wspomniałam, niestety kruche naczynia krwionośne są przeciwwskazaniem do tego zabiegu. Niemniej jednak, istnieją publikacje naukowe, które sugerują, że delikatny masaż próżniowy może wpłynąć na wzmocnienie naczyń.

Odnośnik do komentarza
Gość tosiasamosia

Mi bardzo pomogły masaże na cellulit. Zastanawiałam się długo bo przemyślałam kwestię kupowania preparatów więc wolałam zapłacić za masaż w salonie http://www.studiotwojegozdrowia.com/oferta-13 i efekty widać.Skóra po zabiegu jest silnie przekrwiona, co sprzyja zwiększonemu metabolizmowi komórkowemu oraz odżywieniu i dotlenieniu komórek.

Odnośnik do komentarza
Gość modna_mama

Zdecydowanie masaż bańką chińską pomaga na cellulit 🙂 Ale najlepszy efekt jest wtedy, gdy to robi specjalista, a nie samodzielnie w domu.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jagodzia11
Ja kiedyś używałamtakich baniek właśnie na cellulit - efekty nawet były, ale krótkotrwałe. Zabieg ma ten minus, że na początku, zanim skóra się przyzwyczai, robią się straszne siniaki. Teraz też planuję znowu zacząc masaże bańkami, żeby przed latem trochę ujędrnić skórę.

A mi sie nie podobało nie tylko to,że efekty są bardzo krótkotrwałe ale również to,ze pojawiały mi się czerwone plamy i pękniete naczynka po zastosowaniu baniek. Siniaki rówież nie były niczym niepospolitym. Tak więc sorry, dziękuję za taka pomoc ;/
Zauważyłam,że w moim przypadku o wiele lepsze okazały się regularne ćwiczenia no i serum wyszczuplające Vialise ( dzidwczyny na wizażu polecały sobie kupić tak więc postanowiłam spróbować i przyznam,że jestem pozytywnie zaskoczona).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...