Skocz do zawartości
Forum

Oswajanie z przedszkolem


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie mamy, kiedy zaczęłyście oswajać swoje maluchy z przedszkolem? Czy chodziłyście lub chodzicie na kilka godzin do przedszkola z dzieckiem? Czy możliwość chodzenia raz w tygodniu na zajęcia przedszkolne to opcja tylko w prywatnych przedszkolach, czy też publicznych? Ile u Was kosztują takie zajęcia? I jakie przedszkola wybieracie np. językowe, czy jakieś inne?

Odnośnik do komentarza

u nas większość przedszkoli ma zajęcia adaptacyjne, zazwyczaj w maju, czerwcu, w niektórych dodatkowo w sierpniu- kilka spotkań. Dzieci są różne, dla części, szczególnie tych, które chodziły wcześniej do żłobka, to jest na pewno wystarczające, ale wiem, że dla mojej córki byłoby to zdecydowanie za mało.

Zajęcia całoroczne darmowe ze znanych mi przedszkoli państwowych są tylko w jednym.

Ja chodzę z córką do klubu malucha na specjalnie zajęcia przygotowujące do przedszkola, to nasze drugie podejście, pierwszy klubik to był niewypał. W tym nowym byłyśmy na razie tylko raz, razem, ale będę dążyć do tego, żeby zostawała sama. U nas problematyczne jest właśnie to zostanie bez rodziców, bo córka dotąd zostawała z różnymi osobami tylko albo u nas w domu albo u dziadków, nigdy w grupie gdzie pani jest jedna czy dwie a dzieci gromadka.

Odnośnik do komentarza

Margeritka
IWA23
U mnie p-kole państwowe i czy jest takie coś jak oswajanie dziecka z p-kolem to nie wiem,nigdy nie pytałam,moje dzieci szły z dniem 1 września tak jak zaczynał się rok przedszkolny.

i jak Iwa było, nie mieli problemów z adaptacją w przedszkolu?

No moi chłopcy nie mieli problemu ale starszy wcześniej chodził do żłobka a potem jak szedł do p-kola to z kuzynem do jednej grupy,a młodszy jak zaczął chodzić to jeszcze starszy też był w p-kolu więc jakoś mu to też z łatwością przyszło,a starszy jak zaczynał żłobek to przy wejściu trochę popłakał przez parę dni,potem po dłuższym wolnym też jeszcze w pierwszy dzień przyjścia trochę popłakiwał ale wydaje mi się że nie było źle.

Odnośnik do komentarza

Margeritka
a mam jeszcze takie pytanie, przedszkola prywatne działają też w wakacje?

Nie wiem,ale u nas państwowe też w wakacje dziełają tzn np moje przedszkole do którego chodzili chłopcy działa np w lipcu a p-kole co jest obok działa w sierpniu i jak zapisujesz dziecko na wakacje to najpierw chodzi do jednego p-kola a potem do drugiego.

Odnośnik do komentarza

Margeritka
IWA23
U mnie p-kole państwowe i czy jest takie coś jak oswajanie dziecka z p-kolem to nie wiem,nigdy nie pytałam,moje dzieci szły z dniem 1 września tak jak zaczynał się rok przedszkolny.

i jak Iwa było, nie mieli problemów z adaptacją w przedszkolu?

u nas też nie było dni adaptacyjnych i tez od 1 wrzesnia poszedł odrazu do przedszkola i dał sobie świetnie rade i tak zostało do tej pory ;)

http://kuba-k.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.pnghttp://s9.suwaczek.com/20090418310120.png
http://izabela-k.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png

Odnośnik do komentarza

Marg u nas część przedszkoli prywatnych działa cały okrągły rok, a państwowe mają dyżury po jednym miesiącu.
Ja chodzę z młodą na zajęcia dla maluchów raz w tygodniu, do takiego klubu dla dzieci i tam chodzą dzieciaczki, żeby oswajać się z inną opieką niż mamy czy niani. Większość z nich od września ma iść do przedszkola, my chodzimy dla rozrywki. Widzę, jak córcia z każdymi kolejnymi zajęciami coraz mniej zwraca na mnie uwagę, a coraz bardziej oswaja się z nowym miejscem, opieką pań, innymi dziećmi. Myślę, że kiedyś to zaprocentuje przy pójściu do p-kola

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...