Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
szczęśliwa

Jak SKUTECZNIE zwiększyć laktację?

Rekomendowane odpowiedzi

tak, dzwoniłam do poradni i zostałam troszke odesłana z kwitkiem :P raczej typowe rady, pani po drugiej stronie telefonu była znudzona troche. ale zgadzam sie z ogolnym problemem, zauwazam, ze moje kolezanki ktore maja dzieci dosc krotko karmia piersia i jak najszybciej przechodza na mm. szkoda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agata_polozna

Nooola - przykro mi to słyszeć. Pracuje w szczecińskim szpitalu klinicznym i faktycznie, według tego, co mówia moje znajome po fachu - coraz mniej kobiet karmi piersia i szybciej przechodzi na mleko modyfikowane. Oczywiscie nie mowie o przypadkach zdrowotnych i rozmaitych alergiach. Ostatnio Polskie Towarzystwo Położnych wypusciło pod własnym patronatem akcję promujacą KP (przez położne do pacjentek). Zapraszam do przekazania linku swojej połoznej: https://edukacjapacjenta.pl/badanie/opis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość natalip

~frunia
zdradź twój sekret na kp, bo u mnie coś kiepsko to wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość migdal

Ja również jestem w trakcie karmienia piersią drugiej pociechy. Pierwszy synek długo cieszył się bliskością mamy 1 rok i 9 mies. a drugi jest w trakcie. Mój sekret na kp jest bardzo prosty, otóż jestem zakochana w swoich dzieciach , odżywiam się zdrowo, dużo piję (woda, herbatki ziołowe, bawarka) i staram się cieszyć z życia, to mi pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość krysia60

Ja swoim podopiecznym( też jestem położną) doradzam pozytywne nastawienie do życia i małych problemów które czasami się pojawiają. Jeśli mama ma w sobie optymizm, ciepło, spokój i pogodne nastawienie to małe niepowodzenia szybko mijają. Odpowiednia zdrowa dieta, odpowiednia ilość wypitych płynów i wewnętrzny spokój pomogą długo cieszyć się kp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość natalip

do ~migdal • 23.02.2018, 17:52
Mój sekret na kp jest bardzo prosty, otóż jestem zakochana w swoich dzieciach , odżywiam się zdrowo, dużo piję (woda, herbatki ziołowe, bawarka) i staram się cieszyć z życia, to mi pomaga.

ja też kocham córkę, staram się trzymac dietę, ale niestety zżera mnie stres co odbija się na ilości pokarmu i co raz częściej myślę o przejściu na mm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość krysia60

~natalip
potrzebny jest ci "urlop" oczywiście nie dwu tygodniowy bez dziecka, ale kilka godz. abyś mogła zrelaksować się, wyciszyć i optymistycznym okiem spojrzeć na świat( np.kosmetyczka- wizyta czyni cuda) Na pewno jest ktoś kto w tym czasie zaopiekuje sie maleństwem a ty w tym czasie znowu poczujesz się 100 % kobietą. Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość skorka

może ktoś by napisał krótko i na temat jak i co zrobic aby mieć dużo pokarmu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kniaz

do ~skorka
dziecko to nie urządzenie że masz instrukcje i naprawiasz musisz metoda prób i błędów znalezć odpowiednie rozwiązanie dla siebie i dziecka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mamikazosi

Hej dziewczyny, widzę, że wątek został zaktualizowany, więc i ja się przyłączę do tej dyskusji:) W moim przypadku udało się zwiększyć pokarm przez częste podstawianie do piersi, zmianę diety i włączenie suplementów dla mam karmiących:) i po krótkim czasie się udało:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Selena32

Dobrze mieć osobę, która nam pomaga, zna dobre rozwiązania i pomoże rozwiać masę wątpliwości związanych z dzieckiem. Ja mam siostrę położną, która mi podpowiedziała prolaktan i się sprawdził w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

prolaktan super sprawa, bardzo skuteczny, mi też zawsze pomagał, gdy karmiłam synka. do tego bardzo mi smakował, fajny taki, bananowy posmak :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na zwiększenie laktacji jest jedna super metoda; położyć się z maluchem do łóżka i karmić kiedy tylko dziecko chce, nawet co chwilę, i osunąć od siebie wszelki stres :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość szczesliwamama123

W moim przypadku bardzo szybko, dosłownie po kilku dniach zauważyłam znaczącą poprawę:)na pewno lepszy, niż herbatki laktacyjne:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość yłąka

Dzięki kupiłam, płaciłam niecałe 20 zł, więc znośnie. Dzisiaj wypiłam pierwszą saszetkę, faktycznie smaczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Martyna 10

Na pewno będziesz zadowolona. Ja długo szukałam i czystym sumieniem mogę powiedzieć, że uratował moją laktację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marlena13

Dokładnie, ale nie zapominamy o zdrowych nawykach w okresie laktacji to szczególnie ważny temat. Dobre odżywianie, odpowiednia ilość płynów,. przystawianie dziecka do piersi to wszystko razem na pewno da zamierzony efekt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nuśka02

Zatrzymaj sobie kilka saszetek tak na zaś, skoki rozwojowe zwykle przychodzą wraz z nimi kryzysy laktacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość yłąka

Dzięki a ostrzeżenie ;) W sumie to drogi nie jest, 20 zł płaciłam. W razie kolejnego kryzysu sobie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nuśka02

Nie, drogi nie jest. Tym bardziej, ze jedno opakowanie zwykle starcza na ogarnięcie 2 kryzysów. Mi szybko pomagał, przestawałam stosować a za jakiś czas jak była potrzeba to wracałam do niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zarazjesien

Jestem już po kilku dawkach i mogę stwierdzić, że zaczynam dostrzegać efekty - piersi są jakby pełniejsze i dziecko już nie jest tak nie spokojne podczas karmienia:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość UrkaU

Myślę, że tak chociaż czy to ma sens, jak będziesz czuła, że potrzebujesz wsparcia to wtedy pij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zarazjesien

w moim przypadku piłam go przez tydzień, a potem już co kilka dni, tak profilaktycznie:) i pomogło:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sarolenka

Ok, macie racje. Nie będę się stresować na zapas, że mi mleka zabraknie. Póki co faktycznie, dziś 3 dzień i mleka więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...