Skocz do zawartości
Forum

Jak SKUTECZNIE zwiększyć laktację?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agata_polozna

Nooola - przykro mi to słyszeć. Pracuje w szczecińskim szpitalu klinicznym i faktycznie, według tego, co mówia moje znajome po fachu - coraz mniej kobiet karmi piersia i szybciej przechodzi na mleko modyfikowane. Oczywiscie nie mowie o przypadkach zdrowotnych i rozmaitych alergiach. Ostatnio Polskie Towarzystwo Położnych wypusciło pod własnym patronatem akcję promujacą KP (przez położne do pacjentek). Zapraszam do przekazania linku swojej połoznej: https://edukacjapacjenta.pl/badanie/opis

Odnośnik do komentarza

Ja również jestem w trakcie karmienia piersią drugiej pociechy. Pierwszy synek długo cieszył się bliskością mamy 1 rok i 9 mies. a drugi jest w trakcie. Mój sekret na kp jest bardzo prosty, otóż jestem zakochana w swoich dzieciach , odżywiam się zdrowo, dużo piję (woda, herbatki ziołowe, bawarka) i staram się cieszyć z życia, to mi pomaga.

Odnośnik do komentarza
Gość krysia60

Ja swoim podopiecznym( też jestem położną) doradzam pozytywne nastawienie do życia i małych problemów które czasami się pojawiają. Jeśli mama ma w sobie optymizm, ciepło, spokój i pogodne nastawienie to małe niepowodzenia szybko mijają. Odpowiednia zdrowa dieta, odpowiednia ilość wypitych płynów i wewnętrzny spokój pomogą długo cieszyć się kp.

Odnośnik do komentarza

do ~migdal • 23.02.2018, 17:52
Mój sekret na kp jest bardzo prosty, otóż jestem zakochana w swoich dzieciach , odżywiam się zdrowo, dużo piję (woda, herbatki ziołowe, bawarka) i staram się cieszyć z życia, to mi pomaga.

ja też kocham córkę, staram się trzymac dietę, ale niestety zżera mnie stres co odbija się na ilości pokarmu i co raz częściej myślę o przejściu na mm

Odnośnik do komentarza
Gość krysia60

~natalip
potrzebny jest ci "urlop" oczywiście nie dwu tygodniowy bez dziecka, ale kilka godz. abyś mogła zrelaksować się, wyciszyć i optymistycznym okiem spojrzeć na świat( np.kosmetyczka- wizyta czyni cuda) Na pewno jest ktoś kto w tym czasie zaopiekuje sie maleństwem a ty w tym czasie znowu poczujesz się 100 % kobietą. Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Gość Mamikazosi

Hej dziewczyny, widzę, że wątek został zaktualizowany, więc i ja się przyłączę do tej dyskusji:) W moim przypadku udało się zwiększyć pokarm przez częste podstawianie do piersi, zmianę diety i włączenie suplementów dla mam karmiących:) i po krótkim czasie się udało:)

Odnośnik do komentarza
Gość Selena32

Dobrze mieć osobę, która nam pomaga, zna dobre rozwiązania i pomoże rozwiać masę wątpliwości związanych z dzieckiem. Ja mam siostrę położną, która mi podpowiedziała prolaktan i się sprawdził w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...