Skocz do zawartości
Forum

Szpinak


Łucja83

Rekomendowane odpowiedzi

zazwyczaj szpinak przyprawiam dosc tradycyjnie czyli czosnek, sol, pieprz, szczypta galki muszkatałowej i dodaje np. jajko (rozbite lub gotowane i starte na drobnej tarce) lub smietane, ew. mleko. Swietnie smakuje (dla mnie) gdy zamiast ww. nabialowych dodatkow jest mascarpone (pomysl zaczerpniety od Reni)

Odnośnik do komentarza

SZPINAK JEST SUUUUUUUUUUPER!!!!
Ja zawsze kupuję mrożnoy. Raz kupiłam "żywy" ale wyszedł mi dziwny w smaku już więcej nie kupuję takiego. Przyrządzam je w następujący sposób: duszę w rondlu, dodaję pokrojoną cebulkę, zmiażdżony czosnek, sól, pieprz. Trzynam dopuki cała woda nie wyparuje. Następnie na wierzch kładę żłóty ser przykrywam pokrywką i duszę dopuki ser się nie rozpuści. Można też w ten sposób zapiekać ale to dłużej trwa. Zamiast sera czasem też wbijam jajka na wierzch i trzymam dopuki nie zetną się.
Ze szpinakiem można też zrobić knedle ale to robi się bardzo długo a ja ostatnio nie mam na to czasu.

Odnośnik do komentarza

Ja mam zawsze taflę szpinaku w zamrażarce na wypadek gdybym nie miała czasu zrobić obiadu. Zalewam wówczas nierozpakowany szpinak gorącą wodą (szybko się rozpuszcza), w tym czasie wstawiam makaron. Gdy szpinak się rozpuści otwieram torebkę, przecedzam na sitku, do szpinaku dodaję tradycyjnie czosnek, gałkę, sól, pieprz i śmietanę. Trę na tarce żółty ser (sporo tego) i częśc dorzucam do szpinaku wszystko mieszam. Gdy makaron się ugotuję odcedzam i do gorącego wrzucam szpinak z serem i wierzch posypuję żółtym serem. To taki mój domowy fast-food ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...