Skocz do zawartości
Forum

Mamy pracujące w domu - jak to zorganizować?


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałam, szukałam i nie znalazłam.

Czy są tu mamusie, które pracują w domu? Jak organizujecie sobie czas? Czy macie jakieś swoje sposoby na dziecko dosłownie wiszące na Was?

Porozmawiajmy, wymieńmy się doświadczeniami - zapraszam :D

Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

Odnośnik do komentarza

Ja zaczęłam pracować w domu jak urodziłam Szymona. Przyznam, że było ciężko ale się udało. Oczywiście część rzeczy (na których trzeba było się baardzo skupić) musiałam robić wieczorem, jak już spokojnie spał. Zorganizowałam sobie "gabinet" w jego pokoju. Szymon sie bawił a ja miałam go na oku, czasem wołał mamusi pobaw się ze mną więc robiłam sobie przerwę :) teraz jest dużo trudniej. Z dwójką dzieci. Ale mam nadziję że to też mi się uda.

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/12412

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/12411

Odnośnik do komentarza

Ja nie miałam większych problemów, bo do tej pory Mikołaj ładnie się sobą zajmował. Oczywiście przychodzi się przytulić, czy żebym się Nim chwilę pobawiła, ale naprawdę grzecznie się sam bawił. Czasem koniecznie chce mi pomagać, zwłaszcza jak zajmuję się papierami - wtedy muszę mieć dla Niego jakąś fakturę (jak mam pomyłkową, to jest Jego, a jak nie, to drukuję jakąś kolorowankę i też jest dobrze) czy druk/formularz. Jednak ostatnio coś się zmieniło. Dużo częściej chce być na rękach. Albo przychodzi, bierze mnie za rękę i gdzieś prowadzi. Teraz wszystko zajmuje mi dużo więcej czasu, częściej robię przerwy, odrywam się, ale dajemy radę :D :D

Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

Odnośnik do komentarza

Pracowanie zdalnie przy dzieciach to nie lada wyzwanie. Dziecko uczy wiele, dużego zorganizowania a jeżeli kobieta jeszcze dodatkowo pracuje w domu to wymaga to od niej jeszcze większego zorganizowania. Tak jak napisała MArgeritka - dzieci nie da się zaprogramować i mimo ustanawiania sobie stałych godzin pracy to przy nich bywa to niemożliwe i wówczas każda wolna chwila jest poświęcana właśnie na nadrobienie zaległości. Wszystko da się wypracować ale wszystko zależy od samomotywacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...